Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Denizciler (Güncel)

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    72
Ben eşitlik göremedim. Roger KK olmuş WB'nin olduğu denizlerde. Roger ve diğerleri diye ayrılıyor. Ki Roger bile olsa bence kolay olmaz.
Aynı seriyi okumamışız ozaman. WB KK'lığı umursamıyordu. Roger One Piece'nin yerini söylemeyi teklif etti WB yine umursamadı. Hiçbir zaman WB > Roger veya Roger > WB vurgulanmadı. Her zaman Roger = WB Vurgulandı. Ve yine her zaman WB'nin KK olmayı umursamadığı vurgulandı.

- Roger ile eşit dövüşebilen tek korsan Beyazsakaldı.

- Baş Düşmanı Beyazsakal Tahta Oturmak yerine Tahtın önüne dikildi

Yetmediyse Sakura ağacının altında beraber Sake içerlerkenki bir sahne daha oldu bu sahnede Roger One Piece'nin yerini söylemek istedi buda eşit olduklarını vurgular.

WB KK olmayı umursamadi Aile kurmayı umursadı. Roger KK olmayı umursadı. Bu adamlarda hep eşit vurgulandı. Ben bunu okudum mangada seni bilmem. Roger > WB olduğunu gösteren bir kare bile yok mangada. Aynı şekilde WB > Roger olduğunu vurgulayanda 1 kare yok.

@Hakili Yumruk ya tabi ben onemsiz yapar demiyorum fakat hani o denizciler duserse dunya hukumeti duser algisi yok olur belkide. Denizcilerin o yenilmezlik algisida azalir cunku denizciler 2 yonkou tutarsa ve bunun arka planinda hala denizciler kadar guclu bir tema varsa zaten bu zamana kadar korsanlari bitirmeleri gerekirdi. Eger dunya hukumetinin denizciler kadar guclu baska birlikleri,silahlari varsa denizcilerin guc dengesindeki algisi azalir bunu demek istiyorum.

Ben eşitlik göremedim. Roger KK olmuş WB'nin olduğu denizlerde. Roger ve diğerleri diye ayrılıyor. Ki Roger bile olsa bence kolay olmaz.
Beyazsakal'ın KK olma gibi bir hedefi yoktu. Beyazsakal'ın Roger ile denk dövüşebilen tek adam olduğu da bizzat Roger'ın tayfasından Buggy tarafından söyleniyor. Roger ve Beyazsakal diğer karakterlerden ayrı bir seviyede bence.

Luffy olmayınca objektif olur dedik ama hiç öyle durmuyor.

Yahu adam 2 yumrukla yamulmuş etkisiz hale gelmiş.Dof'un Law'a denediği gibi boğazına bir hamle koca beyazsakal için zor değil.Fakat adam artık bunları aşmış kim ölecek kim kalacak umrunda değil kendi ölecek zaten bunu iyi biliyor.Sadece hıncını almak istedi aldı.İstese öldürmesi kolaydı ondan sonra.Adam tertemiz dövüşür sonra tek bir hamleye ölür gider.Bunu Ace'den gördünüz öncesinde ne zarar almıştı.Ama yakalanınca öldü.Beyazsakal düşen adama Mihawk gibi kılıcın ucunu gömüp şiş kebap yapmayı bilmiyor mu ? Hadi boğaza denk getiremedi desen yine ölümcül yani.Boşa tartışıyorsun gayet açık ve net.
Öyle bir durumda değildi ki Akainu? Çok kısa süreliğine hareket edemedi adam o noktada da zaten aşağı düştü. Yapacağı bir şey yok ki aşağı düşmesini engelleyebileceği.

Bak Akainu olaylardan daha demin diye bahsediyor. Yani WB'nin onu aşağı yollamasının üzerinden çok çok kısa bir zaman geçmiş. Ve bu adam çıkıp tüm tayfasını karşısına alıyor. Hep istese yapardı ile bir şeyler savunmaya çalışıyorsunuz. Yahu WB neden Akainu'yu tamamen halletmek istemesin? Ne kadar saçma şeyler diyorsunuz aga? Acıdı Akainu'ya. Oğlunu öldüren adamın yaşamasını istedi.

Yahu Emre Allah aşkına sen ölümcül yaradan bahsetme. WB yarım kafayla ve erimiş organlarla yaşardı diyen de sensin.:D Akainu bunun organlarını eritip kafasını almadı mı?

Görüyon mu WB'den biraz önce iki yemiş adam Komutanlar'la ve bir çok kişiyle savaşıyor.:D

Beyazsakal'ın KK olma gibi bir hedefi yoktu. Beyazsakal'ın Roger ile denk dövüşebilen tek adam olduğu da bizzat Roger'ın tayfasından Buggy tarafından söyleniyor. Roger ve Beyazsakal diğer karakterlerden ayrı bir seviyede bence.
Ya Ace'i kurtarmak için oraya gelmese WB o adayı yıkmaz mıydı ? Bence ada savaşı olmamalı çünkü adamın bir adayı yerle bir etmesi için 3- 5 yumruk yeterli olacak dövüşmesine gerek kalmaz ki en iyi halinde kendi ölse bile 3 amirali de yanında götürür adamda Luffy vari bir iman gücü var :D

Aynı seriyi okumamışız ozaman. WB KK'lığı umursamıyordu. Roger One Piece'nin yerini söylemeyi teklif etti WB yine umursamadı. Hiçbir zaman WB > Roger veya Roger > WB vurgulanmadı. Her zaman Roger = WB Vurgulandı. Ve yine her zaman WB'nin KK olmayı umursamadığı vurgulandı.

- Roger ile eşit dövüşebilen tek korsan Beyazsakaldı.

- Baş Düşmanı Beyazsakal Tahta Oturmak yerine Tahtın önüne dikildi

Yetmediyse Sakura ağacının altında beraber Sake içerlerkenki bir sahne daha oldu bu sahnede Roger One Piece'nin yerini söylemek istedi buda eşit olduklarını vurgular.

WB KK olmayı umursamadi Aile kurmayı umursadı. Roger KK olmayı umursadı. Bu adamlarda hep eşit vurgulandı. Ben bunu okudum mangada seni bilmem. Roger > WB olduğunu gösteren bir kare bile yok mangada. Aynı şekilde WB > Roger olduğunu vurgulayanda 1 kare yok.
@Chrollo Lucilfer
Roger'ın KK olmak istediği nerede vurgulandı? WB KK olmak istemesin önemli değil. Neden Roger ile dövüştü? WB'nin olduğu denizlerde Roger ne yaptı da KK diye anıldı? :D Adam tüm denizi fethetti diye geçiyor. Bu denizde WB'de var. WB ile Roger eşit denilmedi. Buggy'nin söylediği Kaptan ile denk şekilde dövüşebilen gibi bir şey diyordu. Bugün Yonkou Kaptanları da denk diye geçiyor. Ama en güçlüleri denilecek birisi var. Aynı şekil de Roger da WB'den öndedir.

Roger WB'ye raftel'i söylemek isteyebilir. Bu Roger ile WB arasındaki ilişki ile alakalı bir şey. Sonuçta adamla olan düşmanlığı dostluk gibi bir şeye de dönüşmüş bir saygı da oluşmuş aralarında.

Roger'ın KK olmayı umursadığının söylendiği seride tek bir yer yok. Tüm olayların sonunda halk ona KK demeye başlamış. Seride görmedim ben Roger KK olmak istiyordu diye.

WB sadece aileyi önemsiyordu da Roger gibi bir adam ile neden dövüştü? :D Biri bunu açıklasın?

Roger canı sıkıldı da WB ile savaşmak mı istedi? Oğullarından birini mi öldürmeye çalıştı?

@Hakili Yumruk ya tabi ben onemsiz yapar demiyorum fakat hani o denizciler duserse dunya hukumeti duser algisi yok olur belkide. Denizcilerin o yenilmezlik algisida azalir cunku denizciler 2 yonkou tutarsa ve bunun arka planinda hala denizciler kadar guclu bir tema varsa zaten bu zamana kadar korsanlari bitirmeleri gerekirdi. Eger dunya hukumetinin denizciler kadar guclu baska birlikleri,silahlari varsa denizcilerin guc dengesindeki algisi azalir bunu demek istiyorum.
Hazır konusu gelmişken söyliyim o zaman.Forumda çok yanlış bir algı var bence.''Hükümet 3-4 yonko gücünde varsa neden hala yonkolar var ?'' deniyor.Seriye tekken kafasıyla bakmamak lazım.Güçlü olan illa diğerlerini hemen paket eder diye bir şey yok.Bu güç dengelerinin arkasında koca bir hikaye var.

Mesela hükümet bana göre 3 yonko gücünde vardır ama yine de yonko avına çıkamazlar.Neden ? Mesela atıyorum hükümet çıktı yonko avına ve herhangi bir yonkoyu indirdi.Geriye 3 yonko kalıyor.1 yonkonun inmesi tüm dünyada yankılanmaz mı ? Elbette yankılanır ve diğer yonkolar hükümetin yonko avına çıktığını öğrenir.Böyle bir durumda geri kalan 3 yonko geçici olarak ittifak yapamaz mı ? Bu adamlar her ne kadar birbirlerine düşman olsalar da bu bahsettiğim durumda hükümet çok daha büyük bir tehlike olur ki bu yüzden elbette ittifak yapabilirler.Yani bir nevi köprüyü geçene kadar birbirlerine dayı diyebilirler.O zaman hükümet karşıdaki 3 yonko gücüne karşı savaşma riskini göze alabilir mi ? Kazansa bile çok şey kaybedeceklerinden bu riski göze alamazlar.Zaten hükümetin yonkolara oranla daha fazla kaybedeceği şey var.Çünkü sonuçta oluşumun adı dünya hükümeti ve dünyada egemen olan bir güç.Yonkolar ise kendi bölgelerinde egemenler.Bu yüzden hükümet yonko avına kolay kolay çıkamaz.Ayrıca bunun bir sebebi daha var o da shiciler.Shiciler her ne kadar hükümete bağlı gibi gözükseler de onların her dediklerini yapmıyorlar.Mesela 3 yonko vs hükümet olsa shicilerin hükümetin tarafında olucağının garantisi var mı ? Dof hükümetten ziyade Kaido'ya daha yakın bir adam.Aynı şekilde Mihawk hükümetten ziyade Shanks'a daha yakın bir adam.Bu tip isimler gayette yonkoların safında olabilir ki şu saydığım nedenler hükümetin yonko avına çıkamaması için çok geçerli nedenler bence.

Son düzenleme:
Kalbi teklemeyen babalık niye açık versin, hadi verdi diyelim Jimbei bile magma avuçluyor b.haki kullanan babalık magmadan falan doğru düzgün hasar almaz. Wb'nin koka yaptığını falan hayal edin. Ayrıca bu bir meydan savaşı. Neden bire bir eşleşsinler. Wb öne doğru ilerlerken oğulları arkasını kollasa yeter. Babalığı durduracak adam yok. KK seviyesi adamdan bahsediyoruz. Sıradan bir yonkou değil.
Kk seviyesi diyorsun da bu seride kimse durduralamaz veya yenilemez değil.Kk dediğin Roger bile iki tane adama üstünlük kuramamış.Bir tanesinin tek hedefi aile olan adammış ki hedefler çarpışmamış,diğeri ise rütbeyi kabul etse amiral olacak adammış.Birisine D nin iradesini anlatmış diğerine çocuğunu teslim etmiş.Bu güvenin sebebi de güçtür.

Nereye gelmek istiyorsun diye sorarsan da bir tane Kk seviyesi adam şu anki yonkoulardan birisine yirmi küsür yıl önce dokunmamış veya dokunanamış bunlar farklı mevzu ama o kk seviyesi dediğin adamlar ile şimdiki zirveler arasinda öyle aman aman bir fark yoktur.

Koka kullanan Wb bir fark yaratir mi bilemem çünkü Wb zamanında koka yoktu mangada.Wb de zaten b.haki kullanabildiği için öyle aman aman fark yaratmayabilir de yaratabilir de.Ne desek farazi kalıyor bu tip durumlarda.

@Alpamis muhtemelen roger dunya hukumetini devirmek istiyordu. Macerasi sirasinda ogrendigi kayip yuzyil tarzi seyler, onu dunya hukumetini devirmeye dogru itti bence. Wb ise aileye onem veriyodu. Bu konularla alakadar bile olmadi. Rogerin wbye raftelin yerini soylememi istermisin demesi aralarindaki iliski kadar wbnin gucunede isaret ediyordur.

@Chrollo Lucilfer
Roger'ın KK olmak istediği nerede vurgulandı? WB KK olmak istemesin önemli değil. Neden Roger ile dövüştü? WB'nin olduğu denizlerde Roger ne yaptı da KK diye anıldı? :D Adam tüm denizi fethetti diye geçiyor. Bu denizde WB'de var. WB ile Roger denk denilmedi. Buggy'nin söylediği Kaptan ile denk şekilde dövüşebilen gibi bir şey diyordu. Bugün Yonkou Kaptanları da denk diye geçiyor. Ama en güçlüleri denilecek birisi var. Aynı şekil de Roger da WB'den öndedir.

Roger WB'ye raftel'i söylemek isteyebilir. Bu Roger ile WB arasındaki ilişki ile alakalı bir şey. Sonuçta adamla olan düşmanlığı dostluk gibi bir şeye de dönüşmüş bir saygı da oluşmuş aralarında.

Roger'ın KK olmayı umursadığının söylendiği seride tek bir yer yok. Tüm olayların sonunda halk ona KK demeye başlamış. Seride görmedim ben Roger KK olmak istiyordu diye.

WB sadece aileyi önemsiyordu da Roger gibi bir adam ile neden dövüştü? :D Biri bunu açıklasın?

Roger canı sıkıldı da WB ile savaşmak mı istedi? Oğullarından birini mi öldürmeye çalıştı?
- Roger ve Rayleigh'in geçmişinde ki bir Flashback'de Birlikte denizi fethedelim şeklinde bir cümle söylüyor Roger Rayleigh'e. Sadece bu bile yeterli KK olmayı umursadığının göstergesi olarak. Aynı şekilde WB'nin geçmişini gösteren Flashback'te Beyazsakal'ın altınları umursamadığını gören korsanlar neyi önemsediğini sorduğunda ''Aile'' diyor Beyazsakal. Burdanda WB'nin KK'lığı umursamadığını anlayabilirsin.

- Roger WB'ye zarar vermiş tayfasından birine zarar vermiş olabilir veyahut Roger direk WB'ye saldırmış olabilir. WB'nin Roger ile savaşmasına sebep arıyorsan birçok şey söyleyebilirim sana mantıklı olarak.

- Orada vurgulanan şey Roger'ın WB'ye One Piece'nin yerini söylemesi değil. O Sahne boşuna çizilmedi sadece oradaki muhabbetlerinden Roger'ın sözlerinden yola çıkarsan Roger = WB vurgulandığını anlarsın.

- Adamın kaç senedir tayfasında olan Buggy kendi ağzıyla söylüyor Roger ile eşit dövüşebilen tek korsan Beyazsakal'dı diye. Daha Mangaka sana ne dedirtsin Roger = WB'yi vurgulamak için ?

Roger KK olmayı istedi gitti oldu. WB KK'lığı Roger ile eşit olmasına rağmen umursamadı ailesini kurdu. Sen bana mangada 1 tane bile Roger > WB vurgulanan kare gösteremezsin. Ama ben sana Roger = WB vurgulanan birçok kare gösterebilirim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık