Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Ace Tahrik Olmasaydı?

Akainu kimleri öldürebilir?

• Akainu sadece Luffy'i öldürür seri de biter

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    40
Benim düşüncemde net olarak kaçacağıydı ama karakteri izin vermedi.
Bazı arkadaşlar nasıl kaçacaktı diye sorgulamış zaten herkezin amacı ace ordan kaçırmaktı illaki Akayı biri oyalayabilirdi zaten Acein ölmesi ile Shanksın oraya gelmesi arasında çok bir süre farkı yoktu bir kaç dakika daha sağ kalabilseydi oradan Shanks ve Lawın sayesinde kaçardı.

Ace mal olmasaydı yaşar mıydı? Kesinlikle. Hatta kaçtıktan bir iki sene sonra Akainu'nun belasını sevecek kıvama gelirdi ama bunun için komple karakteri ve hikayeyi baştan kurgulamak lazım. Mesela bana göre Ace ölmeyecek olsa o orta karar meyveyi sittin sene yedirmezdi mangaka buna. Neyse sonuç olarak savaştaki o durumda kaçarlardı diyelim.

Eğer Ace, Akainu'nun kışkırtmasına gelmeseydi kaçarlardı. Bana göre Akainu Ace'yi yakalayamayacağını anlayıp onu kışkırtacak şeyler söyledi. Ace bu yüzden öldü. (Ah be Ace :( )

Bence Ace ve Akainu kapışmasında Ace'in ölmemiş olmasından ve Ace'e daha ağır bir darbe vurmak için Luffy'ye yönelip "Dikkatle izle" demesinden bu sorunun cevabı belli. Hatta belki Ace'nin meyvesini kapatıp bedenini kardeşine siper etmesi bile Akainu'nun planıydı.
Oda, Ace'i öldürmeyi kafasına koymuş. Ama Akainu ile çarpışmada ölmesi de mümkün değil. Bu yüzden hayati organlarına darbeyi net bir şekilde alacağı bir durum yaratması gerekmiş.
Böyle bir şeyi kaçarken sağlayabilecek olsaydı öyle yapardı.
Ace, Akainu ile çarpışırken değil, Luffy'ye yönelmiş bir darbeyi, logia özelliğini kullanmak yerine bedeni ile karşıladığı için öldü.

Son düzenleme:

MuzluYulafEzmesi

Orada bulunan tüm müttefikler Luffy ve Ace için canını ortaya koyacak insanlardı . Savaşı kazanamayacak olsalarda birkaç dakika zaman kazanmak için gerekirse canlarını vererek Ace arkadaşımızın kaçmasını sağlarlardı bence .

Ace ölmeseydi nolacaktı? Lufy herkese 2y süre vermeyecekti.2y ezik şekilde dolaşacaklardı.2y yatarak zarar görmeden güçlendiler.Bu sürede Kid ve Law gibiler kendi güçleriyle bu seviyeye geldiler.Hocalık eden kimseleri yoktu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık