Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Boa Hancock

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 230 76.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 70 23.3%

• Kullanılan toplam oy
    300
Hancock hiç kimsenin hak etmediği işkenceleri görmüş yaşamış.
Ancak buna rağmen zalim bir profil çiziyor bu çok tuhaf bir durum. Yaşadıklarında erkek vurgusu vardı. Luffy hariç diğer erkeklere karşı zalim olmasını anlarım. Ama herkese karşı öyle. Luffy'e hiç yakıştırmıyorum. Margaret'e kardeşlerine yaptıklarını unutmayın. Kedi de tekmeliyordu galiba. Yani Oda'nın zalimliğini vurguladığı bir karakter. Luffy'nin tam tersi

"Bir kedi yavrusunu tekmelesem de... Birinin kulaklarını koparsam da... Hatta masum insanları katletsem de... Dünya yaptıklarımı affeder! Neden mi? Aynen öyle, çünkü ben... Güzelim!!"

İşte tam bu yüzden bir türlü ısınamıyorum. Komik ve güzel seviyor orası ayrı.
Bunu da hatırlatayım.

Hancock hiç kimsenin hak etmediği işkenceleri görmüş yaşamış.
Ancak buna rağmen zalim bir profil çiziyor bu çok tuhaf bir durum. Yaşadıklarında erkek vurgusu vardı. Luffy hariç diğer erkeklere karşı zalim olmasını anlarım. Ama herkese karşı öyle. Luffy'e hiç yakıştırmıyorum. Margaret'e kardeşlerine yaptıklarını unutmayın. Kedi de tekmeliyordu galiba. Yani Oda'nın zalimliğini vurguladığı bir karakter. Luffy'nin tam tersi
Kadının bu halde olmasının sebebi yıllar boyunca köleyken yaşadığı fiziksel ve manevi işkenceler ( Tecavüz bile olabilir ) , aşağılanmalar falan . Öyle yola gelmez . Luffy'i başka bir kadınla evli görse yeter işte onun acısı :ehe:
Aynen ona en büyük acı bu. :flaugh:

Ben sadist bir kişiliğe bürünmesini garip bulmuyorum.
Onun yaşadıklarını yaşayan biri ya tümden içe kapanır, ya mazoşist olur, ya da işte böyle sadist olurdu.
Doflamingo'nun geçmişinde var işte. Adamın kızı Kutsallar tarafından kaçırılıyor. Kız üç gün sonra geri geliyor. Hiçbir şey yemiyor, demiyor sonra intihar ediyor.
Hancock kimbilir ne kadar kaldı ellerinde. Daha 12 yaşındayken kaçırılmış bir de. Tam kişiliğinin oluşma dönemi.
Hani yaptıklarını haklı görmüyorum tabi ama kalkıp Charloss'a verin falan da savunuluacak, düşünülecek şey değil. Bir de üstüne hakediyor demek.

Ada halkına karşı tavrını bir köşeye bırakarak değer verdiğini de düşünüyorum aslında onlara. O halk onun sayesinde artık güvende. Bir şekilde koruyor, kolluyor. Ama onu koruyan kollayan kimse yok. Bu yüzden bir duvar örmesi falan da normal kendine.
He tabi gene de ada halkına yaptıklarını haklı çıkarmaz bu ama yine de ona karşı olan bu nefretin sebebi de olamaz.

Unutmayın ki Luffy olmasa sözde koruduğu halkin insanlarini oldurecekti.

Big Mom falan yapınca kötü deniyir ama

Aynen ona en büyük acı bu. :flaugh:

Ben sadist bir kişiliğe bürünmesini garip bulmuyorum.
Onun yaşadıklarını yaşayan biri ya tümden içe kapanır, ya mazoşist olur, ya da işte böyle sadist olurdu.
Doflamingo'nun geçmişinde var işte. Adamın kızı Kutsallar tarafından kaçırılıyor. Kız üç gün sonra geri geliyor. Hiçbir şey yemiyor, demiyor sonra intihar ediyor.
Hancock kimbilir ne kadar kaldı ellerinde. Daha 12 yaşındayken kaçırılmış bir de. Tam kişiliğinin oluşma dönemi.
Hani yaptıklarını haklı görmüyorum tabi ama kalkıp Charloss'a verin falan da savunuluacak, düşünülecek şey değil. Bir de üstüne hakediyor demek.

Ada halkına karşı tavrını bir köşeye bırakarak değer verdiğini de düşünüyorum aslında onlara. O halk onun sayesinde artık güvende. Bir şekilde koruyor, kolluyor. Ama onu koruyan kollayan kimse yok. Bu yüzden bir duvar örmesi falan da normal kendine.
He tabi gene de ada halkına yaptıklarını haklı çıkarmaz bu ama yine de ona karşı olan bu nefretin sebebi de olamaz.
Ben sadece sevmiyorum zaten. Sonuçta bir kurgu okuyoruz ve sevdiğimiz sevmediğimiz karakterler oluyor.
Pek sevmediğim karakter de yoktur. Mesele Akainu çok da kötü biri değil bence. Çarpık bir adalet anlayışı var ve kafasında kurduğu, halkın çoğunluğunun iyiliğini amaçladığı adaletin önüne çıkanlara karşı acımasız. Hancock ise kibirli. Sadistliğinin arkasında yatan sebepte haklı olabilirsin ama sunumu itibariyle bana daha çok güzelliğinin arkasına sığınan kibirli biri gibi geldi. Gerçek hayatta da böyle insanlar vardır. Güzelliği/yakışıklılığı, doğuştan gelen yeteneği veya zenginliği ona her şeyi yapma özgürlüğü verdiğini düşünürler. Oda Hancockta bunu çizmiş gibi. O üstten bakışı da bunu temsil ediyor gibi.

Son düzenleme:
Ben sadece sevmiyorum zaten. Sonuçta bir kurgu okuyoruz ve sevdiğimiz sevmediğimiz karakterler oluyor.
Pek sevmediğim karakter de yoktur. Mesele Akainu daha çok kötü biri değil bence. Çarpık bir adalet anlayışı var. Ancak kafasında kurduğu, halkın çoğunluğunun iyiliğini amaçladığı adaletin önüne çıkanlara karşı acımasız. Hancock ise kibirli. Sadistliğinin arkasında yatan sebepte haklı olabilirsin ama sunumu itibariyle bana daha çok güzelliğinin arkasına sığınan kibirli biri gibi geldi. Gerçek hayatta da böyle insanlar vardır. Güzelliği/yakışıklılığı, doğuştan gelen yeteneği veya zenginliği ona her şeyi yapma özgürlüğü verdiğini düşünürler. Oda Hancockta bunu çizmiş gibi. O üstten bakışı da bunu temsil ediyor gibi.
Tabiki gerçek hayatta kibirli insanlar olur. Ama ben Hancock'un işlevinin o olduğunu düşünmüyorum. Yoksa kızı çocuk yaşta köle yaptırmazdı.
Tabiki sevmemekte özgürsün bu arada. Ben de sevmem. Yani aslında "seviyorum" diyemem. Pek umursadığım bir karakter değil.
Sadece yaşadığı onca şeyi boşverip sadece kibirli ve sadist biri gibi gösterilmesini saçma buluyorum.

Unutmayın ki Luffy olmasa sözde koruduğu halkin insanlarini oldurecekti.

Big Mom falan yapınca kötü deniyir ama
Ama onun çocukluk travmaları varmış, bu konuda daha anlayışlı olmalıymışız.
Ulan şu seride çocukluğu iyi yada normal geçen kaç karakter var ki zaten? Hatta var mı? Kötüyse kötüdür hiç kılıf ayarlamaya çalışılmasını gerek yok. O zaman kutsal ejderlere de bir şey demeyelim. Sonuçta onlar doğduğundan beri bu çevrede bu kurallara göre büyüdü.
Neyse Hancock bu seride ki en bencil, en kibirli, nefret duygusu en çok kabarmış karakterdir

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık