Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Biz Mi Büyüdük Güzel Anime Mi Çıkmıyor ?

Arada başka seriyi övdüğünü de görmek isterim. :oleyo:
Var da bana göre iyi seriler onlar, millete aynı etkiyi yapmaz bence, göreceli yanı.

Yojouhan Shinwa Taikei, Texhnolyze, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Shigurui, Kino no Tabi the beautiful world, Golden Boy, Ghost in the Shell Stand Alone Complex 1 ve 2...gibi seriler mesela.

Var da bana göre iyi seriler onlar, millete aynı etkiyi yapmaz bence, göreceli yanı.

Yojouhan Shinwa Taikei, Texhnolyze, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Shigurui, Kino no Tabi the beautiful world, Golden Boy, Ghost in the Shell Stand Alone Complex...gibi seriler mesela.
Kino no Tabi de anlaştık.

Benim için genel problem, izlerken hiçbir şey hissetmemem. Yeni çıkan anime, mangalar da sanki olaylar çok hızlı ilerliyor gibi. Karakterler çabuk gelişiyor, neler yaşadıklarına tam tanıklık edemiyorum, bağ kuramıyorum. Naruto'ya vs. duygusal bakıyor da olabilirim, bilmiyorum. Ama ben Naruto'nun dışlanmışlığını izlerken çok etkilenirdim, sanki kendim dışlanmışım gibi, Luffy, Sanji ile Nami'yi doktor bulmak için dağa tırmandığında garip duygular içerisine girmiştim. Bunun gibi sahneler eski animelerde vardı, mutlaka seni içine çeken vurucu sahneler. Yenilerde pek göremiyorum bunu, bıraktım da izlemeyi zaten.
Şuna güzel bir +1 vereyim. Özellikle yeni shounenlerde görülen bir olay bu. Mangakalar dergide tutunmak için işleri aşırı hızlı işliyorlar gibi geliyor insana. Hızlı power up, bam güm hızlıca tanıtımlar falan. Bir yere kadar gazla takip etsen bile sonra akılda kalmıyor.

İkisi ile de alakası yok.Eskiden de kötü animeler vardı ama azınlıktaydı.Şimdi biraz çoğaldı.Tabi kime göre neye göre kötü orası tartışılır.

İyi serilerin hepsini izleyip bitirirsen, öyle gelir tabii sana :p Her sezon yine bir iki güzel şey çıkıyor, o kadar da kötü durumda değil. Tabii insanlar genre seçimi ve isteğide önemli...

Gerçi sorsan Ginga Eiyuu Densetsu izlememiştir ama iyi anime çıkmıyor diye hayıflanıyor. Önce değer kıymet verelim pilis. :D

Gankutsuou, Versailles no Bara, Romeo no Aoi Sora, Princess Tutu...v.b. var.

Ararsan daha çok anime var, olmadı engin bir manga deryası var ;)
Aslında burada şöyle bir noktada var. İnsanların genre seçimi isteğinin bile önüne geçecek kadar kaliteli iş yok denecek kadar az. Ben mesele dating sim oyunlarından nefret ederim. Korku psikolojik türündeki oyunları sevmem. Ama buna rağmen DDLC oyununu çok beğendim. Bu tür önyargılarını kırdırtacak kadar kaliteli iş yok bence.
Mesela şu dediğin GED animesi MAL'da 9.11 almış. Ama eski anime birde uzayda geçiyor falan derken benim tercihim olamıyor. Birde eski bir anime olmasının verdiği antipatide var bende. Nostaljik havası olmadan izleyip beğendiğim tek anime cowboy bebop zaten. Hokuton no ken bile animesi bu yüzden sarmadı mangasına başladım.

Aslında burada şöyle bir noktada var. İnsanların genre seçimi isteğinin bile önüne geçecek kadar kaliteli iş yok denecek kadar az. Ben mesele dating sim oyunlarından nefret ederim. Korku psikolojik türündeki oyunları sevmem. Ama buna rağmen DDLC oyununu çok beğendim. Bu tür önyargılarını kırdırtacak kadar kaliteli iş yok bence.
Mesela şu dediğin GED animesi MAL'da 9.11 almış. Ama eski anime birde uzayda geçiyor falan derken benim tercihim olamıyor. Birde eski bir anime olmasının verdiği antipatide var bende. Nostaljik havası olmadan izleyip beğendiğim tek anime cowboy bebop zaten. Hokuton no ken bile animesi bu yüzden sarmadı mangasına başladım.
Ben de uzay'da geçiyor diye pek yanaşmamıştım başlarda ama öyle değilmiş. Seride olay Uzay değil, işin makyajı gibi, esas olayı başka.

Bi noktadan sonra temel ihtiyaçlarımız dışında tükettiğimiz her şeyden sıkılırız. Bu İnsanın doğasında var!

Güzel anime çıkmıyor muhabbeti yapanların çoğu nedense sezon serilerini doğru dürüst takip etmeyen kişiler oluyor. Sezonda çıkan serilerden kaç tanesine başladın da güzel seri çıkmıyor diyebiliyorlar, açıkcası anlamıyorum. Sadece kış sezonunda biten animelerden izlenebilinecek çok rahat 4-5 seri sayarım (Sora yori mo Tooi Basho, Violet Evergarden, Yuru Camp△, Koi wa Ameagari no You ni, Kokkoku, 3-gatsu no Lion 2. Sezon, Mahoutsukai no Yome) Geçtiğimiz sezonların çoğu içinde geçerli bu durum.
2000'li yıllarda veya öncesinde de çıkan her sezon da şahaneler yoktu ama o sıralar anime bilinirliği yeni arttığından seyrettiklerimiz sezonun en iyileri oluyordu hep ve günümüzdeki sezonların aksine uzun soluklu seriler oluyordu. Artık stüdyolar risk almak istemediklerinden sevilen, tutulan serileri dahi sezon sezon araya vakit sokarak çıkartıyor. Oturup öyle peşpeşe 10-20 bölüm izlemeyi mümkün kılmıyor bu durumda. Yorumlarda en çok konuşulan serilerde nedense hep uzun soluklu serilerdi. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık