Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beyazsakal ve Roger'ın Zirve Dönemi

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    110
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adamın kendine KK denileceğinden haberi yok, millet herife KK diyor.
Luffy "Denizlerin en özgür korsanı" olmaktan bahsettiğinde, Rayleigh de Shanks da kaptanın lafları diyor. Milletin KKlığa bakışı ile Roger ve Luffy'ninki bir değil. Sen sanki Roger Korsanlar Kralı gibi bir olgu dahi yokken Korsanlar Kralı olmaya çalışıyormuş gibi bir algı yarattın ortada böyle bir şey yokken. Adam şaşalı şeyleri sevdiği için böyle anılmaktan hoşlanmış, Rayleigh de bunu diyor zaten.
WB'nin Raftel'in sırlarını öğrenmek istemyor oluşu, güç algısına önem vermediği anlamına mı geliyor? "BEN WHITEBEARD'ÜM ULAN" diye bağıran egomanyak bir adamın güce önem vermediğini iddia etmek komik olur.
Beyazsakal güce değil, unvana önem vermiyor. Hatta hiç sallamıyor. Shiki ile olan konuşmasından bile bunu anlayabilirsin.

Roger'ın tayfası daha Şeytan Meyvesi diye bir şeyin varlığından bile emin değilken, Buggy bu tayfadaydı. Yani Roger o dönemde Şeytan Meyvesi yemiş biri ile karşılaşmamış, aksi olsa neden şüphe etsinler? One Piece'i ele geçiren kişi Korsan Kral oluyor. Roger da bu hazineyi teklif ediyor, adam da istemiyor. Diğer dediklerine cevap verme gereği duymuyorum, çünkü en başa döneriz.
Tayfaya sonradan katılan maçoların bunları bilmeme gibi bir ihtimali var, neden olmasın? Roger hastalığını öğrendikten sonra Grand Line'nın başından serüvene hazırlanmıyor mu? Yolda topladığı adamların bunları bilmeme ihtimali yok mu? Yahu bizim tayfa örnek, Robin devrimcilerin yanından dönmüş, Luffy'e babası hakkında iki kelime etmiyor. Oturup yönetim kurulu gibi eldeki stratejik verileri mi anlatacaklar maçolara, korsan la bunlar :D Bak Carrot bizim gemiye yeni çıktı, hatun daha dünyanın büyüklüğünün farkında değil, bir de bu hatun New World'de bindi gemiye. Roger'a cono denizlerden katılmış herifler nereden bilsin şeytan meyvesinin ne olduğunu :D Tartışmadan neden böyle ayrılıyorsun anlamadım.

Tayfaya sonradan katılan maçoların bunları bilmeme gibi bir ihtimali var, neden olmasın? Roger hastalığını öğrendikten sonra Grand Line'nın başından serüvene hazırlanmıyor mu? Yolda topladığı adamların bunları bilmeme ihtimali yok mu? Yahu bizim tayfa örnek, Robin devrimcilerin yanından dönmüş, Luffy'e babası hakkında iki kelime etmiyor. Oturup yönetim kurulu gibi eldeki stratejik verileri mi anlatacaklar maçolara, korsan la bunlar :D Bak Carrot bizim gemiye yeni çıktı, hatun daha dünyanın büyüklüğünün farkında değil, bir de bu hatun New World'de bindi gemiye. Roger'a cono denizlerden katılmış herifler nereden bilsin şeytan meyvesinin ne olduğunu :D Tartışmadan neden böyle ayrılıyorsun anlamadım.
Orada Rayleigh falan var. Hadi onların bir şeyden haberi yok, bilen niye söylemiyor? Serinin erken dönem bilgilerini bu yüzden kıstas almak istemiyorum. Carrot örneğin gayet saçma. Kız dünyadan izole bir adada yaşıyor, bilmemesi normal bir durum. Oldukları yere gelen bile yok neredeyse. Aynısı Kin'emon için de geçerli. O da izole bir adada yaşıyor, Şeytan Meyvesi yemiş haberi yok. Roger ve tayfası Şeytan Meyvesi yemiş adamlar ile karşılaşıyor. Yani bizzat meyve güçlerine şahit olmaları gerekirdi. Ayrıca o panelin nerede gerçekleştiğini bilmiyoruz. Ancak nedense oradaki adamlar miço oldu, yer de Doğu Mavi.

Beyler Stephen Paul öncesi Viz çevirilerini mutlak doğru olarak kabul etmeyin. Buggy'nin dediğinin yanlış çeviri olduğundan eminim. PC başına geçince bir bakacağım tabi. Raw'ı bulursanız @kuroashi.no.sanji1993 e bir sorun. Stephen Paul'un çevirisi Korsan Kral Roger'la eşleşebilen tek adam diyor. Animede de bunun gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.

Beyler Stephen Paul öncesi Viz çevirilerini mutlak doğru olarak kabul etmeyin. Buggy'nin dediğinin yanlış çeviri olduğundan eminim. PC başına geçince bir bakacağım tabi. Raw'ı bulursanız @kuroashi.no.sanji1993 e bir sorun. Stephen Paul'un çevirisi Korsan Kral Roger'la eşleşebilen tek adam diyor. Animede de bunun gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.
Tek adam mı tek korsan mi diyor bu da önemli.

Orada Rayleigh falan var. Hadi onların bir şeyden haberi yok, bilen niye söylemiyor? Serinin erken dönem bilgilerini bu yüzden kıstas almak istemiyorum. Carrot örneğin gayet saçma. Kız dünyadan izole bir adada yaşıyor, bilmemesi normal bir durum. Oldukları yere gelen bile yok neredeyse. Aynısı Kin'emon için de geçerli. O da izole bir adada yaşıyor, Şeytan Meyvesi yemiş haberi yok. Roger ve tayfası Şeytan Meyvesi yemiş adamlar ile karşılaşıyor. Yani bizzat meyve güçlerine şahit olmaları gerekirdi. Ayrıca o panelin nerede gerçekleştiğini bilmiyoruz. Ancak nedense oradaki adamlar miço oldu, yer de Doğu Mavi.
Ben de onu diyorum, bilmiyoruz. Sen bilmediğin yerden çıkarım yapmayı seviyorsun, ben yapayım bakalım nasıl oluyor dedim :D
Şimdi gelelim tayfasının bilmemesi muhabbetine:
Oradaki dayı "Gençler davranuşlarının sonuçlarını düşünmeden hareket ediyor" diyor. Neyin sonucu? O dayının şeytan meyvesinin ne gibi sonuçlar doğurduğundan haberi yok gibi durmuyor. Ardından tartışmalı baloncuk geliyor "Belki de şeytan meyveleri hakkındaki hikayeler yalandır" diyor, ardından Buggy'nin iç konuşmalarını ve bundan sonraki sayfada da "daha fazla miçoluk yok" deyip ortamdan sızmaya çalıştığını görüyoruz. Ne adama verilen tepkileri, ne tartışmaları ne de konuşmaları görüyoruz.
Roger'ın tayfasının miço aldığı kesin bir şey, nedir miço? Tayfaya yeni katılan bebeler. Bu adamın miço olmadığını iddia edebilir misin Buggy gibi? Hadi herifin lafına tepki verilse eyvallah diyeceğim, ne olumlu ne de olumsuz bir laf görüyoruz herifin dediği üzerine. Herifin kişisel görüşü baş bayağı.

Nerede geçiyor hatırlamıyorum ama bakmıştım galiba. Denk dövüşen tek korsan diyordu galiba. Adam demiyor.

Tek adam mı tek korsan mi diyor bu da önemli.
Buggy: NO WAY!!!!
Listen up, and I mean listen up flashy-like!! No matter what happens, never...
EVER do ANYTHING to Whitebeard's men!!!
Whitebeard is... he is...
A legendary "MONSTER" who was once the only man who could ever match the Pirate King Roger!!!
HE IS WITHOUT A DOUBT, THE MOST POWERFUL PIRATE IN THE WORLD!!!!
THE MAN CLOSEST TO THE "ONE PIECE"!!!!
And the one thing Whitebeard will not stand for AT ALL is the death of his crew!!!
THIS IS ABSOLUTE!! THAT'S WHAT KIND OF MAN HE IS!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık