Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

Roronoa Zoro

Orda yüzlerce oğlu ölüyor gemisi parçalanıyor birşey yok ama Ace bir ölüyor göz yaşı döküyor anında deliriyor Akainu nun dibinde bitiyor.Bizde buradan herkesi eşit gördüğünü oğullarından birini bile diğerinden daha fazla sevmediğini anlıyoruz değil mi?
Çok sahtekar bi adam WB o yüzden.

Birimiz hepimiz , hepimiz birimiz için felsefesini bilmiyosanız WB ve Ace'e sallamayın. Orada diğer korsanlar ölürken WB oturup ağıtmı yaksın. Hedefleri Ace'i kurtarmak gerekirse bu yolda ölmek. Her adamının arkasından ağlayacaksa ne işi var orada.

Birimiz hepimiz , hepimiz birimiz için felsefesini bilmiyosanız WB ve Ace'e sallamayın. Orada diğer korsanlar ölürken WB oturup ağıtmı yaksın. Hedefleri Ace'i kurtarmak gerekirse bu yolda ölmek. Her adamının arkasından ağlayacaksa ne işi var orada.
katılıyorum ben orda ağlamasının nedenini sadece ace öldü diye değil emeklerinin boşa gittiği halefinin öldüğüne bağlıyorum eğer ace savaştan sağ çıksaydı kazanmış olacaklardı öldü otamatikman kaybetmiş oldular.

Savaşta WB odz'u ölüme gönderirken odz oğlu değilmiydi? Sadece açacağı yoldan ilerleyebilmek için odz'u feda edecek kadar soğuk kanlı ve üst düzey taktisyen bi adamın bütün çocuklarını eşit görüyodu demesi saçmalıktan başka bişey değil. Ölen thatch için kılını kıpırdatmayan savaş alanında odz gibi direk ölmesi için gönderilen oğulları göz ardı edip squardo'ya sarılarak ettiği bi lafa tav olmak anlamsız. Marco, ace ve jozu dışında kimse için gelmezdi WB. Marine de zaten o üçünden başka kimse için böyle tören düzenlemezdi. Burda olan şey hepimiz birimiz için gibi bişey değil! Bütün çimenler filler için kurbandır...

Marco:
''Bu denizlerde kim bizlerden birine dokunursa bedelini ağır öder''
Bu laf çoğu şeyi açıklıyor.
Bir padişah savaşa giderken hangi askerinin ölmesini ister?Tabiki hiç birinin ama hedefi varsa eğer ölen her kişinin ardından ağıt yakmaz her asker onun için bir parçadır biri için hepsi kendini feda eder.

Marco:
''Bu denizlerde kim bizlerden birine dokunursa bedelini ağır öder''
Bu laf çoğu şeyi açıklıyor.
Bir padişah savaşa giderken hangi askerinin ölmesini ister?Tabiki hiç birinin ama hedefi varsa eğer ölen her kişinin ardından ağıt yakmaz her asker onun için bir parçadır biri için hepsi kendini feda eder.
Thatch'in öldüğü zamana dair flashback te tam aksini söylüyodu marco paşa...

Ya beyler Luffy niye Ace'i geçemiyecek ben onu anlamadım. Herkesin dilinde aynı şey Luffy Ace'i geçemeyeceği içi öldü Ace. Bırakın Allah aşkına hocam Ace kendi mallıkları yüzünden öldü. Daha olgun daha kendini bilmiş daha ergen olmayan biri olsaydı şuan yaşıyor olurdu. Bütün tayfası onu kurtarmaya geldi ki harbi tayfalarda herkes birbiri için canını feda eder. Wb onca emek harcadı adam savaşa ölmeye geldi ve herşeyin sonunda Ace kurtarıldı derken Akainu'nun tuzağına düştü. Savaştaki en salak adam bile onun bir tuzak olduğunun farkına varabilirdi ama kibirli,gururlu,inatçı,kaçmıyorum hastalığım var o yüzden bu davranışlarımı normal karşılayın diyen Ace bunun farkına varamadı ve öldü. Kötü bir karakter değildi Ace iyi niyetliydi harbi adamdı Luffy'i kurtardı ve öldü. Ama maldı. Bu yüzden öldü Ace bence. Potansiyel olarak Luffy'i geçebileceğini sanmıyorum ben. Ace erken yaşta hakisini uyandırmış diyorsunuz iyi güzel ama nasıl bi durumda uyandırdı hakisini onada bakmak lazım. Luffy gözlerinin önünde öldürülüyordu ve hiçbişey yapamıyordu çaresizdi inanılmaz öfkeli ve üzgün duyguları en üst noktaya kadar çıkmıştı ki bu durumda haki uyandırmazsa ayıp olur zaten. Aynı duruma Luffy düşse oda aynısını yapardı. Ama Luffy herhangi bi şekilde sinirli,üzgün,çaresiz veya kötü bir durumda değilken çok normal bir halde üfleyerek tek atacağı hayvana karşı hakisini uyandırdı. Ardından 2-3 kere daha kullandı ve bombayı savaşta yaptı Ace'in ilk haki uyandırdığı hali ile aynı durumdaydı ve Luffy patlattı hakiyi. Ace'den hiçbi eksiğini görmedim ben Luffy'nin. Aksine Ace'in çok önemli bi eksiği var bence. İkisininde haki seviyesi aynı olsa ikiside KK seviyesinde hakiye sahip olsa bile Ace logia olduğu için hakisini asla Luffy kadar iyi kullamıyacaktı.(ki şuanki luffy bile hakisini meyvesi ile kombine edip inanılmaz bir güç çıkarıyor ortaya) Çok büyük bir dezavantaj bu ayrıca meyveside Magma meyvesi yada Işık meyvesi değil ateş meyvesi. Ahım şahım bi meyve değil yani. Luffy'den geride kalırdı Ace benim görüşüm. Hem amacı hem iman gücü hem inanılmaz dövüş zekası ve yeteneği hemde kişiliğiyle Luffy Ace'i geride bırakırdı. O yüzden Ace'in ölmesini buna bağlamak yanlış bence.

Savaşta WB odz'u ölüme gönderirken odz oğlu değilmiydi? Sadece açacağı yoldan ilerleyebilmek için odz'u feda edecek kadar soğuk kanlı ve üst düzey taktisyen bi adamın bütün çocuklarını eşit görüyodu demesi saçmalıktan başka bişey değil. Ölen thatch için kılını kıpırdatmayan savaş alanında odz gibi direk ölmesi için gönderilen oğulları göz ardı edip squardo'ya sarılarak ettiği bi lafa tav olmak anlamsız. Marco, ace ve jozu dışında kimse için gelmezdi WB. Marine de zaten o üçünden başka kimse için böyle tören düzenlemezdi. Burda olan şey hepimiz birimiz için gibi bişey değil! Bütün çimenler filler için kurbandır...
Ölen thatch için Ace'i gönderdi zaten , Odz'un durumundan sonra yaptığı saldırıda Marineford denizin dibini boyluyordu.
Ama böyle ufak şeylere takılırsanız yanlış yorumlarsınız. Bu savaşın galibi Ace'e bağlıydı. Ace kurtarılırsa korsanlar kazanacaktı ne kadar kayıp olursa olsun. Ace ölürse denizciler kazanacaktı ki öyle oldu. Anlamadığınız nokta şu ; bu bir "savaş" elbette binlerce kişi ölecek. O zaman denizcilerde o kadar tören yapmadan öldürseydi Ace'i ? Korsanlardan daha fazla zarar aldılar daha fazla kayıp verdiler. Ama kazanan kendileri oldu. Zafere giden yolda böyle şeyler mübahtır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık