Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Boa Hancock

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 230 76.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 70 23.3%

• Kullanılan toplam oy
    300
Nasıl bir manyaksınız lan şaka unsuru olsun diye bir kediye tekme attırdı oda. Kadını öldürdünüz yazıklar olsun KF bitmiş.

Nasıl bir manyaksınız lan şaka unsuru olsun diye bir kediye tekme attırdı oda. Kadını öldürdünüz yazıklar olsun KF bitmiş.
Kediye tekme attırıp "Bir kedi yavrusunu tekmelesem de... Birinin kulaklarını koparsam da... Hatta masum insanları katletsem de... Dünya yaptıklarımı affeder! Neden mi? Aynen öyle, çünkü ben... Güzelim!!" bu sözü söylemesi komik(!) olabilir. Ancak komik olması karakterin kişiliğini bize anlattığı gerçeğini değiştirmiyor. Bu tavır ve söylemi Luffy'e ya da Zoro'ya yaptırır mı? Onların çizildiği komik sahneler de onlar hakkında bilgi veriyor. Saflık, yön bulamama vs gibi.

Kediye tekme attırıp "Bir kedi yavrusunu tekmelesem de... Birinin kulaklarını koparsam da... Hatta masum insanları katletsem de... Dünya yaptıklarımı affeder! Neden mi? Aynen öyle, çünkü ben... Güzelim!!" bu sözü söylemesi komik(!) olabilir. Ancak komik olması karakterin kişiliğini bize anlattığı gerçeğini değiştirmiyor. Bu tavır ve söylemi Luffy'e ya da Zoro'ya yaptırır mı? Onların çizildiği komik sahneler de onlar hakkında bilgi veriyor. Saflık, yön bulamama vs gibi.
Güzel o zaman işkence edelim bu kadına...

Güzel o zaman işkence edelim bu kadına...
Öyle bir şey dediğimi gördün mü?

"Bir kedi yavrusunu tekmelesem de... Birinin kulaklarını koparsam da... Hatta masum insanları katletsem de... Dünya yaptıklarımı affeder! Neden mi? Aynen öyle, çünkü ben... Güzelim!!"

İşte tam bu yüzden bir türlü ısınamıyorum. Komik ve güzel seviyor orası ayrı.
Hancock hiç kimsenin hak etmediği işkenceleri görmüş yaşamış.
Ancak buna rağmen zalim bir profil çiziyor bu çok tuhaf bir durum. Yaşadıklarında erkek vurgusu vardı. Luffy hariç diğer erkeklere karşı zalim olmasını anlarım. Ama herkese karşı öyle. Luffy'e hiç yakıştırmıyorum. Margaret'e kardeşlerine yaptıklarını unutmayın. Kedi de tekmeliyordu galiba. Yani Oda'nın zalimliğini vurguladığı bir karakter. Luffy'nin tam tersi
Ben sadece sevmiyorum zaten. Sonuçta bir kurgu okuyoruz ve sevdiğimiz sevmediğimiz karakterler oluyor.
Pek sevmediğim karakter de yoktur. Mesele Akainu çok da kötü biri değil bence. Çarpık bir adalet anlayışı var ve kafasında kurduğu, halkın çoğunluğunun iyiliğini amaçladığı adaletin önüne çıkanlara karşı acımasız. Hancock ise kibirli. Sadistliğinin arkasında yatan sebepte haklı olabilirsin ama sunumu itibariyle bana daha çok güzelliğinin arkasına sığınan kibirli biri gibi geldi. Gerçek hayatta da böyle insanlar vardır. Güzelliği/yakışıklılığı, doğuştan gelen yeteneği veya zenginliği ona her şeyi yapma özgürlüğü verdiğini düşünürler. Oda Hancockta bunu çizmiş gibi. O üstten bakışı da bunu temsil ediyor gibi.

Son düzenleme:
Öncelikle, konunun başından itibaren okumaya başladım. görüyorum ki karakter çok küçümsenmiş, marineford savaşı daha devam ederken konu açılmış, bu sebeple yanlış bilgileri vesaire düzeltirler veyahut zaman içerisinde biri çıkar belirtir dedim lakin karşılaşmadım hatta bambaşka yorumlarla karşılaştım. o kadar küçümsenmiş ki arada lawı bile alamaz dendiğini gördüm, öncelikle özelliklerinden başlayalım o düzeltmeyi ben yapayım.
hancock dediğimiz shichibukailerin en güçlü 2 ismi içerisindedir mihawk ve hancock, izlerken özelliklere bu bölümlere kadar pek dikkat etmediniz sanırım, hancockun fiziksel özellikleri çok çok üst seviyede anime ile filmi bağdaştırmak gibi olmasın ancak son çıkan filmde one piece stampede de fiziksel gücünü görmek isterseniz kimsenin etki edemediği dağlardan büyük bulleti tek bir tekmesiyle sendelediğini görebilirsiniz, ki filmden örneklendirmeye gerek yok savaş sahnelerinin hepsinde fiziksel özelliği görülüyor, ayriyeten ne kadar güçlü olduğu tam gösterilmediğinden ne kadar güçlü olduğu sürekli biz izleyicilerin gözlerine sokuluyor filo amirali çok tehlikeli güçlü olduğunu dillendirmişti el altında bulunduğundan kaybetmek istemedikleri bir güç olduğu ve şöyle küçük bir ekleme yapayım özellikleri hakkında: fiziksel gücünü geçtim, kendisi şeytan meyve kullanıcısı özelliklerinin bazıları karşı tarafın şehveti hissiyatı ile alakalı olsa da, karşı tarafın ne hissettiği farketmeksizin fiziksel temas halinde taşlaştırabilir hatta bazı uzaktan saldırılar için de şehvet gerekmez, özetle temas haline geçmesi bile çok zor tekmeye tekmeyle karşılık verilememesi gibi şahsen lufflyle karşılaştıklarında luffyle savaştırılmadı, sadece mero mero mellow özelliğiyle alt etmeyi denedi ancak, savaş halinde luffyi ezici bir üstünlükle yenerdi.
İsmi geçen bu 2 savaş lordunun amiral seviyesinin altında olduğunu sanmıyorum, eğer aksi söyleniyorsa bu sadece bir hüsnükuruntusudur şahsen bile izleye böyle denmesi bir safsatadan ibaret olur. çünkü çok çok ötesinde bi karakter :)

meyve gücü hakkında daha net bir açıklama bırakalım; temas halinde canlı cansız kirli düşünceler şehvet fark etmeksizin taşa çevirebilir (parfüme femur) kısaca tekmesi ile yani luffy için de geçerli bu durumlar, ki sadece temasa gerek yok slave arrow için de gerekmiyor bu detaylar yakın veya uzak savaş halinde farketmeksizin işler, belli başlı özellikler için (mero mero mellow) şehvet durumu geçerlidir. ve hala tam gücüyle gözükmüş bir karakter değil kendisi lordlar içerisinde mihawk ile hancockun amiral seviyesinin altında olduğunu düşünmüyorum tekrardan belirtelim üstünden geçerek. lakabını boşuna almıyor arada yorumlarda geçmiş aokiji mevzusu, boşuna olduğunu hiç sanmıyorum :)

Son olarak tartışmalar hep güzellik üzerinden geçilmiş, ancak beni şaşırtan belli başlı aynı kişilerin zaman aralığıyla ''Sürekli'' tekrar ederek gelip karakterin üzerine oynaması olmuş. bunu gerçekten normal karşılamıyorum, normal değil bu konu da şunu söylemeliyim ki üstüne defalarca basıla basıla en güzel kadın karakter olduğu dillendirilmiş, fazlası sadece görüşünüz olur. alın konusun da sürekli bir goygoy dönmüş alnı geniş bir çok karakter görüyorum, ki alnının açıklığı da birşey değiştirmiyor açıkçası neden sürekli oraya takıldınız, bir an sorguladım ciddi olup olmadığınızı, takıldığınız şey gerçekten o mu? :) sözüm meclis dışı bana sadece karakterden hoşlanılmadığı için hüsnükuruntusu gibi geliyor, bir kediye vurduğu için sevemeyebilirsin veya karakterinden hoşlanmamış olabilirsin, lakin onun dışında birşeyler söylemek için farklı yollara başvurmak ilginç bir durum. Zerre doğruluk payı görmüyorum. alnı biraz büyükmüş, kedi tekmelemiş, diğer karakterlerin altına çekmek vesaire şaşırdım doğrusu, görüşler ile ilgili bir sıkıntım yok ancak hoşlanılmadığı zaman alta çekmeye çabalamak durumun bariz özeti oluyor, göstergesi oluyor. Dünyanın en güzel kadını imparatoriçeye hürmetler :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık