Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 991: Ölmemize İzin Verin

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    215
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jack’in düşmesini resim olarak göstermiş ya :D Drake&Zoro vs Queen havası alıyorum gayet rezalet senaryo olur

ben öyle düşünmüyorum ya. ne yani bizimkiler yerinde mi sayıyor? kral olup tüm yonkouyu alaşağı edeceğim diyen luffy bu adamlara yenilirse zaten seri devam edemez. onları mevcut güçleriyle yenemediler zaten. güçlenip tekrar karşılarına çıktılar. luffy'nin katakuri ile dövüşündeki gibi mesela. onu sahip olduğu güçle değil güçlenerek yendi. luffy bigmom'ı yendiği için değil o imparatorluktan -bir şekilde- sağ çıkabildiği için 5. imoarator diye gösterdiler. bigmom luffy'ye tek attı ama yine de arkasında en büyük filoyu topladığı halde onu öldürüp rezil bir şekilde bir kenara atamadı. yonkou güçsüz değil. bizimkiler çok güçlendi. eksik oda yonkou'nun yeteneklerini uzun uzun işlemedi ve bizimkilerin gelişimi de dövüş sırasında net gösteriliyor
Zaman atlaması öncesinde Shanks, özellikle de Beyazsakal ile birlikte muazzam bir imparator algısı oluştu. Bu algı sadece güçle alakalı değildi, imparatorların ne kadar donanımlı, saygın ve karakteristik olarak dominant olduğuyla da alakalıydı. Hal böyle olunca pek çok takipçi imparatorlara ayrı bir sempati, belki de saygı duymaya başladı. Bu süreç bir kaç gün sürmedi, yıllar yıllar boyunca imparator algısı böyleydi. Onlar dokunulmaz, muazzam güçlü ve kaybetse dahi rezil olamayacak derecede saygın karakterlerdi, çünkü öyle görmüştük.

Oda'nın bütün imparatorları Wb gibi, en azından ona benzer şekilde saygınlığını koruyarak işleyeceğini düşündük ama yanıldık. Bu algının kırılması ilk olarak Kek arcta oldu. Yıllarca içimizde besleyip olgunlaştırdığımız imparator algısı yerle bir olmuştu. Mümkün değildi, bir çaylak bir imparatorun bölgesinden elini kolunu sallaya sallaya gidemezdi! E tabi söz konusu Luffy olduğunda her şey mümkündü, bunu biliyorduk ancak bu şekilde imparatoru rezil edip maymuna çevirerek olacağını düşünmüyorduk. Haliyle hayallerimiz yıkılmıştı. Koca imparator bir maymun gibi şuğursuzca sağa sola saldırıyor, hiç bir şey yapamıyordu. Bu kadarı yeter miydi? Hayır, aynı imparatorun bir de Wano'da yaşayacağı rezillikler vardı... Evet, Linlin'in yani bir imparatorun nasıl bir hayal kırıklığı olduğunu görüyoruz.

Şimdi sırada Kaido var. Onu da hikayesi bittiğinde yazarız.

Bahsettiğimiz şey Luffy'nin güçlenmesi ya da ilerlemesi değil. Luffy'nin yolu açılırken karşısına çıkan diğer bütün karakterlerin bir hiç gibi kenara atılması, yok sayılması. Bu şekilde ne oluyor biliyor musun? Oda'dan bahsediyorum, kendi elleriyle büyüttüğü o karakterlere, kendi karakterlerine saygısızlık yapıyor. Onların bir hikayesi yokmuş, sadece Luffy'nin hikayesindeki birer figüranmış gibi davranıyor. Böyle davranıyor ama peki ya hiçleştirdiği o karakterleri seven takipçiler? Onların yaşadığı hayal kırıklığı?

Şey dicem acaba Kinemon deriyi geçmemiş olabilir mi. Ağzı açık sonuçta. Benim için sorun değil. Sonuçta Kaidou bunları şamarlıcak. Zoroya Hordy karşısında cizdigi gibi bir sahne cizse yeter Kaiodu karşısında.

Dostum daha bi kaç bölüm önce tek yediği adama gidiyor yenmek için. Diğer arkadaşın kastettiği şey bu ki haklıda yani. Karakterleri aşırı hpye atıyor. Luffy 2 yıl sonrasında gücü gene de kol yk1-3 arası çiziyor sonra yonkou indirtmeye çalışıyor gene bu çocuğa. 2 yıl arasından sonra daha tutarlı olsa Luffy ve tayfa daha güçlü olsa dediğin anlam kazanırdı. Zaten senin de dediğin gibi 2 yılda bizim tayfa boş durmadı güçlendi amma rakipleri armut mu topladı?
evet aşırı hype olayına ben de katılıyorum. ama zaten iki yıl meselesinden bahsetmiyorum. iki yılın ardından hala doflamingo ile savaşında ölümüne zorlandı. katakuri ile dövüşünü örnek verdim yani onu da mevcut gücüyle yenmedi. dövüş içinde güçlendi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık