Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Bir Sonraki Arc Baltigo - Linlin Vs Kaido-luffy

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@sauron Bro Wb'yide her bölümde göstermiyodu aynı zamanda Ace'ide ama ikiside öldü. Garpı öldürme nedeni ise Mf benzeri bu arcta oğlu ile torununu kurtaracak ve ölecek. Whitebeard'dan tek farkı Garp kurtarmış olacak Wbninki ise başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Garpı öldüğünü düşünmemin sebebi ise Odanın mantığı düşündüğüm kadarıyla bir şeyleri kurtarmak ya da bir şeyler yapmak istiyorsan bir şeyleri feda edeceksin. Bunu Wb'de gösterdi.
Shanks'ta gösterdi. Ve dahası Ace'de gösterdi.

İnu ve Neko'nun devrimci olması fikri hoşuma gitti, o kısma kadar bayık bayık okuyordum da orayı okuyunca gözlerim açıldı. Evet, olma ihtimali var. Ellerine sağlık, güzel şeyler düşünmüşsün.

Aris-sama geldi aklıma be. Ne zamandır şöyle güzel teori okumuyorduk, iyi oldu.

Yalnız teori konusu açarken lütfen bahsettiğiniz manga sahnelerinin geçtiği manga sayfalarını da atın. Ve elinizden geldiğince okunası yazıp sunuma hazırlayın. :/

@ch3rl0b11n Yorumun için saol kardeşim beğendiğine sevindim. Dediğim gibi spoiler butonu eklemeyi bilmiyorum dahası resim yüklemeyide bilmiyorum.
Forumlarda pek tecrübem yok amatörüm :flaugh: Beğendiyseniz ilerleyen sayılarda bilgi geçtikçe daha sağlam teoriler ile karşınıza geçerim :tmm:

LastiktenAdam

Öncelikle emeğin için teşekkürler. Okuması zevkliydi.

Kedi'nin ve Köpek'İn devrimci olduğu fikrine ben de katılıyorum. Ama Raizolu-Sanjili kısım biraz muallak benim için. Hatırlamıyor da olabilirim ama bizimkileri takip eden Linlin'İn gemisine noldu? Ayrıca Nami'nin tepkisinin karşılığı ne? (Sanji için) Sanji'nin sırf Raizo'nun peşinden haber vermek için Nami'yi bırakacağını da sanmıyorum. Ayrıca Dressrosa'ya giderken bizim koca filoyla karşılaşmadan Raizo'yu yakalaması ya da bulmasının olasılığı, sonra da Baltigo'ya da yine Namisiz (Rotacısız) gidebilmesi falan bilmiyorum zor bence.

Vegapunk'un da devrimci çıkacağına da katılıyorum. Luffy'ler bir şekilde Baltigo olaylarına karışabilirler ama olaya 3 yonko+ denizcilerin karışacağını da sanmıyorum. Belki yonkolar birbirlerinin açıklarını bulduklarında çökebilecek kadar aşağılıktır (Kaido-WB olayında gördük bunu) ama dediğin gibi bir BB-Devrimciler olayında BB de güçsüz düşecek ona niye çökmesinler? :D Denizciler de öyle gelip Kaido+Dragon'u mekan basıp alamazlar her ne kadar güçsüz düşseler de en azından Dragon devrimi riske etmez bu olaylara girerek.(VS'lere) Ayrıca toplu bir olay kopacaksa şu toplantıyla da bir şekilde bağdaşmalı çünkü tüm bu olaylar patlak verirse toplantıya kimse karışamaz falan filan şimdilik aklıma gelenler bunlar.

@LastiktenAdam Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Şimdi senin için biraz olayı detaylı anlatayım. Anlattıktan sonra yazdığım yazıların mantıklı geldiğini sende anlayacaksın.
1.si Sanji grubunu LinLinin gemisi takip etmiyor , Naminin yarattığı sisler sayesinde Thousand Sunny ile oradan uzaklaştılar ve Zou'ya vardılar.
2.si Sanji son manganın 13.sayfasında '' Brook Nami-san göz kulak ol '' diyor.
3.sü ise Naminin tepkisini eğer dediğim gibi teori tutarsa ilerleyen sayılarda göreceğiz.
4.sü Sanjinin Dressrosaya rotacısız gitmesinin zor olduğunu düşünmüyorum. Naminin vereceği Log Pose ile ya da Naminin herhangi bir şekilde tarif edebileceğini düşünüyorum. Zira Sanji Skywalk ile havada koşabiliyor bu illaki deniz yoluyla gideceği anlamına gelmiyor. Yine son mangada görmüşsündür ve görmesen bile Animenin Dressrosaya giriş bölümlerinde Green Bite giden köprüyü CC'nin vücuduyla uçarak geçiyorlar. Bir diğer alternatif ise CC ile uçarak hava yolu ile gitmesi.
5.si ise Baltigoya her yonkou gitmiyor kafasına göre , BB 'de o adada devrimcilerin olduğunu ve silahların olduğunu Burgessin verdiği haber sonrası öğrenecek. BB bu savaşta bir sonuç elde edemeyecek ve herhangi bir yonkouyu mevkisinden etmek için ise Kaido'ya CC'nin Dragon tarafından esir tutulduğunu Baltigoda olduğunu söyleyecek. CC'yi arayan LinLine ise Baltigoda olduğunu söyleyecek. Bütün bu savaşların sonunda ise LinLinin 2.yonkou ile savaşan Dragonu yenip etkisiz hale getirmesi bence mümkün. Dünyanın en gizemli ve çok güçlü gördüğümüz Dragon ile dövüşen Kaidoyuda meyve gücüyle etkisiz hale getirmesi de mümkün. Bütün bu savaşların sonunda ise Denizcilerin gelip bu adamları tutuklaması tamamen Karasakal korsanlarına katılan Aokijinin Teachin emriyle ya da isteğiyle Denizcilere Devrimcilerin karargahını bildirmesi oraya Cp0 'nun ya da kuvvetli rütbetli denizcilerin gelmesi gayet olası. Şimdi bu dediklerimi okuduğunda hine aynı düşünüyorsan bilemiyorum kardeşim :D Herkesin düşünce yapısı farklıdır. Düşüncene saygı duyarım

bi çok yeri mantıklı da bu jack neden raizo'yu bu kadar fazla bulmak istiyor o kısım kafamı kurcalayan şey. Kaido'nun devrimcilerle ya da karasakal gibi ince planlarla alakası yok gibi geldi bana. Adamı Jack zaten komple kalas bi karakter bence. Bi de Raizo'nun düşündüğün kadar derin bağlantıları olan kilit bi isim olduğunu düşünmüyorum. Nedense bana öyle hissettirmedi.

@Safa6 Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Tam olarak hatırlamıyorum ama Kinemon Punk Hazard'da Naminin ejderhayı etkisiz hale getirirken kullandığı şimşeği bu kadındamı Ninjutsu kullanabiliyor dedi. Ninjutsu ninjaların kullandığı taktik ve şimşek ile alakası var. Ben Dragon Luffy'yi kurtarırken ya Raizonun sayesinde ya da kendiside bu tekniği Wano'dan ya da Raizo gibi Wanolu bir arkadaşından öğrenmiş olabileceğini ve bu tekniği kullandığını düşünüyorum. Ve Jackın Raizoyu deli gibi aramasının bir diğer sebebi ise Raizonun karaborsada bilgi toplayıp bunu Devrimcilere ulaştıracağı istihbaratını almış olabilir. Ya da Kaidoya ait önemli bir şey çalmış olabilir. Ve bir diğer olasılıkta Raizonun görevi CC'yi kaçırmaktı. Belki CC'nin kaçırıldığı Doflamingonun yenilmesinden önce Jacka ulaştı ve Jack deli gibi Raizo'yu aradı. Raizonun kilit rol oynama ihtimalini bilmiyorum öyle bir şey dediğimide hatırlamıyorum eğer dediysem affola çok uzun bir yazı yazdım. Tam olarak Momonosukenin kilit rol oynayacağından bahsettim.

Yazını beğendim. Özellikle inu-niku ikilisin devrimci olma kısmı fakat eğitim kısmı olmaz bence. Bu satten sonra time skip ve ya eğitim yersiz olur zaten Luffy bayağı güçlenmiş. Ellerine sağlık.

@Akainu Yorumun için saol kardeşim. Zaten Timeskip olacağını bende zannetmiyorum yazımdada özellikle yazdım olmayacağını dahası Luffynin güçlendiği doğru ben Dragonun luffyi güçlendireceğini değil meyve uyanışını öğreteceğini söyledim onun haricinde hakisi yeni açılan usopp'a da haki eğitimini Dragon verebilir :)

Bu biraz teoriyi aşmış kendi tahmini senaryon olmuş diyebiliriz. Genel olarak değişik bir senaryo ben kısa olsun diye hatalı olduğunu düşündüğüm şeyleri söyliyeyim.
İlk olarak Aokijinin devrim ordusunu söyleme kısmı sıkıntılı, denizciler Aokijiye güvenir mi Aokiji öyle bir hamle yapmayı kabul eder mi pek sanmam.
CC için çok fazla büyük gücü kırdırmışsın ama o adam o kadar değerli bir kimse değil. En kötü ''siz CC yi mi istiyorsunuz'' diye öldürürler herifi taraflar dağılır. Dragon yakalanırsa direk öldürülür. Acete başlarına geleni tekrarlamak istemezler zira kaçırılmaması gereken bir adam. Aynı zamanda 2. bir id baskını ve yetişememe tekrarı yaşanması Odanın itibarını zedeler ciddi bir kendini tekrar olur. Dragon yakalanmışken Sabo ve İvankovun baskın yapması uymaz adam yakalnırken nerdeydi bunlar? Şuan Sabo aynı adada zaten. LinLini devirmek için o kadar müttefik çok fazla. Kaidoyu salsan harcar gibi gözüküyor zaten kağıt üstünde. Son olarak 2. bir eğitim vakası olacağını sanmam.

O kadar yazı içinde soru işareti olarak gördüğüm kısımlar bunlar. Kalanın olabilitesi var. Bu kadar uzun senaryo yazmış olmanda başarı şevk kırmak olmaz şimdi. Kısaca Tebrikler diyelim :D Biraz daha toparlarsan güzel senaryo olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık