Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Bir Sonraki Arc Baltigo - Linlin Vs Kaido-luffy

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@gyjbsch Vegapunk hakkında teoriler var bu yapılan pasifistalarlada ilgili. Vegapunk sadece dragon istediği için Wg de duruyor.
Teorilere göre Vegapunk aslında Devrimcilere PX yapıyor. Sadece kapakda görülen scopper gaban için bile tayfa timeskipe onunla girecek rayleighten hakiyi öğrendi gabandan ise uyanışı öğrenecek gibi iddaalar atıldı. Ben kaldıki serinin başından beri seride olan ve en önemliside Luffy'nin babası olmasından dolayı bu kadar çok şeyi oraya bağladım ve bunlar olma ihtimali yüksek şeyler. Eğer Gabandan eğitim alsalardı bu sefer de Oda ile ilgili Skypie-Zou Dressrosa-Alabasta birbirinden farkı yok benzetiyor misali şeyler söylenecekti. Dediğin gibi çok fazla şeyi Dragona bağladım fakat olmayacak diyede bir şey yok .

@Densetsu no Samurai Ben teşekkür ederim gardaşım beğendiğine sevindim :good:
Beğenmediğin kısım için ise şunu söyleyebilirim , bana kalırsa Kaido , LinLine denk değil ya da LinLinin meyvesi Kaido'yu ters tepebilecek bir meyve çıkacak diye düşünüyorum. Çünkü serinin gidişatına göre çoğu okuyucu Yonkou sıralamasında LinLini sonuncu görüyor. Ben ise Odanın LinLini Kaidodan daha güçlü göstereceğini düşünüyorum. Ya da CC' yi alan LinLin CC sayesinde Kaidodan 1 basamak yukarı çıkabilir.

@gyjbsch Vegapunk hakkında teoriler var bu yapılan pasifistalarlada ilgili. Vegapunk sadece dragon istediği için Wg de duruyor.
Teorilere göre Vegapunk aslında Devrimcilere PX yapıyor. Sadece kapakda görülen scopper gaban için bile tayfa timeskipe onunla girecek rayleighten hakiyi öğrendi gabandan ise uyanışı öğrenecek gibi iddaalar atıldı. Ben kaldıki serinin başından beri seride olan ve en önemliside Luffy'nin babası olmasından dolayı bu kadar çok şeyi oraya bağladım ve bunlar olma ihtimali yüksek şeyler. Eğer Gabandan eğitim alsalardı bu sefer de Oda ile ilgili Skypie-Zou Dressrosa-Alabasta birbirinden farkı yok benzetiyor misali şeyler söylenecekti. Dediğin gibi çok fazla şeyi Dragona bağladım fakat olmayacak diyede bir şey yok .
Bana teşekkür yok mu? :( Güzel yazmışsın, onu söylememişim bak, ellerine sağlık. Böyle yazıları her zaman destekliyorum; ama işte Vega, Wg de casus olsa ne olmasa ne olur. Dragon'un yanında ama ne işlere imza atardı, ha PX leri ayarlamıştır son savaşta kendi saflarına katabilir diyebilirsin ama Vega gerçekten çok değerli. Ben Dragon dan çok şey beklemediğim için ona bağlamaya çalışmanı eleştirdim, yoksa olabilir.

@gyjbsch Olmaz olur mu :D Sanada teşekkür ederim kardeşim paragrafın sonunda dediğim gibi olumlu olumsuz eleştirilere her zaman açığım.
Belkide Vegapunk Devrimcilerde olmayıp Denizcilerde olan imkanlar nedeniyle yatılı kalıyor olabilir orasını bende bağlayamadım.
Düşündüğüm tek şey Straw Hat korsanlarının gemisini korumak için ayarladığı Px0 [ Kuma ] 'a neden bu komutayı verdi ya da Kuma bunu yapmasını Vegapunktan kendisi istedi istediyse nasıl ona bu kadar güvenebildi. En mantıklı cevap ise Vegapunkun Devrimci ordusuna mensup olması başka bir şey aklıma gelmiyor.

Güzel bir senaryo önecellikle ellerine sağlık.
Bir iki konu da itirazım olacak. Garp eğer dediğin gibi güçlü çıkarsa Dragon ve Luffy gibi isimlerin Garp ı arkada bırakıp gideceğini hiç zannetmiyorum. Bir yandan da Kaido nun ayaklanacağını düşünürsek denizciler yıkılır gider.
İkincisi Kaido ve Luffy ittifağının Linline dalması. İki yonko arasında böyle bir güç farkı olduğunu zannetmiyorum.

Teorinin ilk kısmı çok güzeldi eğitim hariç. Baltigo da Hasırşapkalar vs Linlin olsa güzel olurdu.

Zevkle okudum.Kaido ile Linlin savaşmaz ama çok zorlama bi ihtimal.Kilit rol Kaido-Kid bağlantısı ve Shanks olayın içine onlar girecek :D

Teorine pek ısınamadım gerçekleşeceğini düşünmüyorum ama Kaido ittifakına kadar olan kısmına kadarda teorini çürütebilecek birşey aklıma gelmedi. Hiç bir Yonkou'nun müttefiklik isteyecek duruma düşüp başkasından yardım isteyecek duruma düşeceğini sanmıyorum. Yonkou'lar genellikle yendikleri kişileri ast'ları yapıyorlar bunu Beyazsakal'ın müttefiklerinden çıkardım. Ek olarak X Drake başlangıçta Kaidou'yla savaşmak isteyip onun müttefikleri arasına katılmıştı. Zaten seride de açıkça bahsedildi Yeni Dünya'da hayatta kalmak istiyorsan ya Yonkou'lara yaranacaksın ya da onlarla savaşacaksın. Ortaklık gibi bir şey Yonkou'lar için pek mümkün görünmüyor bu yüzden. Tayfanın başka bir eğitim alacağını düşünmüyorum. Böyle bir şey olursa gözümden önemli ölçüde düşerler. kendileri gelişebilecek duruma gelmiş olmalılar bunca yaşadıkları şeyden sonra. Ek olarak Momonosuke sapık bir velettir ondan hayır bekleme :D Kid ittifakının Kaido'yu indereceğini düşünüyorum. Kaido'nun adamları tek tek düşüyor çünkü.

Birde daha düzenli yazsaydın keşke 3-4 kez ara verdim yazdıklarını okurken, bunun dışında yaratıcı bir teori ama dediğim gibi gerçekleşeceğini düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Güzel bir senaryo önecellikle ellerine sağlık.
Bir iki konu da itirazım olacak. Garp eğer dediğin gibi güçlü çıkarsa Dragon ve Luffy gibi isimlerin Garp ı arkada bırakıp gideceğini hiç zannetmiyorum.
İkincisi Kaido ve Luffy ittifağının Linline dalması. İki yonko arasında böyle bir güç farkı olduğunu zannetmiyorum.
Zevkle okudum.Kaido ile Linlin savaşmaz ama çok zorlama bi ihtimal.Kilit rol Kaido-Kid bağlantısı ve Shanks olayın içine onlar girecek :D
Haklı olabilirsiniz ama Kaido yardım etmese bile en azından XDrake afet olursa ya XDrakeyi yanlarında gönderecek ya da başka bir afeti gönderecek.
Eğer böyle bir durum olursa da bizim Law ve Luffy bu yardımı istemeyecekler diye düşünüyorum. Beğenmenize sevindim yorum yaptığınız için teşekkür ederim :)

Teorine pek ısınamadım gerçekleşeceğini düşünmüyorum ama Kaido ittifakına kadar olan kısmına kadarda teorini çürütebilecek birşey aklıma gelmedi. Hiç bir Yonkou'nun müttefiklik isteyecek duruma düşüp başkasından yardım isteyecek duruma düşeceğini sanmıyorum. Yonkou'lar genellikle yendikleri kişileri ast'ları yapıyorlar bunu Beyazsakal'ın müttefiklerinden çıkardım. Ek olarak X Drake başlangıçta Kaidou'yla savaşmak isteyip onun müttefikleri arasına katılmıştı. Zaten seride de açıkça bahsedildi Yeni Dünya'da hayatta kalmak istiyorsan ya Yonkou'lara yaranacaksın ya da onlarla savaşacaksın. Ortaklık gibi bir şey Yonkou'lar için pek mümkün görünmüyor bu yüzden. Tayfanın başka bir eğitim alacağını düşünmüyorum. Böyle bir şey olursa gözümden önemli ölçüde düşerler. kendileri gelişebilecek duruma gelmiş olmalılar bunca yaşadıkları şeyden sonra. Ek olarak Momonosuke sapık bir velettir ondan hayır bekleme :D Kid ittifakının Kaido'yu indereceğini düşünüyorum. Kaido'nun adamları tek tek düşüyor çünkü.

Birde daha düzenli yazsaydın keşke 3-4 kez ara verdim yazdıklarını okurken, bunun dışında yaratacağı bir teori ama dediğim gibi gerçekleşeceğini düşünmüyorum.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Dediğim gibi fazla konu açmadığım için bu tür şeylerde amatörüm. Spoiler butonu bile eklemeyi bilmiyorum :D
Her teori gerçekleşecek diye bir şey yok zaten fakat bu teorinin dediğin gibi Kaido ittifakına kadar güçsüzleştirecek bir ihtimali yok ve tutma ihtimalide epey yüksek. Metnin başındada dediğim gibi metnin bir kısmı teori diğer kısmı ise bu teorinin sonucunda oluşabilecek ve oluşma ihtimali yüksek olan benim kurguladığım senaryo :flaugh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık