Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Bende asal yoklama başvurusu yapıp muayene oldum.
Meslektaşlarım işlemin bitti askeriyeye gitmene gerek yok artık dedi.

Muayene ve asal yoklamada tamamlandığına göre başka bir işlem gerekiyor mu acaba?

@Daredewill
@Jason

Hayırlı olsun tezkereniz :)
Akıllı telefon getiren var mıydı birliğe? Sorun yaşayan oldu mu acaba :)

Bende asal yoklama başvurusu yapıp muayene oldum.
Meslektaşlarım işlemin bitti askeriyeye gitmene gerek yok artık dedi.

Muayene ve asal yoklamada tamamlandığına göre başka bir işlem gerekiyor mu acaba?

@Daredewill
@Jason

Hayırlı olsun tezkereniz :)
Akıllı telefon getiren var mıydı birliğe? Sorun yaşayan oldu mu acaba :)
Akıllı vardı, hiç sorun yapamadılar. İlk girişte askercel baskısı var. Almak zorunda değilsin. Komutanlar değilde satanlar laf yapıyor. İlaç götür ama verme. Detaylı Arama yok. Bot dolabı için kilit al ona koyarsın ya da sivilliğe koyarsın. Gündüz çıkarıp konuşmazsın. Komutanlarda herkeste var. Wp grubu falan kullanıyorlar zaten ziyaretçisi gelenler için. Boğaz için Hap vb al götür. Büyük ihtimalle hasta olacaksın, revire gitmek isteyeceksin. Doktor istirahat yazarım diye tehdit edecek, siz ilaç isteyeceksiniz. Ayakkabı için en rahat tabanlığı buradan alıp gidin. Orada alana kadar ayak gidiyor. Bir de ilk gün akşam boş vakitte ayakkabı ezin yoksa ayaklar yara oluyor. 1 numara büyük alın. Böyle işte arkadaşlarınla ne zaman kafa dengi denk gelirse o zaman zaten vakit geçer.

Gidilebilecek en iyi celpte gidip kurtuldum. Burdur'da tam havalar soğumaya başlamıştı çünkü. Askercell i kim satıyor hiç görmedim bile. Dolap kontrolü falan olmadı. Botları söylendiği gibi bir numara büyük alın. Millet bedelli geliyor diye her yerin aydın insanlarla dolacağını sanmayın kesinlikle. Çok garip insanlar göreceksiniz. Bizde revir sıkıntı değildi gidebiliyordun ama ilaçlar birkaç gün sonra geliyordu. İstirahatın iki günden fazlası askerliği uzatıyor. Biz spor falan yapmadık askerliği toplasan kırk şınavla bitirmişimdir. Öte yandan tankçılar içinde her gün o kadar çeken de varmış. Gittiğiniz yerin olduğu kadar başınızdaki komutanın da çok önemi var. Asteğmen ise sıkıntı yaşamıyorsunuz pek ama astsubaylar ve uzman çavuşlar sıkıntılı. Bizle hiç alakaları olmadı ama olanlar vardı. Neyse işte gidin görün burdur'da özellikle piyade olarak yaparsanız sıkıntı çekmeden biter askerliğiniz

Akıllı vardı, hiç sorun yapamadılar. İlk girişte askercel baskısı var. Almak zorunda değilsin. Komutanlar değilde satanlar laf yapıyor. İlaç götür ama verme. Detaylı Arama yok. Bot dolabı için kilit al ona koyarsın ya da sivilliğe koyarsın. Gündüz çıkarıp konuşmazsın. Komutanlarda herkeste var. Wp grubu falan kullanıyorlar zaten ziyaretçisi gelenler için. Boğaz için Hap vb al götür. Büyük ihtimalle hasta olacaksın, revire gitmek isteyeceksin. Doktor istirahat yazarım diye tehdit edecek, siz ilaç isteyeceksiniz. Ayakkabı için en rahat tabanlığı buradan alıp gidin. Orada alana kadar ayak gidiyor. Bir de ilk gün akşam boş vakitte ayakkabı ezin yoksa ayaklar yara oluyor. 1 numara büyük alın. Böyle işte arkadaşlarınla ne zaman kafa dengi denk gelirse o zaman zaten vakit geçer.
Gidilebilecek en iyi celpte gidip kurtuldum. Burdur'da tam havalar soğumaya başlamıştı çünkü. Askercell i kim satıyor hiç görmedim bile. Dolap kontrolü falan olmadı. Botları söylendiği gibi bir numara büyük alın. Millet bedelli geliyor diye her yerin aydın insanlarla dolacağını sanmayın kesinlikle. Çok garip insanlar göreceksiniz. Bizde revir sıkıntı değildi gidebiliyordun ama ilaçlar birkaç gün sonra geliyordu. İstirahatın iki günden fazlası askerliği uzatıyor. Biz spor falan yapmadık askerliği toplasan kırk şınavla bitirmişimdir. Öte yandan tankçılar içinde her gün o kadar çeken de varmış. Gittiğiniz yerin olduğu kadar başınızdaki komutanın da çok önemi var. Asteğmen ise sıkıntı yaşamıyorsunuz pek ama astsubaylar ve uzman çavuşlar sıkıntılı. Bizle hiç alakaları olmadı ama olanlar vardı. Neyse işte gidin görün burdur'da özellikle piyade olarak yaparsanız sıkıntı çekmeden biter askerliğiniz
Sağolun verdiğiniz tüyolar için :)
Bot ezme işi zaten şart. Giderken gideceğim şehrin hava şartlarına göre termal içlik , ilaç vs götürmeyi düşünüyorum zaten.
Akıllı telefon şart değil ama Yanımda olsun fotoğraf hatıra vs kullanırım diye düşünüyorum. Alsalarda 21 gün zaten. Hemen alırım geri.

Dediğine katılıyorum dostum. Bedelliyi sadece aydınlar, zengin yapmıyor artık. Ne sığırlar görmüşsünüzdür ;)
Sevindim sizler adına , hemen bittiği için. Bakalım bize ne zaman sıra gelir

Aklıma gelen önemli bir şeyi de paylaşayım yeri gelmişken. Bir ara sizi fotoğtaf çektirmeye götürüyorlar. Fotoğraf çekilmek zorunlu ama almak zorunlu değil. Bir albüm elli beş lira galiba. Galiba diyorum çünkü ben yaptırmadım. Kafanıza mavi bere koyup poz veriyorsunuz. O poz beş on garip fotoğrafın önüne eklenme gibi koyuluyor :D mesela siz düz durmuşsunuz üzerinizden helikopter geçiyor ne bileyim tank ateşi falan geliyor :D her neyse bizim birkaç arkadaş dış çekim var mı diye sormuşlar başta bunlar da yok demişler. Millet de bi daha fırsat olmaz diye çekildi. Bir hafta sonra dış çekim de var dediler. Birileri de gidip bizi kandırdınız demişler. Onlar da size göre öyle bize göre ticaret demişler. Sonra dış çekimde de bi o kadar kitlemişler. Demek istediğim iç çekime para falan ödemeyin cidden komik duruyor böyle insanlar da para kazanmasın

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık