Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 991: Ölmemize İzin Verin

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    215
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence biraz kınları övme bölümü gibi birşeydi bir yada iki bölüm sonra hepsi yerde görsek şaşırmayın çünkü hikaye gereği birikmiş duygular yada biriken intikam duygusu kınları ön planı çıkarmış olabilir.Younko kendi has karizmasını görceğimize eminim Marco,Kid,Law, bu kişiler ve tayfa üyeleride var.

Bunlarında kendini gösterene kadar son savaş girmeyiz o zamana kadar Kaido gücününede atıfta bulunur o zaman bu kaido neymiş deriz tabi o sahneleride off panel
olarak çizmezse ayrıca sulong formları çok biçimsiz duruyor son zamanlardaki çizim kalitesinde baya bir düşme var daha biçimsiz ve belirsiz oluyor olaylara dikkat zor ediyorum.

Kedi köpek kardeşler, Kinemon ve Denjiro gidici. Diğerleri ölemeyecek kadar önemsiz. Hepsinin topluca şamarı yiyeceği o kutlu bölümü bekliyorum sabırsızlıkla. Eforsuz döv Kaido
Kedi köpek çok söyleniyor ama ölürlerse Zou'nun başına kim geçer?
Pedro dışında öyle vasıflı mink göremiyorum. O da ölü biliniyor.

Kedi köpek kardeşler, Kinemon ve Denjiro gidici. Diğerleri ölemeyecek kadar önemsiz. Hepsinin topluca şamarı yiyeceği o kutlu bölümü bekliyorum sabırsızlıkla. Eforsuz döv Kaido
Oda söz konusuyken birden fazla ölü bekleme. Hatta Odeni ve karısını düşünüp bu arc için hakkım bitti diye de Orochiyi getirip müttefik yapar bu herif :artiz:

Kapak hikayesi 35.bölüm, "26 yılın ardından" Eskişehir plaka, Goda buradan bana mesaj yolluyor. Anlamadım sanmasın... Kızlarına kavuşan baba, babalarına kavuşan ikizler ve onları purosunu tüttürerek seyreden Bege. Pez'i göremedim, şaşırdım. Kapak hikayesi bitmemiş, yüksek ihtimal bir sonraki sayıda bitecektir. Rotasyonları belli olur ya da bir sorun ile karşılaşırlar orada kapak hikayesini noktalayıp ileri de hikaye ile bağlar. Bkz. Caribou, X-Drake → Wano gibi. Devlerin aşkı büyük olur diyerek kapak hikayesini geçelim efenim.

İlk sayfayı geçtim, klasik şaşırma replikleri. Drake geçmişe gidiyor, Coby ile olan konuşmalarını görüyoruz. Dejavu olmadım değil. Mihawk vol2.

"Eğer onunla arkadaş olursan, onu çok yakınında hissedersin. Ancak düşman olursan, ona ulaşamayacağını anlarsın. O bu türden adamdır. Luffy insanları etrafında toplama yeteneğine sahip biridir."

Şimdi hemen hemen herkes Luffy'nin sevilen biri olduğunu bilir. Bu yüzden Coby'nin dediği şeyleri pek yadırgamıyorum ve şaşırmıyorum ama son da söylediği cümleyi iki yıl önce Mihawk'tan duyduğumuz için biraz şaşırdım. Yani bu tespiti Coby gibi bir çaylağın yapması... Bunun dedikodusunu başkasıyla yapmış olma ihtimali var. Mesela Garp ile.

Aklımda soru işareti bırakan bir diğer şey ise Koby ile Drake'nin muhabbet etmesi. Bir yerde mi denk geldiler? yoksa Drake gerçekten denizci ajanı mı? ileri de çıkar kokusu.

Luffy, Drake'yi tanıyor ve Kaido'yu devirmek isteyip istemediğini soruyor. Drake'de nedenlerimi söyleyemem ama hedefimiz aynıı diyor. Kaido'yu devirmek istiyor yani. Şöyle bir mantık analizi yaptım onu da sizlerle paylaşmak istiyorum.

X-Drake zaman atlaması sürecinde Kaido'nun en sevdiği adalardan birine saldırmıştı.

Buradaki görüntüsü ile Coby ile konuşurken ki görüntüsü arasında üç fark var. Saç (şapka farkı da olabilir), göz maskesi ve atkı. Hadi atkıyı mevsim şartları gereği taktı diyelim, saçlar da aslında hep öyleydi şapkadan dolayı görmedik diyelim. Göz maskesi tamamen ele veriyor. Yani Drake, Koby ile Kaido'nun emrine girdikten sonra görüşmüş. Bu analize göre en yüksek ihtimal bu. Tabi bu ihtimale göre de Drake'nin ajan olma ihtimali artıyor. Tesadüfen karşılaşıp goygoy da yapmış olabilirler.

Ajan olan birinin kendini deşifre edecek hareketler yapması ve kaçabilecekken kazanma ihtimali düşük olan bir savaşa katılması da bu ihtimalleri çürütüyor tabi.

Adamım Zoro sonunda bu polyanacılığa son veriyor ve görmek istediğimiz haklı tepkiyi gösteriyor. X-Drake bu hikaye de nasıl bir rol oynar? nerenin açığını kapatır diye düşünüyorum. En yüksek ihtimal Poneglif'in yerini bilmesi ya da kopyasını alması geliyor. "Onlarla işim kalmadı artık" demesi de bundan olabilir. Poneglif de OP dünyasının en önemli tabularından biri olduğu için nedenini açıklayamaması bundan ötürü olabilir.

Jinbei ve General Franky (Franky, Nami, Usopp ve Chopper sanırım) Zoro ile hemfikir. Luffy her zamanki gibi şaşırtmıyor ve "sorun değil, o da bizden" diyor. Luffy bunu dediyse Drake tayfaya hayırlı olsun.

Sahneye Nami ve Usopp çıkıyor :D Uzun zamandır bu ikiliyi birlikte savaşırken görmemiştik. Page One ve Ulti sinirlenip kaçan ikiliyi takip ediyor. Ah ah... Şunların peşinden Akainu gitse ona da dur gitme abi derim, çünkü biliyorum pislik bunlar .d

Luffy acele edelim Sanji, Kinemonların yanına gitmeliyiz diyor. Bu kosuş bana Rogeri anımsattı :D

Ve sonunda Goda Luffy'nin geleceği görebildiğini hatırlayıp güzel bi sahne çizmiş."Kulaklarını kapat Sanji"

Apo'dan iğreniyorum yav artık. Vallahi boş beleş adam ölse de kurtulsak. Antik devleri uyandırmaya çalışıyor sanırsam, Onunuz dediğine göre daha yedi tane daha antik dev var sanırım. Devleri şarkıyla mı yönetiyor? sanmıyorum. Yüksek ihtimal meyvesini megafon niyetine kullanıyor, daha etkili olsun diye.

Zoro ve Drake kılıç tokuştururken iki üç kelam ediyorlar. Drake'ye sözlerin samimi gelse de gene de bir şeyler saklıyorsun diyor bizim oğlan. Marimonun içgüdüleri sağlamdır, yanılacağını sanmıyorum. Bencede saklıyor :d

Drake - Zoro ikilisi Apo'ya karşı ortak hareket ediyorlar. Drake'nin sözleri güldürdü :d çıktığı yere geri sokacağım falan iyi çeviri .d Burada Zoro karşıtı arkadaşların yanlış anlamasını istemem. Zoro ve Drake, Apoo çok güçlü olduğu için birlikte saldırmıyorlar. Ortak hedef ortak amaç, başka hiç bir şey değil. O yüzden burada "aaa Zoro'ya bak Apoo'ya Drake ile birlikte dalıyor. Apoo > Zoro" demek doğru olmaz.

Queen geliyor, zehirli mermi sıkıyor falan. Kaçabileceğini mi sandın hain? ya da casus mu demeliydim? diyor. Bu Drake'nin casus olduğu anlamına gelmiyor, Queen Drake'nin casus olduğunu düşünüyor.

İşte geldik en sevdiğim sayfaya, yıllardır bu anı bekliyoruz. Neko ve İnu ikilisi Jack'ın pestilini çıkarmış. Boynuzu kırılırken yere düşme sahnesi, sol gözünün üstündeki yara izi. Sende artık Shanks fanclubuna katıldın be Jack'ım.

Belki de Jack'ı öldürecekken Kaido araya giriyor ve Jackı koruyor. Onu öldürmenize izin vereceğimi mi sandınız? diyor. Bu noktada anlıyoruz ki Kaido komutanlarına karşı ya da güçlü olan karakterlere karşı gerçekten sempatizan biri.

Jack özür dilerken, Kaido "Sen zayıf değilsin, onlar aşırı güçlü." diyor. Yani komutanın bir üst leveli nedir? amiral mi? yonko mu? artık her neyse şuan Kaido'nun karşısında iki tane var. Bu güç artışı geçici olsada Kaido karşısında etkisini gösterecektir diye düşünüyorum.

İnu ve Neko ikilisinin Sulong formları efsane efsane! Tabi İnuarashi'nin tip biraz daha fiyakalı gibi :D

Kaido alev püskürtürken, Kinemon kınını kavrıyor ve bir sonraki sayfada Kaido'nun alev nefesini yardığını görüyoruz. Silahlanma hakisi bize ilk tanıtıldığın da logialara karşı etkisi üzerinde durulmuştu. Şu son sayılardan sonra aklımda bazı şeyler oturmaya başladı. Silahlanma hakisi meyve güçlerine karşı değil direk maddenin yapısına karşı koyabilecek bir güç. Bunu konu olarak açıp daha detaylı anlatacağım. Şimdi başlarsam bir bu kadar daha yazmam gerekecek :d

İki üç şaşalı laftan ve Kinemon Kaido'ya yara verdikten sonra Kaido'nun sinirlendiğini görüyoruz ve orada bitiyor. sayanora ~

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık