Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Kenbonshoku Haki sahibi olsa, aşağıdaki sayfada çekilmesine bu kadar şaşırmazdı.

Güzel bir örnek ama k.haki'si olan kişiler bile böyle boş yakalanabilir yada sezgileri çok üst düzeyde değildir,

misal: http://mangafox.me/manga/one_piece/v72/c720/14.html şu sahneye bakarak Luffy'de k.haki yoktur diyemiyorsak aynısı o sahne içinde geçerli, yada Enel'in Luffy'den tekme yediği kısımda şaşırması da buna güzel bir örnek..

En basitinden şurda meyvesi kapanmış Teach geçiriyor 1 tane hakisi olsaydı bir savunma yapar darbeyi engellerdi;
Al burda meyvesinin kapandığını öğrenmiş hala meyve ile birşeyler başarmaya çalışıyor fiziksel savaşa girmiyor;
Yanlış bir düşünce de karasakal haki kullanmıyor meselesi.Onun eli armut topluyor sanki.Belki de hakisi baskın çıktı.Adam hakin güçlenmiş diye yorum yapıyor ama düz yumruk vuruyor öyle mi ? Beni buna kimse inandıramaz.Hele meyve yokken sırf tırmıkla tümen komutanı olabileceğine kimse inandıramaz.

Kenbonshoku Haki sahibi olsa, aşağıdaki sayfada çekilmesine bu kadar şaşırmazdı.

Adam çekim gücü mü diye şoka giriyor.Tabii şaşıracak böyle bir yeteneği birisi elini kaldırsa bile kim bekler.Üstelik k.haki kişinin bedenine doğrudan hamle yapıldığında hissedilen bir yetenek değil mi ki.Bedene yaklaştıkça hissediyorsun benim anladığım,2 metre ötedeki adam birazdan alkış tutacak falan diye geleceği tahmin eden bir yetenek değil herhalde k.haki.

En basitinden şurda meyvesi kapanmış Teach geçiriyor 1 tane hakisi olsaydı bir savunma yapar darbeyi engellerdi;
Al burda meyvesinin kapandığını öğrenmiş hala meyve ile birşeyler başarmaya çalışıyor fiziksel savaşa girmiyor;
Hakisi olan herkes her saldırıyı engelliyor mu yani..?

hem madem oradan örnek vermişsin birkaç sayfa daha ilerleyip şurayıda okusydın keşke, bak Auger ne demiş: http://www.v-teamoku.com/One_Piece/441/14

Unknown

Kesinlikle katılıyorum. Eğer hakisi olsa uğraşmaz dalardı direk.

Rebecca da haki varda ace de yok öylemi :/
kuja korsanlarının hepsi biliyordu ama luffy den güçlü olan kaç kişi vardı içlerinde en basitinden marigold ile sandersonia onlar biliyordu luffy bilmiyordu bilmek yeterli olmadı yani bilen bilmeyenden güçlüdür diye bir çıkarım yapamıyoruz. Ace haki bilmiyordu demiyorum bu arada mangaka oralarda sıvadığını düşündüğüm için çok fazla irdelemiyorum hikaye gereği ilerletti ace öldürtdü falan.

Yanlış bir düşünce de karasakal haki kullanmıyor meselesi.Onun eli armu topluyor sanki.Belki de hakisi baskın çıktı.Adam hakin güçlenmiş diye yorum yapıyor ama düz yumruk vuruyor öyle mi ? Beni buna kimse inandıramaz.Hele meyve yokken sırf tırmıkla tümen komutanı olabileceğine kimse inandıramaz.

Adam çekim gücü mü diye şoka giriyor.Tabii şaşıracak böyle bir yeteneği birisi elini kaldırsa bile kim bekler.Üstelik k.haki kişinin bedenine doğrudan hamle yapıldığında hissedilen bir yetenek değil mi ki.Bedene yaklaştıkça hissediyorsun benim anladığım,2 metre ötedeki adam birazdan alkış tutacak falan diye geleceği tahmin eden bir yetenek değil herhalde k.haki.
Teach ne zaman tümen komutanı olmuş ki zaten? Teachtede haki olmayabilir. 2 yıl öncesinde k.haki olması beni baya şaşırtır çünkü andaval gibi saldırıları yiyip duruyor. B.haki ihtiyacı zaten yok o konuya birşey diyemiyeceğim. (logialara falan zaten vurabildiği için)

Teach ne zaman tümen komutanı olmuş ki zaten? Teachtede haki olmayabilir. 2 yıl öncesinde k.haki olması beni baya şaşırtır çünkü andaval gibi saldırıları yiyip duruyor. B.haki ihtiyacı zaten yok o konuya birşey diyemiyeceğim. (logialara falan zaten vurabildiği için)
K. Hakisi yoksa nasıl hakin seviyen yükselmiş diyor. Neyle seziyor?

Ace kesin biliyordur diye düşünüyorum. Zaten 2y önce neredeyse haki kullanan yoktu. Mf savaşında bile doğru düzgün bir haki görmedik.Ace'in şanssızlığı mangaka hakiyi tam oturtamadan ölmesi oldu.

Güzel bir örnek ama k.haki'si olan kişiler bile böyle boş yakalanabilir yada sezgileri çok üst düzeyde değildir,

misal: http://mangafox.me/manga/one_piece/v72/c720/14.html şu sahneye bakarak Luffy'de k.haki yoktur diyemiyorsak aynısı o sahne içinde geçerli, yada Enel'in de Luffy'den yumruk yediği kısımda şaşırması da buna güzel bir örnek..
Luffy düşmanca bir durumda olmadığından, gücünü kullanmıyor olabilir. Ki savaşta ne kadar etkili kullandığını görmüştük.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık