Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Denizciler (Güncel)

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    72
O dediğin nasıl KK olmak istediği anlamına geliyor? :D Denizi fethedelim demiyor hem. Dünyanın altını üstüne getirelim gibi bir şey diyor. Roger'ın amacının bir yerleri fethetmek olmadığını da Shiki'ye söylediği sözler karşısında anlıyoruz. Shiki senin gücünle Dünyayı fethedebiliriz gibi bir şey diyor. Roger da ilgilenmediğini söylüyordu dostum.

Bu adamın gördüğümüz gibi bir şeyleri fethetme ya da kontrol etme gibi bir isteği yoktu... Yalnızca onun da olayı maceradan maceraya özgür bir şekilde koşmaktı. Zaten dediklerinden de bu anlam çıkıyor.

Yaptıklarıyla Denizi Fethetmiş gibi gözüktü ve o yüzden adama KK denildi. Daha demin üstte bir şeyleri kontrol etmekle alakası olmadığını kendisi söyledi. Buradaki feth etti de büyük ihtimal mecazi anlamda kullanılıyor. Bugün aynı şey Luffy'e de olacak. Genel anlamda o da yönetmekle kontrol etmekle alakası yok. Ama her gittiği yeri alt üst edip birilerini indirdiği için Roger için de öyle yaptı diyebiliriz. Bu noktada da Korsan Kral olarak anılmasının yolu açılacak.

Zaten Rayleigh yapabilir misin bu denizi feth edebilir misin diye sorduğunda Luffy'e aldığı cevap çok manidardır bu konuda.

Shiki'nin WB ile olan konuşmasında Roger öldükten sonra WB'nin zamanı başlamış gibi söz ediyor.
Yani Roger varken Roger'dı. O öldükten sonra ortam WB'ye kaldı.

Eee bu gösterdiğinle Roger'ın denizlerde özgür olmayı istediği anlaşılıyor. Roger'ın Shiki'nin emrine girmemesi mesela. Denizlerde özgür olmak istiyorsan ya WB kadar adın olacak yada Roger gibi üstüne basa basa KK olacaksın. Yine buradan Roger KK olmayı istiyor'u çıkarırım ben özgür olmak için. Luffy ile aynı sebep.

İkinci kareye gelirsek Shiki'nin öyle demesi gayet normal hayatları boyunca karşılaştırılan eşit denilen ikiliden biri ölmüş ortada 1 kral kalmış. Tabi ki çağ Beyazsakala kalıcak. Ama bu konuşma önceden çağın Roger'a ait olduğunu göstermez. Öyle birşey olsaydı Buggy'e Beyazsakal için Roger ile eşit dövüşen tek korsanın Beyazsakal olduğunu söyletmezdi Mangaka. İlla ikisi hakkında birşey söyletecekse Roger'dan sonraki en güçlü korsan olduğunu söyletirdi Buggy'e.

Eee madem bu adam KK'lığı umursamıyor
neden şu sahnede Roger Rayleigh'e ''Dünyanın altını üstüne getirelim '' diyor ? Dünyanın altını üstüne getirmek demek benim için Fethetmek demek öbür türlü napıcak bu adam iki Yonkou'ya dalıp ortalığımı karıştırıcak ? Madem Roger dediğin gibi bir yerleri fethetmeyi umursamıyordu Neden Big Mom'ın adasına kadar gelip Poneglyph kopyalarını alıyor ? Madem bi yerleri fethetmeye uğraşmıyor neden Big Mom ile savaşıp Big Mom'u devirmek yerine Poneglyph kopyalarını çıkarıp devam ediyor yoluna ?

Roger Fethetmeyi KK olmayı umursadı gayette. Ama herşeyin başında olmayı herşeyi kontrol etmeyi umursamadı. Eğer umursasaydı belkide KK olarak hükümete dalardı ama öyle birşeyde göremiyoruz. Herşeyi kontrol etmek istememesi KK'lığı umursamadığını göstermez.

Yukarıya attım bununla ilgili yorumu dostum. Roger'ın Luffy gibi bir şeyleri feth etme gibi bir isteği felan yok. Yaptıklarıyla denizi feth etmiş gibi duruyor adamlar. Ama normalde feth etme ve kontrol etme gibi bir şeyleri yok. Rayleigh Luffy'e sorar: '' Yapabilir misin? Bu engin okyanusu fethedebilir misin?'' Luffy'den cevap gelir: '' Ne fethetmesi öyle bir isteğim yok. Özgürce dolaşamadıktan sonra....'' sonrasında Rayleigh bir şeyi anımsar gibi olur ve aklına Roger gelir.:D
Roger'ın amacı bu olmayabilir elbette. Fakat dışarıdan bakan insanlar eylemlerini böyle yorumlamış ve tarihe Grand Line'ı sonuna kadar fetheden adam olarak geçtiği için Korsanlar Kralı olarak anılmış. Beyazsakal'ın Raftel'e gitmek veya Kayıp Yüzyıl'ı ortaya çıkarmak gibi bir derdi yoktu. Demek istediğim bu.

Kk seviyesi diyorsun da bu seride kimse durduralamaz veya yenilemez değil.Kk dediğin Roger bile iki tane adama üstünlük kuramamış.Bir tanesinin tek hedefi aile olan adammış ki hedefler çarpışmamış,diğeri ise rütbeyi kabul etse amiral olacak adammış.Birisine D nin iradesini anlatmış diğerine çocuğunu teslim etmiş.Bu güvenin sebebi de güçtür.

Nereye gelmek istiyorsun diye sorarsan da bir tane Kk seviyesi adam şu anki yonkoulardan birisine yirmi küsür yıl önce dokunmamış veya dokunanamış bunlar farklı mevzu ama o kk seviyesi dediğin adamlar ile şimdiki zirveler arasinda öyle aman aman bir fark yoktur.

Koka kullanan Wb bir fark yaratir mi bilemem çünkü Wb zamanında koka yoktu mangada.Wb de zaten b.haki kullanabildiği için öyle aman aman fark yaratmayabilir de yaratabilir de.Ne desek farazi kalıyor bu tip durumlarda.
Garp zaten efsane denizci olarak geçiyor. Çok uzun zamandır yaşamış en güçlü denizci olabilir. Zirve hali şimdiki amirallerin çok üstündedir.

Ben KK seviyesini Yonkou seviyesinin üstünde görüyorum. Farklı bakışımız burdan da geliyor olabilir. Yaşlı hasta WB en güçlü adam olarak tanıtıldı. Yani en güçlü yonkou idi. Doğru düzgün haki kullanamıyordu. Fiziksel güç ve meyve ile böyleydi. Haki daha önemli bir güç faktörü bence. Bu eksikliği tamamlanınca WB seviye atlayacaktır.

Amiraller gerçekten güçlü. Ama sağ kollar ile yonkoular arasındaki gibi fark vardır bence KK ile aralarında. Bu savaşta en azından bir yonkou olsaydı fikrim değişirdi. O zaman WB'yi indirebilecek biri olurdu. Şu halde durdurulamaz geliyor bana. Seviye farkı var bence. Akainu en ölümcül meyveye sahip ama ondan ciddi hasar alan tüm karakterler savunmasız yakalandı. Bunu da unutmamak gerek. Savunanlar ya hasar almadı ya da yüzeysel aldı. Yoğun haki kullanan bir babalık kolay kolay hasar almaz. Alsa bile kendi inene kadar öyle çok hasar almalı ki günler sürer. MF savaşında bile ne kadar çok dayandı.

Roger'ın amacı bu olmayabilir elbette. Fakat dışarıdan bakan insanlar eylemlerini böyle yorumlamış ve tarihe Grand Line'ı sonuna kadar fetheden adam olarak geçtiği için Korsanlar Kralı olarak anılmış. Beyazsakal'ın Raftel'e gitmek veya Kayıp Yüzyıl'ı ortaya çıkarmak gibi bir derdi yoktu. Demek istediğim bu.
Roger'da o dert yüzünden KK olmamış.:D Adamların yaptıklarına yüklenen anlam bu. WB'den fazla iş yapmış. Adam öyle bir imaj vermiş ki fethetmediği halde fethetmiş gibi gözükmüş Grand Line'ı.:D Shiki WB'ye diyor ki Roger gitti. Şimdi senin zamanın. Yahu şu söz bile her şeyi açıklıyor. Görmek istemeyen istediğine yorar zaten.

@Quartion

Tamam sen kendini haklı çıkarmak için umursadı diye kabul et dostum. Zaten kendi kendini ikna edebiliyorsun gördüğümüz gibi yorumunda. Dünyanın altını üstüne getirelim senin için fethetmek oluyor..:D Senin için her şey o anlama geliyor. Nasıl geliyor bilmiyorum ama geliyor.:D

Roger'da o dert yüzünden KK olmamış.:D Adamların yaptıklarına yüklenen anlam bu. WB'den fazla iş yapmış. Adam öyle bir imaj vermiş ki fethetmediği halde fethetmiş gibi gözükmüş Grand Line'ı.:D Shiki WB'ye diyor ki Roger gitti. Şimdi senin zamanın. Yahu şu söz bile her şeyi açıklıyor. Görmek istemeyen istediğine yorar zaten.

@Quartion

Tamam sen kendini haklı çıkarmak için umursadı diye kabul et dostum. Zaten kendi kendini ikna edebiliyorsun gördüğümüz gibi yorumunda. Dünyanın altını üstüne getirelim senin için fethetmek oluyor..:D Senin için her şey o anlama geliyor. Nasıl geliyor bilmiyorum ama geliyor.:D
Eeee dünyanın altını üstüne getirmek ne anlama geliyor sen söyle ozaman ? Fethetmek değilde ne ? Napıcak başka bu sözü dedikten sonra ?

Eeee dünyanın altını üstüne getirmek ne anlama geliyor sen söyle ozaman ? Fethetmek değilde ne ? Napıcak başka bu sözü dedikten sonra ?
Dostum sana Rayleigh ile Luffy'nin konuşmasını söyledim. Luffy feth etmek felan değil diyor isteğim. Bunu der demez Roger'ı anımsıyor Rayleigh. Kendi maceraları aklına geliyor. Bu adamlar feth etmek felan amacında değildiler. Yaptıklarıyla grandlineı feth etmiş gibi durdular. Adam öyle bir izlenim vermiş ki GrandLine'ın kralı olarak görülmüş. Ama bakıyorsun adamlara ait bir ada bile yok.

Tamam işte sonuçta Grand Line’ın sonuna kadar gitmiş ve Kayıp Yüzyıl’ı öğrenmiş. Bunu ister korsanlar kralı olacağım diyerek isterse de en özgür adam olacağım diyerek yapsın. Yaptıkları ortada ve bunların hiçbiri Beyazsakal’ın umrunda olan şeyler değil. Sonuçta Roger gezmeye çıkıp da geçerken KK olan bir adam değil. Raftel’e ulaşmak için Poneglyphlerin peşinden gitmiş ve tıpkı Luffy gibi maceralar yaşamış. Roger Raftel’in yerini söylemek istediğinde bile öğrenmek istemiyor adam. Maceraları farklı. Attığın sayfada ise Shiki bildiğin Beyazsakal ile takılıyor. İlgili sayfada Shiki’nin saçmaladığını bizzat Beyazsakal söylüyor ve sonrasında Shiki’nin tepkisi takıldığının kanıtı niteliğinde.

Dostum sana Rayleigh ile Luffy'nin konuşmasını söyledim. Luffy feth etmek felan değil diyor isteğim. Bunu der demez Roger'ı anımsıyor Rayleigh. Kendi maceraları aklına geliyor. Bu adamlar feth etmek felan amacında değildiler. Yaptıklarıyla grandlineı feth etmiş gibi durdular. Adam öyle bir izlenim vermiş ki GrandLine'ın kralı olarak görülmüş. Ama bakıyorsun adamlara ait bir ada bile yok.
Roger özgürce dolaşmak istiyor denizde bende bunu söyledim yukarda ama sorun şu Luffy'de Roger'da özgürce dolaşmak istiyorsa Fethetmek zorundalar. Roger bunu yapmış istesede istemesede Fethetmiş herkes saygı duymuş Roger'a. Roger özgür olmak istiyorsa Fethetmek zorundaydı yukardada dedim Denizlerde özgür dolaşmak istiyorsan ya heryeri Fethedip KK olacaksın yada WB kadar namın adın olacak. Roger Fethetmiş mi ? Etmiş. Roger herşeyi kontrol etmek istemedi sadece hepsi bu yoksa Roger'a ait adalarda olurdu. Ardından bir bakmışsın Roger hükümete saldırmış. Herşeyi kontrol etmek istemiyor sadece özgür dolaşmak istiyor ama özgür dolaşması içinde Fethetmesi gerekiyor. Benim sana sorduğuma hala cevap vermedin Roger orada dünyanın altını üstüne getirelim diyor Sen altını üstüne getirmeyi Fethetmek olarak anlamıyorsun peki ne olarak anlıyorsun ?

Direk senaryoya bağlı. WB eğer daha gemideyken mariford'a yani adaya saldırsa uçamayan herkesi denize gömer. Meyvesiz olan güçlü bir denizci görmedik. Bu durumda denizciler mefta olur. Yok birebir savaş olursa yine denizciler alır bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık