Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 968: Oden’in Geri Dönüşü

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    160
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır kendisi de para ödemiyor sorsan bir tane manga satın almamıştır.
Asıl saçma olan şey şu; bu adam siteye gelmiş "bu salak şeyi takip ediyonuz mu hâlâ" minvalinde yazı yazmış. Site de korsanfan sitesi, "bu salak şey"den kastettiği seri üzerine kurulmuş bir site... Hani genel manga/anime sitesi falan olsa, one piece topic'inde yazsa bunu anlarım ve böyle bir yorum yapmam zaten. Bunu savunmuşlar bir de burda.

Son düzenleme:
Ya şimdi aklıma takıldı. Tokiler sırf hasta oldukları ve ağır yolculuk şartlarından Wano’ya dönmüyor mu? Eğer öyleyse şöyle bi sıkıntı oluşuyor.

Diyelim Roger bey hiç Oden ve Edward’la uğraşmasaydı. Atıyorum ince hastalıktan dolayı ölseydi Roger. Bunlar Edward’la kreş işletmeye devam edecekti. 1 sene sonunda Wano’ya da dönmemiş olacaklardı. Wano’ya ne olacaktı o zaman? Cidden merak ettim. Sırf hanım istiyor diye bi noktada Wano’ya dönecek olsalar bile o nokta ne zaman olacaktı? Çünkü hepsi takılmaya devam ediyordu.

Oden vatan haini bile değil bu durumda. Aymazlığın ve aptallığın vücut bulmuş hali....
Detayları bu kadar kurcalamaya gerek yok bence. Arkasına dönüp ülkesine bakamadı bile bu yeter de artar.

Oden>Kaido görüşünü tutarlı görmüyorum açıkçası. Tek başına mal gibi dalıp dayak yemesini de keza mantıklı görmüyorum.

Gelecek bölümü okuyana kadar da inanması zor bir iddia gibi geliyor bana.

Shanks’in ağlayıp Roger’a sarılması çok güzel bir sahneydi. Bu sahne Shanks’in aslında hazineyi görmeye ne kadar istekli olduğunu gösterdi ama aynı zamanda gururuna karşı koyup o gemiden inemedi. Çok hoş bir sahneydi.

Ya şimdi aklıma takıldı. Tokiler sırf hasta oldukları ve ağır yolculuk şartlarından Wano’ya dönmüyor mu? Eğer öyleyse şöyle bi sıkıntı oluşuyor.

Diyelim Roger bey hiç Oden ve Edward’la uğraşmasaydı. Atıyorum ince hastalıktan dolayı ölseydi Roger. Bunlar Edward’la kreş işletmeye devam edecekti. 1 sene sonunda Wano’ya da dönmemiş olacaklardı. Wano’ya ne olacaktı o zaman? Cidden merak ettim. Sırf hanım istiyor diye bi noktada Wano’ya dönecek olsalar bile o nokta ne zaman olacaktı? Çünkü hepsi takılmaya devam ediyordu.

Oden vatan haini bile değil bu durumda. Aymazlığın ve aptallığın vücut bulmuş hali....
İşin içine poneglyphler ve son adayı bulma davası girmese daha erken dönerlerdi Wano'ya bence.

Shanks’in ağlayıp Roger’a sarılması çok güzel bir sahneydi. Bu sahne Shanks’in aslında hazineyi görmeye ne kadar istekli olduğunu gösterdi ama aynı zamanda gururuna karşı koyup o gemiden inemedi. Çok hoş bir sahneydi.
Gizemli de bir sahne aslında. Roger'a ne sorduğunu göstermedi bilerek mangaka. Ne sorup da böyle içli içli ağladı merak ettim. Shanks cidden serinin en bomba karakteri...

Gizemli de bir sahne aslında. Roger'a ne sorduğunu göstermedi bilerek mangaka. Ne sorup da böyle içli içli ağladı merak ettim. Shanks cidden serinin en bomba karakteri...
One Piece'in ilk bölümünün benzer sahnesi olması

Şu balina muhabbetinde Laboonlarla ilgili ne güzel yazılar var yaw. Yazan yok mu hiç teori falan :(

Asıl soru herkesin güldüğüne Shanks neden zırıl zıril ağladı.
Ortada bir haksızlik var bence telafisi mümkün ama yapilacak zaman uygun değil yetişkinler güldü geçti ama çocuk zoruna gitti ağladi desem mi bilemedim.
Odene gelince Wb ve Rogerdan bir kaç şey kapmıştir bence. WB vs Roger da çok şaşıriyodu.O hakiyi öğrenmiş olabilir ki o zaman Kaidoyu deşmesi hiç anormal olmaz.Prime WB in çok manyak birşey dediği birisi kendisi.

Bir kaç sayıdır çok güzel bölümler çıkıyor. WB'nin Raftelde ne olduğunu nasıl öğrendiğini ve sonrasında One Piece için neden Raftele gitmediğini anladık. Roger, Rayleigh'e seçilmiş kişi(One Piece'i bulacak kişi) hakkında söylediklerini WB'nin yanına gittiğinde ona da söylemiştir. Eski sayılarda karşılıklı sake içerken One Piece'in ne olduğundan bahsediyordu zaten. WB'nin neden Ace'in KK olmasında bu kadar ısrar ettiğinide anladık. WB ve Shanks seçilmiş kişi için bir kumar oynadı; biri kolunu diğeri hayatını kaybetti.

2, 3 sayıdır JoyBoy'u ne zaman çizecek diye merak ediyorum. Yüzyıllar önce birşey olmuş ve artık kehanete göre mi haraket etti yoksa tekrarlanan birşey mi bu seçilmiş kişi olayı bilmiyorum ama Joyboy bir plan yapıyor ve şu ana kadar tıkır tıkır işlediğini görüyoruz. Miras kalan D.'nin iradesi Joyboy'un iradesi mi aslında. Çevremde One Piece izleyen arkadaşlarıma hep bu iradenin olgunlaşmasından bahsederim. Yani Joyboy'un iradesi, arzusu nesilden nesile geçti. Yalancı Noland'a kadar geldi. Noland altından şehri aradı, denizleri fethetti, gezdi, dolaştı ama kimse ona ve altın şehire inanmadı. Noland büyük ihtimal kitabelerin bile farkına varamadı. Sonra Roger geldi. Roger'a tayfası ve çevresindekiler, hatta dövüştüğü kişilerde inanıyordu. Roger'ın Noland'dan farkı bazı sesler duyuyordu anlamlandıramadığı sesler ve ipuçlarını takip edip Raftel'e kadar gitti. Bütün hikayeyi ve Joyboy'u öğrendi ama Joyboy'un beklediği kişi o değildi. Bir sonraki jenerasyondan biriydi. Sonra Luffy çıktı ortaya. Luffy diğerlerinden farklı olarak sadece tayfasını ve çevresindeki insanları değil, büyük ülkeleri bile peşinden sürüklüyor; krallar, prensesler ona inanıyor ve peşinden gidiyolardı. Düşmanları saygı duyuyor bir süre sonra aynı safta savaşıyorlar. Deniz krallarını duyuyor, onlara emir verecek olan Shirahoshi ve dev file emir veren Momonosuke yanında. Luffy'de D.nin arzusu artık olgunlaştı ve Raftel'de ne varsa Luffy oraya ulaşıp yönünü dünya hükümetine çevirdikten sonra, Noland veya Roger gibi yalnız değil. Arkasında büyük korsan grupları, devrimciler ve krallıklar var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık