Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

Ben gözümüze sokulan WB'nin ayrım yaptığından bahsediyorum sense gördüğün düşleri anlatıyosun. WB'nin ölümü göze almış olmasıyla oğlum dediği kimseleri ölüme göndermesi arasındaki ilişkiyi söylermisin? Komutanın, has adamlarının, ordunun öldüğü ama gerizekalı olduğu bariz ortada olan bi kişinin kurtarıldığı bi düzene bütün oğulları eşitti demek rüya görmektir. Bi oğul için 700 tanesini öldürüyosan aradaki değer farkı ortaya çıkar zaten. Kendisi tek başına gelmedi. Yada tümen komutanlarını alıp gelmedi. Bütün filo ve müttefikleriyle geldi. Ayrıca ace'i kurtarmak için İD'ye baskın yapmadı. Marineford'a gidip yüzlerce evladını gömdü. Olay gayet açık ve net. Ayrıca squardo'yu kucaklayarak sarsılan güveni tekrar kazandı. Orda squardo'yu öldürse bütün müttefik korsanları kaybedecekti. Olaylara 6 yaşında bi çocuk naifliğiyle bakmak güzel bişey olmalı...
Sendeki bu kendini beğenmişlik havası ve karşı tarafı ezme olayı nedir her mesajında aynı hava var?
O senin gözüne sokulan olay başkasına sokulmamış.

Deniz canavarlarına karşı gelemeyecekse ne diye yonkou koltuğunda oturmuş?
Hadi onu geçtim illa denizden mi gidecek sanki?Havadan gitsin?Yıllarını harcamış biri WB illa bi hava haracı görmüştür hayatında.
Senin mantığınla olsaydı orada İD diye 1 sey kalmazdı vallahi...Yonkouda olsa meyve kullanıcısı deniz suyuna zayıf ki hapishane denizin dibinde..Bir karektere taktığınız zaman mantıklı düşünemez hale geliyorsunuz.Emin ol Hava haracı görmüş olsaydı savaşta kullanırdı :D dimi

Luffy Ace'den kalan İrade ile KK olacak bunu D olayını billen biri söylüyor Roger'in iradesini taşıdılar şimdide Ace'nin iradesini taşıyacaklar diyor ha burdan kalkıp Luffy yinede geçerdi diyenler için D anlamını bilen adam söylüyor bunu D anlamını bilmeyen bizden daha önemlidir o sözleri.
Shanks'ın Wb'den daha az bilgili olduğunu düşünmüyorum D'ler ve iraderleri konusunu. Aynı şekilde Rayleigh'in de bu konuda en az Wb kadar bilgili olduğunu düşünüyorum. Bu adamların hepsi Luffy'de Roger'ı görüyor. Wb'de anlatılan beklenen D sen değilsin diyor BB'ye ve tam o sırada Luffy gösteriliyor. Ace'in iradesini taşıma olayının güç ile alakası yok bence hayalini varlığını devam ettiriyor anlamında bişeydir o. Luffy'de zaten bir D. Başkasının iradesini alıp güçlenmesine gerek yok. Bana göre Luffy'nin potansiyeli Ace'den fazladır. Sebeplerinide yazdım. İllede kral olamazdı diceksek Luffy'e bunu sadece abisi ile dövüşemiyeceği için diyebiliriz onu yenemiyeceği için değil.

Bu savaşı, sadece Ace'i kurtarma operasyonu olarak görmeyin. Bir prestij meselesiydi bu savaş. Beyazsakal, tıpkı Shanks'ın kolunu yeni çağ için bahse yatırması gibi, canını ve gücünü yeni çağ için verdi. Öyle basit bir kurtarma operasyonu için Denizciler bütün güçlerini bir yere toplamaz. Yaşanacak büyük savaşın bir provasıydı bu savaş. Bu yüzden, bu zamanda Beyazsakal'ın hangi tayfası yakalanmış olursa olsun, savaş yaşanacaktı. Ace'in torpilli olmasından kaynaklanan bir şey değil bu olay. Ayrıca Ace'in yakalanmış olması, Roger'in oğlu olduğu için savaşı daha da kaçınılmaz kıldı. Beyazsakal, artık döneminin bittiğini, yeni bir çağın başlaması gerektiğini çok iyi biliyordu. Zaten savaş esnasında bunu sıkça dile getirdi; gençlerin geleceğe taşınması gerektiğini vurguladı. Roger'in mirasını sürdürdü.

Soytarii26

Bu savaşı, sadece Ace'i kurtarma operasyonu olarak görmeyin. Bir prestij meselesiydi bu savaş. Beyazsakal, tıpkı Shanks'ın kolunu yeni çağ için bahse yatırması gibi, canını ve gücünü yeni çağ için verdi. Öyle basit bir kurtarma operasyonu için Denizciler bütün güçlerini bir yere toplamaz. Yaşanacak büyük savaşın bir provasıydı bu savaş. Bu yüzden, bu zamanda Beyazsakal'ın hangi tayfası yakalanmış olursa olsun, savaş yaşanacaktı. Ace'in torpilli olmasından kaynaklanan bir şey değil bu olay. Ayrıca Ace'in yakalanmış olması, Roger'in oğlu olduğu için savaşı daha da kaçınılmaz kıldı. Beyazsakal, artık döneminin bittiğini, yeni bir çağın başlaması gerektiğini çok iyi biliyordu. Zaten savaş esnasında bunu sıkça dile getirdi; gençlerin geleceğe taşınması gerektiğini vurguladı. Roger'in mirasını sürdürdü.
Aynen öyle "One Piece var" diyerek korsanalara ara gazı verdi. Yeni çağ açtı değil de çağı diriltti diyelim?

Seni ciddiye alıp cevap veriyorum , sevdiğimiz hoşlandığımız serinin bir bölümünü seviyeli bir şekilde tartışıyor(duk). Ergensi ithamlara girerek bel altına vuracaksak ben noktayı koyayım burada sen bildiğin şekilde yorumlamaya devam et.

Bakış açısı denen bir olgu var. Bir aslan bir geyiği avlarken ; Ben aslanın yeteğine hayran kalırım , sen geyiğin ölmesine üzülürsün , başka birisi ekosistemin güzelliğini görür.
Mesajımda işaretlediğin kısımlarda ne bel altına vurmak var ne de bi itham var. Ya okuduğunu anlamıyosun yada kullandığın deyimin anlamını bilmiyosun. 700 kişinin 1 kişi için harcanması feda edilmesine bakış açısı diyosan zaten o açıda bi sıkıntı var demektir.

Sendeki bu kendini beğenmişlik havası ve karşı tarafı ezme olayı nedir her mesajında aynı hava var?
O senin gözüne sokulan olay başkasına sokulmamış.
Keşke sende gözünle izleseydinde sana da sokulsaydı...

Mesajımda işaretlediğin kısımlarda ne bel altına vurmak var ne de bi itham var. Ya okuduğunu anlamıyosun yada kullandığın deyimin anlamını bilmiyosun. 700 kişinin 1 kişi için harcanması feda edilmesine bakış açısı diyosan zaten o açıda bi sıkıntı var demektir.

Keşke sende gözünle izleseydinde sana da sokulsaydı...
Ben gözümle izliyorum sen başka yerinden anlıyorsun fark burda.

@Dattabeyo gidip tekrar bakmanı tavsiye ediyorum.
Roger'in İradesini taşıyan bu insanlar şimdide ACE'nin İradesini taşıyacaklar dediği yerde Luffy gösteriliyor.
Senin dediğin yer yanlış hatta aynı kare içinde geçiyor bu kelimeler ve Luffy.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık