Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Adam baştan logia zaten hangi logianın 2 yıl öncesinde haki kullandığını gördük.Bir kez amiraller depremi savunurken kullanmıştı.Hani nerde onların hakisi?Onlar da ölümüne savaştı?Logialar meyve gücüyle üstünlük sağlıyor.Yani nasıl amiralleri görmediysek Ace'i de görmememiz normal onda haki olmadığı anlamına gelmez ki bu.
1 tanesi seni saniyede dondurur,diğeri yakar,diğeri deler.Haki yi nerede kullanmaları gerekti ? Adamların meyve zaten yıkıcı üstünlük sağlayıcı cinsten.WB gibi birisi haki ile vurdu aokiji ona dayanıklık gösterdi.Hadilen çekti.Ölümüne tek akainu girdi,onun da dayanıklığı yetti.Tekrar diyorum,ölümüne sen dövüşe girersen neyin varsa kullanırsın.Mecbursun ucunda ölüm var.ace ne yapamadı ? Haki.Bitti.

@Marco:enelin potansiyelini yazmadım.Bir bakıma luffy nin dövdüğü en yüksek ödüllü kişi idi.Ya da en güçlüsü.O vs nin ne kadar saçma olduğu bilinen bir şey.Maksadım ödülle-güç eş değer değil.BB ninde ödülü yoktu,direk yonkou oldu.

Potansiyel diye bir şey var bu seride ve de oldukça*önemli bir yere sahip. En basitinden iki örnek vereyim sana. Rayleigh Luffy'ye hakiden bahsederken 2 yılda öğrenmek çok zor ama potansiyelin fazla gibisinden şeyler söylemişti. Keza aynı şekilde Marco da Akanu'ya Luffy'nin potansiyelinden korktuğunu söylemişti.
Ben diyorum ki D lerin hepsinde bu potansiyel var önemli olan bunu kullanabilmek.. Örnek verecek olursan impel down daki luffy'nin hayatta kalması ve ivankov'un sözlerine potansiyel diyebilirsin. Ama bakıyorsun kimler hangi durumlarda hayatta kalıyor o söylem bir anda boşa gitmiş oluyor o yüzden bunu potansiyel çoktan ziyade bu potansiyeli kullanabilmek olarak bakmayı tercih ediyorum.

1 tanesi seni saniyede dondurur,diğeri yakar,diğeri deler.Haki yi nerede kullanmaları gerekti ? Adamların meyve zaten yıkıcı üstünlük sağlayıcı cinsten.WB gibi birisi haki ile vurdu aokiji ona dayanıklık gösterdi.Hadilen çekti.Ölümüne tek akainu girdi,onun da dayanıklığı yetti.Tekrar diyorum,ölümüne sen dövüşe girersen neyin varsa kullanırsın.Mecbursun ucunda ölüm var.ace ne yapamadı ? Haki.Bitti.

@Marco:enelin potansiyelini yazmadım.Bir bakıma luffy nin dövdüğü en yüksek ödüllü kişi idi.Ya da en güçlüsü.O vs nin ne kadar saçma olduğu bilinen bir şey.Maksadım ödülle-güç eş değer değil.BB ninde ödülü yoktu,direk yonkou oldu.
Akainu WB'den yumruk yerken haki kullandı sanırım ya da Kizaru Marco'dan tekme yerken.Aokiji de aynı şekilde.Kullansalar görürdük sonuçta gözümüz var çok şükür ama göremedik.Demek ki bu amirallerde de haki yok.Bunlar ne kullanamadı?Haki.Bitti???

Şu Marineford savaşında niye haki gösterilmedi falan deniyor ama bence gösterildi sadece bunu serinin şu anki halinde olduğu gibi belirgin bir şekilde göstermediler. Haki olayı da belirgin bir şekilde anlaşılmayınca böyle bir açıklama ve belirtme yoluna gittiler.

RıZor

Ona daha var büyük isimlerin haki seviyesi şimdiden ortaya cıkarsa tayfa yeni güçler aldıgında yada yeni karekterler cıktıgında bu bizi heyecanlandırmaz.2y önce haki'nin kullanılmaması serinin gelecegi icin lazımdı.
Şöyle düşüncem var. Luffy lucci'ye son saldırısındaki yumrukların normal olmadığını düşünüyorum. Mr 1 in kesilme sahnesi. Buralarda kullanıldıysa, işte 5 dk sahneler ile karakterin haki ile olan hikayesini anlatması. 2 sene önce bizim tayfada haki çıkması seriyi baltalar diye düşünüyorsan, o senin düşüncen. Ben sadece 2 sene önceki hakileri kastetmiyorum, ne zaman açtılar ise(2 sene öncede olur, tayfa ayrıykende olur) onların toplamını 5-6 dk sahneler ile film yapılması benim ODA 'dan bir beklentim, hayalım. Yani Ussop' haki açtıda fenamı oldu. Konu ace olduğundan, Ace reyiz'i de izlemek isterdim.

Akainu WB'den yumruk yerken haki kullandı sanırım ya da Kizaru Marco'dan tekme yerken.Aokiji de aynı şekilde.Kullansalar görürdük sonuçta gözümüz var çok şükür ama göremedik.Demek ki bu amirallerde de haki yok.Bunlar ne kullanamadı?Haki.Bitti???
Beyazsakal da akainuya vurduğunda kullanıyor.Ama biz sadece akainu logia olduğu için anlayabiliyoruz.Koka falan da yapmıyor.Yani sengokuya vursa anlayamayacağız.Savaştaki önemli karakterlerin hepsi de bu şekildeydi dediğin gibi.Yeterli yada yetersiz birçoğu kullanıyordu.Devler kapışması oldu sonuçta.

Kizaru ile marco vs atarken birbirlerine vurabiliyorlar bu haki yok mu demek oluyor. O kadar uzağa bile gitmeden Rayleigh ile Kizaru vs atarken haki yok diyebiliyormuyuz. Mf de jozu Kuzan'a vuruyor ağzından kan geliyor hakisiz mi yaptı bunu. Shici lerden hangisi o savaşı ciddiye aldı ki haki kullansın adamlar biraz zorunluluktan biraz da vakit öldürmeye gelmişler o kadar (Dof-Mihawk-Hancock).

RıZor

Beyazsakal da akainuya vurduğunda kullanıyor.Ama biz sadece akainu logia olduğu için anlayabiliyoruz.Koka falan da yapmıyor.Yani sengokuya vursa anlayamayacağız.Savaştaki önemli karakterlerin hepsi de bu şekildeydi dediğin gibi.Yeterli yada yetersiz birçoğu kullanıyordu.Devler kapışması oldu sonuçta.
SEngoku dedin aklıma, Luffy şiştikten sonra attığı yumruk geldi. Oradada barız bir haki olduğunu düşünüyorum. Çünkü luffy darbeyi sert bir şekilde yıyor ve hava kaçırıyor. Sanki gerçek bedenine ulaşmış ve hasarı artırmış.

Adam lav haki niye kullansın :D Kendi dayanıklılığını katlayan özellik.Ha karşısında ki WB dersen,sonrasında kafasını da aldı yani.Kizaru bülbül kuşunun tekmeye mi haki kullansın.Ha uçurdu dersin sen şimdi :D Aokiji element forumuna geçti.3 yıl önce bunu baya hararetli tartışmıştık şu saatte uzun uzun yazamıcam.Verdiğin örnekler ace yi desteklemiyor.Hala ölümüne kapışan birisinin neden meyve iptali,güç artışı sağlayan gücü kullanmadığını açıklayamıyorsun elinde örnek yok.Bende çok var :cool: Nese ben kaçar bu tartışma bitti benim için.Delikli birisi için tartışamıcam artık.

Ace başından beri ölmesi için tasarlanmış bi karakter o yüzden aşırı maldı o yüzden güç olarak adının, soyunun potansiyelinin hakkını veremedi. Bu adamın potansiyeli Luffy ile eşit ama aralarında 3 yaş fark var beyler bu fark kapanana kadar Oda'nın torunu one shot manga çıkarırdı. Kısa yoldan kesti fişini Ace'in işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık