Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Arkadaslar bedelli ile ilgili bir sorum var ; daha önce lisanstan sonra muayene olmustum. Tekrar muayene yaptırmam gerekiyor mu ? Tekrar yaptırmayıp şimdiye kadar askere giden oldu mu ?

Arkadaşlar sağlik ocağındanda herşeyi halletikten sonra 1 hafta sonra arayın dediler ben 5 gün sonra aradım adam sisteme ancak ayın 7 sinden sonra düşer diyor 1 hafta değilmi diye sorduğumda tamam işte 1 hafta dedi birşeyde diyemedim adam kapattı direk hiçbirşey anlamadım yarın yine arıycam :hhh:

Arkadaşlar sağlik ocağındanda herşeyi halletikten sonra 1 hafta sonra arayın dediler ben 5 gün sonra aradım adam sisteme ancak ayın 7 sinden sonra düşer diyor 1 hafta değilmi diye sorduğumda tamam işte 1 hafta dedi birşeyde diyemedim adam kapattı direk hiçbirşey anlamadım yarın yine arıycam :hhh:
Ben hekimdeyim daha. Sistemler yavaş şuan yapamıyorlar sisteme bilgi girişini.
Yani bir daha yaptırmaya gerek yok öyle mi ?

@mmmikrofon ışık görebilmek için o formu doldurmak gerekiyor ? Onu doldurmalı mıyım emin degilim
Onun hakkında bilgim yok yoklamanı yapmadan gidilebildiğini sanmıyorum. Muayene ayrı bir konu form doldurduğun yerde yoklama başvurusu zaten doktor kilonu boyunu ölçüp gönderiyor gibi bir şey.

http://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/diagram_03082018.jpg

Şu şemada zaten belirtiyor yapacaklarını.

Yani bir daha yaptırmaya gerek yok öyle mi ?

@mmmikrofon ışık görebilmek için o formu doldurmak gerekiyor ? Onu doldurmalı mıyım emin degilim
Dostum şöyle söyleyeyim sana yaptıklarımı;
-Bedelli başvuru belgesi aldım
-Parayı yatırdım.
-Askeri şubeye gidip evrakı imzalattım.
-Yoklama başvurusu yaptım.
-Daha önce muayene olmadığım için muayene oldum.
-tekrardan askeriyeye gitmedim dahi.

Şöyle yazıyor e devlete girince.

Sanırım oldu. Arkadaşlarımda böyle yapmış hep.

Dostum şöyle söyleyeyim sana yaptıklarımı;
-Bedelli başvuru belgesi aldım
-Parayı yatırdım.
-Askeri şubeye gidip evrakı imzalattım.
-Yoklama başvurusu yaptım.
-Daha önce muayene olmadığım için muayene oldum.
-tekrardan askeriyeye gitmedim dahi.

Şöyle yazıyor e devlete girince.

Sanırım oldu. Arkadaşlarımda böyle yapmış hep.
Bu işlemlerden sonra ne yapmamız gerek ? bilen varmı beyler

Otur keyfine bak çünkü başka işlem yok dostum. Onlarca kişiye sordum teyit etti herkes.
Ha içim rahatlasın diyorsan , bulunduğun şehrin askeri şubesi boşsa gidip sormanda fayda var.
Evet dediklerin doğru bende aynı şekilde yaptım . Telefona ve e-devlet üzerinden bildirim gelecek zaten , şuan için 3 kasım da bir alım gözüküyor bedelliler için inşallah listede çıkarım da bir an önce biter , bu bekleme eziyeti .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık