Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Birader konuda o zaten. Mihawk'a gelince insanlar gösterilmediyse yoktur diyebilecek rasyonelliğe sahipken Ace için ''gösterilmesi mi lazım bu kadar basit şeyi de anlayın artık'' tutumunda. Kişisel algılanmasın, Ace'e flashback sırasında kral haki'yi veren Oda'nın fırsatı olmasına rağmen diğer 2 haki çeşidini göstermemesi benim için önemlidir. Daha ileride belki koyacaktır ama bu arena muhabbetinde mera mera lafı geçerken veya flashbacklerinde Wb tümenleri içindeyken bir belirti göstermemiş adam. Bundan şüphelendiğimiz için hater olduk.
O dönemlerde forumda yoktum bilmiyorum o mevzuları ama dünyanın en iyi kılıç ustasına haki bilmiyor demek de ayrı bir kafaymış gerçekten. :/ Ciddiye almamak lazım bu tarz söylemleri.

O dönemlerde forumda yoktum bilmiyorum o mevzuları ama dünyanın en iyi kılıç ustasına haki bilmiyor demek de ayrı bir kafaymış gerçekten. :/ Ciddiye almamak lazım bu tarz söylemleri.
Zoro'nun hedefi o adamı devirmek olduğu için bazı anti-fanlar mihawk'ın en güçlü kılıç ustası olduğunu da kabul etmiyor ki mangaka yazdı onu reddediyorlar. Haki yok derken mi tereddüt edecekler :)

Bu saydıklarının ace ile alakası yok.Dof kimle ölümüne kapıştı da haki den bahsedildi ? Aokiji hariç ne gördük ? İlk belami sonra devlet dairesinde kukla niyetine oynattı milleti.Sonra savaşta at gibi jozuya bindi.Üstüne oars ın bacağı zorlanmadan kesti.Buralardan haki ile alakalı bir şeyler zaten çıkmaz.Mihawk-tashigi alakasız zaten.2 yıl geçti diye önüne gelen upgrade alacak diye kavram yok şunu bi anlayın.Smoker-tashigi devamı olacak karakterler,tabi ki haki öğrenecek.Enel de 500m alırmış,noldu yedi dayağı oturdu.Croco shicim dedi,en büyük ile savaştım dedi yedi dayağı oturdu.Ödüle falan bakılmaz.2 yumrukluk işi var işte ace nin dokunman yeterli.Sende haki var ama ölümüne girdiğin mücadelede kullanmıyorsun.Ne kadar zekice.İster kurgu diyin ister başka bir şey.Potansiyeli falan yoktu.
Hacovski, klavyenden bal damlıyor, şukuladım bu yorumunu :respect:

RıZor

Bende Ace de hakilerin olabileceğini düşünüyorum. Şöyle düşünüyorum; Eger yeni dünyada Wb'nın tayfasındaysan hakiden kesin haberin vardır. Ace nakama ve değer verdii insanlar için güçlenmek istiyeceğinden bu gücü zamanında, yanı ölmeden önce öğrenmiş olabilir.

Aslında ben özel bir movie istiyorum. Bu hakilerinin ilk kullanıldığı yerler neresi, zoro sanji luffy ace büyük isimler... 3d2y öncesindeki sahnelerin hakili çizilmesi ve diğer büyük isimlerin yeni sahnelerinin çizilmesi gibi. Bir başka movie den beklentim, Marinford savaşını hakili çizmeleri.

Bu saydıklarının ace ile alakası yok.Dof kimle ölümüne kapıştı da haki den bahsedildi ? Aokiji hariç ne gördük ? İlk belami sonra devlet dairesinde kukla niyetine oynattı milleti.Sonra savaşta at gibi jozuya bindi.Üstüne oars ın bacağı zorlanmadan kesti.Buralardan haki ile alakalı bir şeyler zaten çıkmaz.Mihawk-tashigi alakasız zaten.2 yıl geçti diye önüne gelen upgrade alacak diye kavram yok şunu bi anlayın.Smoker-tashigi devamı olacak karakterler,tabi ki haki öğrenecek.Enel de 500m alırmış,noldu yedi dayağı oturdu.Croco shicim dedi,en büyük ile savaştım dedi yedi dayağı oturdu.Ödüle falan bakılmaz.2 yumrukluk işi var işte ace nin dokunman yeterli.Sende haki var ama ölümüne girdiğin mücadelede kullanmıyorsun.Ne kadar zekice.İster kurgu diyin ister başka bir şey.Potansiyeli falan yoktu.
Eski tartışmalardan ve eskiden okuduğum SBS'lerden hatırladığım kadarı ile Oda'nın Enele bir ödül biçişi vardı. Buda dediğin gibi 500 milyon idi, ve birde yeni dünyayı yönetemez demişti. Yani anladığım kadarı ile Oda, Enel'in alabileceği ödülün en fazla 500 olabileceğini mi ima etti ? Yoksa 500 ile başlar mı demek istedi ? Eğer Enel'in alabileceği ödül en fazla 500 dediyse bunu Ace ile kıyaslamak pek doğru olmaz bana kalırsa. Mağlum Ace daha tam potansiyeline ulaşmadan 550 almış. Enel ise baya 30'lu 40'lı yaşlarındaydı. Belki de Enel'de gençtir ve potansiyeli gelişmeye açıktır, onuda bilmiyorum tabii. :)

Ek Not: Chinjao'nun da 500 milyon ödülü vardı yanılmıyorsam. Bunlarla kıyaslayınca ve mevkisinede bakılınca, Ace'in ödülü aslında o kadar yüksek değil. :) Yinede hem Chinjao hemde Enel haki kullanıcıları olarak tanıtıldılar. Ace'in de en azından 1 tip haki kullanmasını beklerim şahsen.

Ace zaten haki kullandığını ve hakinin ne olduğunu biliyordu.Sen de mi demişti.

Şimdi aklıma geldi.Luffynin kafasına bastırıp onun yerine kesildiği bir sahne var.Bu sahne k.haki göstergesi olamaz mı ?
Luffy onu her türlü savuşturur ama adam önceden görüp logia olmasının avantajını kullanıyor bence.

Adam baştan logia zaten hangi logianın 2 yıl öncesinde haki kullandığını gördük.Bir kez amiraller depremi savunurken kullanmıştı.Hani nerde onların hakisi?Onlar da ölümüne savaştı?Logialar meyve gücüyle üstünlük sağlıyor.Yani nasıl amiralleri görmediysek Ace'i de görmememiz normal onda haki olmadığı anlamına gelmez ki bu.

Bende Ace de hakilerin olabileceğini düşünüyorum. Şöyle düşünüyorum; Eger yeni dünyada Wb'nın tayfasındaysan hakiden kesin haberin vardır. Ace nakama ve değer verdii insanlar için güçlenmek istiyeceğinden bu gücü zamanında, yanı ölmeden önce öğrenmiş olabilir.

Aslında ben özel bir movie istiyorum. Bu hakilerinin ilk kullanıldığı yerler neresi, zoro sanji luffy ace büyük isimler... 3d2y öncesindeki sahnelerin hakili çizilmesi ve diğer büyük isimlerin yeni sahnelerinin çizilmesi gibi. Bir başka movie den beklentim, Marinford savaşını hakili çizmeleri.
Ona daha var büyük isimlerin haki seviyesi şimdiden ortaya cıkarsa tayfa yeni güçler aldıgında yada yeni karekterler cıktıgında bu bizi heyecanlandırmaz.2y önce haki'nin kullanılmaması serinin gelecegi icin lazımdı.

Aynen katılıyorum potansiyel hikayesi diye bişey olduğuna çok inanmıyorum işte belki D lerin az fazladır o kadar. Mesela Dof'un buzdan kaçmasıda kral haki ile alakalı olabilir çünkü mangada luffy monet'in buzuna takıldığında http://www.mangareader.net/one-piece/683/7 sanki kral haki çizmiş gibi kenarlarda çizgiler var, zaten animede direkt kral haki gibi gösteriyor orayı. Mf de Wb nin kuzan'ın buzundan çıkmasınıda titreşimi donduramazsın zaten gibi açıkladı..

Aynen katılıyorum potansiyel hikayesi diye bişey olduğuna çok inanmıyorum işte belki D lerin az fazladır o kadar. Mesela Dof'un buzdan kaçmasıda kral haki ile alakalı olabilir çünkü mangada luffy monet'in buzuna takıldığında http://www.mangareader.net/one-piece/683/7 sanki kral haki çizmiş gibi kenarlarda çizgiler var, zaten animede direkt kral haki gibi gösteriyor orayı. Mf de Wb nin kuzan'ın buzundan çıkmasınıda titreşimi donduramazsın zaten gibi açıkladı..
Potansiyel diye bir şey var bu seride ve de oldukça*önemli bir yere sahip. En basitinden iki örnek vereyim sana. Rayleigh Luffy'ye hakiden bahsederken 2 yılda öğrenmek çok zor ama potansiyelin fazla gibisinden şeyler söylemişti. Keza aynı şekilde Marco da Akanu'ya Luffy'nin potansiyelinden korktuğunu söylemişti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık