Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boku no Hero Academia

Genel olarak karakter gelişimi çok başarılı. Konuyu açarken de yazmıştım zaten bu konuda. Güç kısmına girmeden direk duygusal olarak ana karaktere bakınca bile cidden geliştiğini görebiliyoruz. Hitman Reborn'a bak mesela ana karakter en son bölümde bile ağlak devam ediyor. Ya da Luffy şuana kadar ilk bölümden itibaren karakteri ne kadar değişti gibi tonla örnek gösterebilirim bu konuda.
Katılıyorum. Sırf bunun üzerine bir analiz yapılabilir. Hatta hemen yüzeysel bir tane yapayım.
Midoriya duygularıyla hareket eden ancak aksiyon sırasında kafasını kullanan biri. Aslında bunun bir değişik versiyonunu "kafası kavga dışında bir şeye çalışmaz" olarak biliyoruz. Midoriya için mangaka bu sözü almış iki upgrade üsütne çekmiş. Bu yüzden ana karakter başta ki beceriksizliğini atmasının yanında idealini hala canlı tutuyor ve kendini geliştiriyor.
Iıda çok mantıksal hareket edecek bir tipe benzemesine rağmen mantığıyla olaylara dalıp duygularıyla dövüşüyor. Sadece bu bakımdan ana karakterin tam zıttı aslında. Toplu dövüş taktiğini diğerlerinin iida üzerine kurması gerekiyor bu yüzden.
todoroki daha çok diğerlerini gölgede bırakan dövüş gücüyle ve bu gücünü efektif olarka kullanmasıyla kapatıyor. Bu iksinin ortasında duygusallık ve mantıklı düşünme konusunda. Bildiğin kas manyağı berserk gibi aslında. Öyle çok taktiksel bir dövüş stili yok midoriya gibi. Genelde rakibini buzla uzak tut ateşle vur tarzı. Ancak buzu nereye koyacağını, ateşi nereye atacağını falan hesaplıyor ki bu şekilde iida'dan ayrılıyor.
Neyse daha uzatmayayım yoksa bütün class 1-a'ya analiz çekecem :D demem o ki karakterlerin ideolojilerini sabit tutup karakterlerindeki zayıf yanları elerken bir yandan havadan power up yerine olan güçlerini daha efektif ve farklı kullanmaya yönelten bir yapısı var.
Lafı son kaybımıza getirecektim unuttum editi:
Orjinal bir karakter ölümü olmuş. Ayrıca arc sonunu beklendik olmasına rağmen işleyişiyle güzel bir hale getirmeyi başardı mangaka. Gerçekten gelecek değişmiyor işte.
Son bir kaç aylık sayılarda fanlara yönelik oynuyor gibi gelmeye başladı-kirishima biraz popüler olunca şu son arc'ta gösteri yaptırdı çocuğa- umarım bu yüzden çizgisini bozup diğer karakterlerin aldıkalrı sahneleri azaltmaz.

Midoriya'nın al kuyirk zaten başta senin olmalıydı demesini AllMight'ın dinlemesi bi yere bağlanır mı acaba :T Sanki yakın zamanda Midoriya'nın zedelenen inancını tazelemek gerekecek gibi geliyor. Bakalım nolcek.

Midoriya'nın al kuyirk zaten başta senin olmalıydı demesini AllMight'ın dinlemesi bi yere bağlanır mı acaba :T Sanki yakın zamanda Midoriya'nın zedelenen inancını tazelemek gerekecek gibi geliyor. Bakalım nolcek.
All Might'ı bilmem ama ben sinirlendim. Kendince sebepleri olsa da şu yaptığı All Might'a ihanet gibi.. Artık aşağılık kompleksi mi suçluluk duygusu mu bilemeyeceğim ama biraz biraz aşması lazım. Todoroki maçından sonra da böyleydi. Örümcek adam mısın sen güçlerinden kurtulmaya çalışıyorsun..

All Might'ı bilmem ama ben sinirlendim. Kendince sebepleri olsa da şu yaptığı All Might'a ihanet gibi.. Artık aşağılık kompleksi mi suçluluk duygusu mu bilemeyeceğim ama biraz biraz aşması lazım. Todoroki maçından sonra da böyleydi. Örümcek adam mısın sen güçlerinden kurtulmaya çalışıyorsun..
Bu huyu sinir bozucu biraz. Hem suçluluk hem de kendini yetersiz görüyor dediğin gibi. Midoriya'yı da sürekli gazlamak gerekiyor herhalde bilemedim. One for All kendinde diye herşeyi kendi yapması gerekiyor kafasında. Hiç yardım almadan dünyalar kurtarabilmeliyim falan diye düşünüyor ve başarısız olunca da kafa gidiyor. Naruto'ya öğüt veren Itachi geldi aklıma, tüm yükü kendin omuzlama diyordu. Neyse bakalım umarım ileride tüm bunlar evrilip arkadaşlığın gücü adına sana tek atıyorum pis düşman temasını görmeyiz.

3. karakter popülerlik anketi sonuçları:

Sana müstehak Midoriya. Todoroki'yi de 1 oyla geçmiş. Ona da inanasım gelmedi ama neyse. :ehe: 10. sıradaki eleman Mirio ve Shigaraki'yi nasıl geçmiş ya.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık