Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsalino vs. Kuzan

Kim kazanır?

• Borsalino

Kullanılan: 20 33.9%
  • Kuzan

Kullanılan: 35 59.3%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 4 6.8%

• Kullanılan toplam oy
    59
Akainu aokiji'yi az farkla bile olsa sonuçta yendi.Demekki ısıya karşı aokiji'nin hiçbir şansı yok(Bence akainu yeteri kadar hızlı olamadığı için dövüşün uzadığını düşünüyorum)Şimdi akainu yerine kizaru'yu koy durum çok daha farklı olur.
Aokiji'nin tsunami'yi durdurmaya giderken çok hızlı hareket ettiğini görmüştük.Soru yeteneği mi yoksa meyvesi ile alakalı birşey mi olduğu kesin olarak belli değil.
Ama wiki'de ufak bir cümle gördüm(Kuzan is also able to travel great distances and move at high speeds by turning his entire body to ice, as seen when he moved from his seat on the execution platform into the air to freeze two tsunamis created by Whitebeard)
Burada da bütün vücudunu buz'a dönüştürerek yüksek hızda hareket edebileceğini söylüyor.
Eğer ki meyvesi sayesinde böyle bir hıza sahipse kizaru'ya karşı hız konusunda yetişebileceğini düşünüyorum.Ama sonuç yine değişmez çünkü aokiji ışığı soğutabilir mi orası muamma.Kizaru da ısıya dayalı saldırılar yaptığı için aokiji'nin gerçek vücuduna zarar verebilir.

aslında bu logiaların dövüşleri çok değişik ve karışık oluyor şimdiye kadar birisinin logia gücüne haki katıp vurduğunu görmedik o halde akainuyla aokiji saf güçleriyle dövüştüler o halde aokiji ve kizaruda saf güçle dövüşücek ama kizarunun burda bi avantajı var oda meyvesinin gücü saf gücünüde artırıyor(ışık hızındaki tekmeler) bu yüzden sadece aokijiye karşı değil akainuyuda yenerdi diyorum

aslında bu logiaların dövüşleri çok değişik ve karışık oluyor şimdiye kadar birisinin logia gücüne haki katıp vurduğunu görmedik o halde akainuyla aokiji saf güçleriyle dövüştüler o halde aokiji ve kizaruda saf güçle dövüşücek ama kizarunun burda bi avantajı var oda meyvesinin gücü saf gücünüde artırıyor(ışık hızındaki tekmeler) bu yüzden sadece aokijiye karşı değil akainuyuda yenerdi diyorum
Bildiğim kadarıyla logia'ların saf gücü artmıyor.Yani meyve aktif olduğu anda saf güç falan ortadan kalkıyor.En basitinden kizaru luffy'e defalarca vurmasına rağmen ayağa kalkmıştı.Hem meyve hem de saf güç ile vursa luffy hareket dahi edemezdi.

koruma yaptılarsa saldırıda yaparlar bence
Tamam işte yine benim dediğim yere geldi.Haki savunması yaparken meyve kullanamıyorlar çünkü saldırı yapmıyorlar haliyle gerçek vücutları açığa çıkıyor ve haki ekleyebiliyorlar.Ama saldırı yaptıkları anda otomatikman meyve aktifleşiyor.Logia'ların özelliği bu.
Haki dediğimiz güç insanın içindeki ruh gücü ile alakalı olduğu için gerçek vücutlarını kullanmaları lazım ya da eline aldıkları silah-kılıç vs.aletler kullanmaları lazım çünkü onlar vücut ile temas ettiği için haki gücü de o aletlere geçebiliyor.
Mesela kizaru marco'ya lazerlerini yolladı ama hiçbirşey olmadı,garp bir tane hakili vurdu marco yeri öptü.Kizaru o lazerleri hakili olarak gönderseydi marco'nun ölmesi gerekirdi.
Başka bir örnek;akainu marco'ya saldırıyor ama marco durduruyor.Hakili saldırı olsa marco durdurabilir miydi sence?

Tamam işte yine benim dediğim yere geldi.Haki savunması yaparken meyve kullanamıyorlar çünkü saldırı yapmıyorlar haliyle gerçek vücutları açığa çıkıyor ve haki ekleyebiliyorlar.Ama saldırı yaptıkları anda otomatikman meyve aktifleşiyor.Logia'ların özelliği bu.
Haki dediğimiz güç insanın içindeki ruh gücü ile alakalı olduğu için gerçek vücutlarını kullanmaları lazım ya da eline aldıkları silah-kılıç vs.aletler kullanmaları lazım çünkü onlar vücut ile temas ettiği için haki gücü de o aletlere geçebiliyor.
Mesela kizaru marco'ya lazerlerini yolladı ama hiçbirşey olmadı,garp bir tane hakili vurdu marco yeri öptü.Kizaru o lazerleri hakili olarak gönderseydi marco'nun ölmesi gerekirdi.
Başka bir örnek;akainu marco'ya saldırıyor ama marco durduruyor.Hakili saldırı olsa marco durdurabilir miydi sence?
marco yine durdurulamazdı bildiğim kadarıyla marconun savunması hakiylede kırılamıyor onu yenmek için sadece limitine ulaşmasını bekliceksin
logiaların saldırı yaptıkları anda meyvenin aktifleşmesi olayınıda sen uydurdun ben ilk defa senden duydum..

marco yine durdurulamazdı bildiğim kadarıyla marconun savunması hakiylede kırılamıyor onu yenmek için sadece limitine ulaşmasını bekliceksin
logiaların saldırı yaptıkları anda meyvenin aktifleşmesi olayınıda sen uydurdun ben ilk defa senden duydum..
Nasıl kırılamıyor abi.Garp'ın bir tane vuruşu bile yetti.Adam magma'ya,lazerlere dayanıyor hakili tek yumruğa dayanamıyor.Söylediklerin tutarsız bence.Marco'nun limitini bekleyene kadar marco rakibine 10 kere vurur.Bu da onu yenilmez yapar.

Logia'ların meyve kullanmadan saldırı yapabildiklerini göster sana hak vereyim.Ben gördüklerim üzerinden konuşuyorum.En başından beri logia'lara dikkat ettim hiç meyve kullanmadan saldırı yaptıklarını görmedim.

garpın yumruğu çok güçlü olduğundan marco biraz pert göründü ama sonra gördükki yine kendini iyileştirmiş adamın yeteneği kendini iyileştirmek eğer hakili vuruşları iyileştiremiyorsa bu adam fazla güçsüzleşmiş olmazmı sence lakin adamın meyvesinin başka bir gücüde yok..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık