Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Seninkinin zamanında problem var, ben 21 günden bahsediyorum :oleyo2:
Doğru diyorsun.Benimki her türlü geçmeyecekti zaten :D
Aslında sıkıntı zaman sıkıntısı da değil gibi.Arkadaşlar Askerde uyandığınızda yüzünüzü yıkadığınız,sakalınızı kestiğiniz su soğuk olmak zorunda.Yoksa kendine gelemezsin.Bu basit bir denklem,bir bedelli arkadaş bunun için bile başlık açıp bundan yakınmış...Ne bekliyordun acaba? Yav gözünün yağını yediğim bize bir kere sıcak su verdiler yüzümüzü yıkamamız için (Oda şansa) içtima sırasında gözümüzü açamıyorduk :D

https://eksisozluk.com/manisada-yasanan-bedelli-askerlik-rezaleti--5830120?p=1

Şu tam bir hayvanlık olmuş ama.Don değiştirme mevzusundan bahsediyorum.Geri kalanını zaten Kısa ve Uzun dönemlere günlere serpiştirerek yapıyorlar aynı şeyleri.
Muhtemelen don olayında gizli bir meraklısına denk gelmişler.Açmayabilirlerdi ama,koca koca adamlar çoluk çocuk sahibi.Karşındaki binbaşı değil Uzman çavuş en nihayetinde.Kaldı ki yasak diye biliyorum zaten,cezası var.

https://eksisozluk.com/manisada-yasanan-bedelli-askerlik-rezaleti--5830120?p=1

Şu tam bir hayvanlık olmuş ama.Don değiştirme mevzusundan bahsediyorum.Geri kalanını zaten Kısa ve Uzun dönemlere günlere serpiştirerek yapıyorlar aynı şeyleri.
Muhtemelen don olayında gizli bir meraklısına denk gelmişler.Açmayabilirlerdi ama,koca koca adamlar çoluk çocuk sahibi.Karşındaki binbaşı değil Uzman çavuş en nihayetinde.Kaldı ki yasak diye biliyorum zaten,cezası var.
Anlatan kişi mübalağa yapmış olmalı. Asılsız da olabilir.Bir uzman çavuşun tıpası böyle bir şeye yemez. Ha zorla kovulmak istiyorsa o ayrı.

Anlatan kişi mübalağa yapmış olmalı. Asılsız da olabilir.Bir uzman çavuşun tıpası böyle bir şeye yemez. Ha zorla kovulmak istiyorsa o ayrı.
Abartıdır bende ilk gitmeden o kadar yorum okudum felan hafif tırsarak gittim hiçte öyle olmadı. Adamlar sorun morun çıkarmadılar , bitsin gidin kafasında hepsi.

Binbaşı bile olsa bedelli askerlere öyle zulüm şeyler yapmak için uğraşmaz. Çünkü hatrı sayılır tanıdığı , siyasi arkası olan çok insan geliyor askere bedelli.

Ekşiciler askerliği kaldıramamış . İroni bir başlığı vardı onun:
https://eksisozluk.com/canakkalede-yasanan-bedelli-askerlik-rezaleti--5830395?a=popular

Askerlik öyle kolay iş değil , ben şahsen şikayet etmedim. Çünkü 21 günün lafını yapmanın anlamı yok. Orası disiplin yeri , tamam mantıksız çok fazla durum var ama düzenleri böyle ilerliyor. Egoist uzmanlar var ama takmayın he deyip geçin.

Tek sıkıntı dengesiz bir çok insanın iç içe olması. Kavga etmemek için çabalarsınız , sabırlı olursunuz.

Belli olmaz tür tür komutan var.Doğudan gelen çok manyak gördüm ben, hatta bir laf vardır; Omuzdaki değil koldaki rütbeden kork diye.Fakat olayın asılsız olmasını bende istiyorum.Donlarını çıkartmak artık gurur meselesidir.Yazıda da bahsettiği gibi orada evli olmasını geçtim, çoluğu çocuğu olanlar var. 20'li yaşlardaki adamların önünde böyle şeyler yapılmaz.Süründürmek (Kar,kış,çamur,diken vs) Bunlar zaten askerliğin fıtratında olan standart temel şeyler.Bunu uzun dönem'de kısa dönemde yapıyor.Keza manasız bekleyişler,zor şartlarda öyle.
Askerliğimin ortasında verilen emri sorgusuz sualsiz yerine getiriyordum (Zaten yiyorsa getirme) fakat o emirler bana çok normal geliyordu.Sorgusuzdan kastım İnsanın içinde sorgulaması.Askerliğimin sonlarına doğru aynı emirler bana çok saçma gelmeye başladı.Yani demek istediğim, gerçekten bir süre sonra oranın ortamına ayak uydurup,bulunduğun kabın şeklini alıyorsun,aldırıyor o 1 sene sana.Beynin kitleniyor.

Bu arkadaşlarda da durum bu olmuş,onları anlıyorum. 21 Gün Askerlik yaptıkları için daha ne oluyor ulangg? demeden bir sürü şok yaşadılar.Sonrasında bunu anlatmaya imkanları oldukları için abartarak 'Biz böyle şey görmedik' anlatmaya başladılar.Belki bizde 21 gün yapsak çıktığımızda bu şekilde anlatırdık.Fakat bizim orada o olayı özütmek için zamanımız oldu (Kolay değildi tabi) Tam bir psikolojik savaş her an emir altında olmak.

Bu yüzden onları anlıyorum ama artık yeter la diyorum.Sürekli başlık açılıyor,sürekli bir yakarış var.Su soğuktu diye bile başlık açılıyor.Tatil köyü değil ki yahu,kimi birliklere yemek çıkmıyor hala 2018'in ortasında.Çünkü birliğe giden yol yok,yol varsa bile imkan yok yollar kapalı.Bu durumdan mutlu muyum? değilim.Göğsümü kabartarak, gururla mı söylüyorum? Hayır.Ama gerçek bu.

Abartıdır bende ilk gitmeden o kadar yorum okudum felan hafif tırsarak gittim hiçte öyle olmadı. Adamlar sorun morun çıkarmadılar , bitsin gidin kafasında hepsi.

Binbaşı bile olsa bedelli askerlere öyle zulüm şeyler yapmak için uğraşmaz. Çünkü hatrı sayılır tanıdığı , siyasi arkası olan çok insan geliyor askere bedelli.

Ekşiciler askerliği kaldıramamış . İroni bir başlığı vardı onun:
https://eksisozluk.com/canakkalede-yasanan-bedelli-askerlik-rezaleti--5830395?a=popular

Askerlik öyle kolay iş değil , ben şahsen şikayet etmedim. Çünkü 21 günün lafını yapmanın anlamı yok. Orası disiplin yeri , tamam mantıksız çok fazla durum var ama düzenleri böyle ilerliyor. Egoist uzmanlar var ama takmayın he deyip geçin.

Tek sıkıntı dengesiz bir çok insanın iç içe olması. Kavga etmemek için çabalarsınız , sabırlı olursunuz.
Bro dediğin gibi binbaşı bile olsa oradaki her candan sorumlu o komutanlar.Yani aslında bakmayın o kadar eziyet ettiklerine, birinizin bir yerine bir şey olsun ağızlarına sıçarlar onun.Uzmanlar daha haşır neşir olduğu için askerlerle onlar biraz daha esnek davranır eziyet konusunda fakat olay binbaşı (Bölük komutanı) gibi rütbelere ulaştı mı işin rengi değişir.Binbaşı - Yüzbaşı vs'de sizi zor şartlara hazırlayıp,o şekilde davranır fakat uzman çavuşa nazaran bunu laubali şekilde yapmaz.Uzman çavuşlar (Özellikle genç olan uzman çavuşlar) İşin çok afedersiniz birazda p**çliğindedir.

Son düzenleme:
1 metre karı kürekle temizlediğimi bilirim yerde izmaritleri bulayım bir sigaralık çıksın da içeyim diye.Hey gidi hey.Millet sıcak su bekliyor.

Bu arada askere gidecek arkadaşlar kimsenin söylediğini takmasın.Ben dış karakolda görev yaptım.Doğa şartları hariç çok kral askerlik geçirdim.Hem ortam,hem komutanlarımız iyiydi.Askerden geldikten sonra çok düşündüm aynı yere tekrar gitme şansın olsa bir dakika beklemem diye.Başka bir dış karakolda yapan askerle konuşun,belki de lanet eder yaptığı askerliğe.Gidip tecrübe etmeden hiç bir şeyi bilemezsiniz.Bedelli yapacaklar için sıkıntı yok.21 gün dediğin nedir ki.1 aylık kamp gibi düşünün geçer gider.Kısa veya uzun gidecekler için ise söyleyeceğim tek şey iyi zaman geçireceğiniz günler de olacak,kötü zaman geçireceğiniz günler de.Kantin deposunda yiyip içip batak oynadığımı da bilirim,nöbet değişim zamanına az kalmışken baskın ihbari yiyip nöbette kalmışlığımı da.Askerlik iyidir yapın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık