Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Bir Savaşa En Etkileyici Giriş Yapan Karakter

Savaşa En Etkileyici Giriş Yapan Karakter?

• Kullanılan toplam oy
    104
Yok iyi böyle. :/ O kadar kas fetişi isen başka site açmana gerek yok Metin, OP da paklar seni, WB'ye bak maşallah 72 yaşında Arnold'dan kaslı, şimdi yarışmaya soksan ölüm döşeğinde bile sırıtmaz, tam OP fanı olarak sana göre bence. :S Toriko okuyanlara nasıl laf atarız, nasıl aşağılarız diye kaç takla attınız la, utanın azcık. Neymiş seride herkes kaslı imiş, ulan açın OP'a bakın, en dandik çöplerde bile baklava var, kaslı olmayan tek karakter BB, onda da Türk kası var. Konusu avcılık olan shounen seride bırakın da adamlar kaslı olsun. Komatsu dolayısıyla gereksiz yere shounen aiye yaklaşıyor bile diyebilirsiniz ama okuyanları aşağılamaya hakkınız yok. Her Toriko mevzusunda alta subliminal mesaj verir gibi 'kaslılar' yazmanın ne anlamı var, beğenmiyorsan okuma, okuyacaksan da bari okuyana laf etme kardeş.
Ahahaha. :D
Mahir bana ne kim kimi izlerse izlesin. Ama anket aç foruma senle beni koy, ben Op özendiren oliyim sen de Toriko. Bir oy alırsam senden alırım heralde. Millet sana hücum eder ama sana göre asıl kötüleyen benim. Diyecek laf yok kardeş.

@Dragon

Anket konusunu karakterin karizmasına indirgerseniz öyle bir sonuca ulaşabilirsiniz ama anket sadece karakterin karizmasını değil diğer etkenleri de içeriyor. :)

Oyunuzu kullanırken karizma,zamanlama,ortama yapılan etki ve bunun gibi kriterler üzerinden değerlendirirseniz anket belirleyici olur.Bir şova çıktıklarını düşünün hangisi daha fazla alkış toplardı

Emre'nin yazdığı kriterlere göre Shanks vs Jirou yapalım istersen;
1- Girişin yapıldığı andaki yüz ifadesi Shanks'ta ayırıcı değildir, Jirou'da ise daha karizmatiktir.
http://www.v-teamoku.com/Toriko/242/16
2- Zamanlama olarak Shanks kendisi için hiçbir şey ifade etmeyen bir denizci eri olan Coby'i kurtarmıştır, Jirou ise kombosunu kurtarmıştır.
3- Yarattığı etki bakımından Shanks önce Akainu'yu sonra savaşı durdurmuştur, Jirou ise önce Nitro'yu sonra Dünyayı durdurmuştur.
4- Şov yapmış olsalar, Shanks'ın saldırısı olmadığı için attığı nutuktan başka bir şeyi yoktur, Jirou ise Nitro'ya parmak atıp hem kafasını koparmış hem bayıltmıştır, dünyayı durdurmuştur, rekor yumruk atmıştır, en yüksek desibelle bağırıp Teppei'nin gözünü açmıştır...
5- Savaştaki karakterlerin gücü açısından iki savaş da zirve savaşıdır, Shanks en güçlü 4 kişiden birisi, Jirou en güçlü 3 kişiden birisidir.

Siz bakmayın, Emre ayarlayamadı resim koyma işini, Jirou'nun resmi daha önceden konulsa daha çok oy alırdı bence. :) Bir de tabi One Piece fan sitesinde sadece One Piece okuyan arkadaşlarımızın da ankette etkisi büyük. :)
Ya arkadaşım tamam Jirou'nun Nitro'ya tek atması dünyaya knocking uygulaması güzel bu yüzden oyumu Jirou'ya verdim. Ama gözünü seveyim saçma sapan kriterleri yazma. Aynı Luffy'i torpilli yapacam diye babası şu dedesi şu yok teyzesinin kocası şu dediğin gibi. Bu şekilde yaparsan tepki toplamaya devam edersin.

Şimdi, bize ne surat ifadelerinden. Bize ne birinin kombosunu diğerinin ağlak veledi kurtarmasından. Hele hele etkiyi konuşman çok saçma. Toriko daki adamlarla one piece deki adamlar aynı yeteneklere mi sahip? Ayrıca Shanks savaşmaya gelmemiş ne yapacaktı oturup fıkra mı anlatacak? Tabiki nutuk çekecek sonrada restini çekecek ki mesaj yerine ulaşsın. İki adamda yapacağını yapmış. ikiside kendi tarzını konuşturmuş. Kriter belirlemeye gerek yok.

Shanks en sevdiğim karakterdir. Marineford'un o sahnesini animede açarım tekrar izlerim. Ama Jirou'nun savaşa girişi ve sonrasında yaptığı knocking falan cidden açtım açtım tekrar okudum o kadar hoşuma gitti. O yüzden bu ankette Jirou benim için bir tık üsteydi ona verdim oyumu. Oturupta kriterler şudur budur demedim.

Jirou yada Shanks birinci olsa ne olur ya allahınızı severseniz. Nedir bu benim takip ettiğim seri şöyle iyi falan, Ben en hasından Yondaime fanıyım. Hani kanım sarı yıldırım akar o derece ve ankette de Minatoya verdim ama Shanksın savaşa girişi tüylerimin diken diken olduğu bir sahneydi. Toriko'da daha böyle birşey yaşamadım, Tabii bunun belli başları nedenleri var, Animeye daha çevrilmemiş olması ve One Piece'in kafamdaki veya gönlümdeki yerinin,değerinin Torikodan fazla olması da olabilir ama objektif olma zorunluluğu yok ki, Hani buraya 4 sayfa açıklasan,teoriler,kuramlar da yazsan beni Yondaime veya One Piece'deki herhangi bir duygusal sahnesi kadar etkileyemez. Bunun Torikonun kötü bir seri olmasıyla alakası yok, ''Benim'' gözümdeki değeri önemli olan burada insanları seninle aynı değeri vermedikleri veya takdir etmedikleri için objektif değiller demen Toriko'dan zilyon tane verilerle gelmen vb şeylerle eninde sonunda haklı olsan da hiçbirşey değiştirmez yani :D

Edit:Banlandı la adam.

Karizmadan bahsediyorsunuz ama Shanstaki bir saç baş karizma yara Jirou da yok adamın gözleri bile gözükmüyor

Hanamichi sempai olsa oyumu ona verirdim ama shanksın akainu gibi bir azmanı durdurması :cool: (shanksı normalde hiç sevmem)

bhdr

Shanks bambaşka kıyaslamak kolay oldu.
Ama Sanji de girişlerin adamıdır.Vergo ya girişi bu listedeki ikisinden iyidir bence..Ah bide bitirebilse:)

Shanks der tek geçerim abi adam savaşı durdurdu isteklerini kabul ettirdi marineye karasakala kafa tuttu daha ne yapsın tek bir girişte

Shanks, "Savaşı bitirmeye geldim!" dedi ve bitirdi. Gelişinde de tuzsuz deli bekir gibi gezinen akainu'yu durdurup yiyorsa bir de burdan gel diyerek atar gelimesine yepyeni bir anlam kazandırmıştır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık