Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 967: Roger'ın Macerası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    273
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
4 kırmızı taş benim anladığım kadarıyla
Big mom - zou - wano - sonuncusu hakkında roger bir tahminim var diyor balık adam adasındaki kırmızı değilmiş o zaman ormanlık bir alanda buldukları taş var o olabilir o taşı bulduktan sonra parti filan yapıyorlar ama hangi ülkede adada bilmiyoruz anlaşılan lastik çiğneyerek öğrenecez
Bu lodestar pusula ile gidilen son adadaki taş kırmızı değildir roger artık taşların sanat eseri değil bir anlamı olduğunu düşünüp kopyasını almış taşın taş ne anlatıyor belli değil ben kırmızı taşlardan bahsettiğini düşünüyorum
ormanlık alanda buldukları taşı dev parmağıyla gösteriyor burada diye yani son kırmızı taş elbaf-ta elbaf-a gitmek için bir nedenimiz olmuş oldu
4 kırmızı taşın yerleri bana göre
big mom adası - wano - zou - elbaf

Sizleri bilmem ama bu bölümle Luffy'nin tepkisinin ne olacağı beni daha da heyecanlandırmaya başladı. Aslında Oda bizimkilere de böyle hızlı geçişler yapsa çok güzel olur diyorum ama maalesef mümkün gözükmüyor. Zira Roger'ın hikayesinin hızlıca geçiş yapıldığı yerlerin hepsi bizim tayfa ile bölümlerce iyice işlenen yerler. O yüzden Roger'ın kısaca buradan geçişlerini anlatmak daha anlamlı oluyor.

Oden baya şansa denk geliyor. Beyazsakal’ın gemi karaya oturmasa Roger’ın Endgame planı patlıyormuş. Hani tamam Roger’ın yine şans değil diyelim emek var. Kaç defa GL’yi baştan dolanmış. Fakat Luffy baya şanslı binlerce ada varken hep nokta atışı hep nokta atışı.
Roger'ın şans değil, basbaya alın teri. Öncesinde 10-15 yıl, son adaya ulaştıktan sonra da 14 yıl daha santim santim gezip arıyor her yeri. Oden'e denk gelmesi de artık şans falan değil, 13 yıl aranmasının sonucu olsun. Zaten gazetede haberini görünce muhtemelen zaten tahmin ettiği için "Wanolu" adamı görmek istiyor. 13 yıl önce çözmüş ve 13 yıl peşinde dolaşmış. Şans demem asla buna.

Zaten Garp'ın o yorumu da fazla abartılıp fazla esnetiliyor. Bazen adam sırf "tamamen şansa kk oldu hehehe" demiş gibi bile konuşuluyor. Garp oradan çok normal bir yorumda bulunuyor. "Roger'ı KK yapan da zaten bu pervasızlığı ve biraz da şansıydı" diyor. Öyle şekilden şekle sokuldu ki bu yorum, diğer her şey gibi.

Ama Luffy başka konu. Öyle bir deus ex, öyle bir plot armor, öyle bir şans var ki öff.

Başlangıç olarak Doğu Mavi alındığında izlenilen rota büyük oranda aynı olmuyor mu? Burada şans faktöründen ziyade kadercilik falan var gibi.
Hayır Grand Line'a girildikten sonra yedisinden herhangi biri seçiliyor ve eldeki log pose da sürekli zincirleme olarak sıradaki adayı gösteriyor. Ama bu durum, o zincire mecbur olunduğu anlamına gelmiyor. Daimi log poselar var, vivre kartlar var. Denizi biraz bilen o zincir adalar arasında istediği gibi dans eder. Roger da denizleri bin kez turlamış biri olarak muhtemelen öyle dans ediyordu.

Eeee o daha kötü East Blue’dan girmeyen adamın kral olma şansı büyük oranda düşüyor o zaman.
Başlangıç olarak Doğu Mavi alındığında izlenilen rota büyük oranda aynı olmuyor mu? Burada şans faktöründen ziyade kadercilik falan var gibi.
??. Herkesin başlangıç noktası aynı yav. Herkes döndüren dağdan giriyor Grand Line'a.

Dağdan indiğinde rastgele rota seçiyorsun, hangi denizden geldiğin önemli değil. Nasıl Doğu Mavi avantajlı oluyor anlamadım. bayağı herkes aynı yerden başlıyor.

Hem kral bir kişinin illaki şanslı eotaya mı denk gelmesi gerekiyor? Gök Adasına gitmek illa şart mı Korsan Krallık için? Kitabede yazan tek bir şey var, Poseidon Balıkadam Adasında. Başka da bir şey yok. Balıkadam zaten herkesin geçmesi gereken/geçtiği bir ada. Poseidon'un ne olduğunu da bölümde görüldüğü üzere öyle rastgele öğreniyorlar yani. Ki Son iki sayfaya baktığın zaman Joy Boy açıklamış antik silahları, son adaya ulaşan kişi büyük ihtimalle Poseidon'un ne olduğunu en kötü orada öğrenecektir.

Zou için Minkler ile bağlantılı olman lazım ki bizim tayfa direkt samuraylara yardım ettiği için ki o olmasa bile Law ile ittifak kurduğu için Zou'ya gidecekti. Gerçi bir Kozuki yanlarında olmasaydı gardiyanlar nah gösterirdi Luffy'lere Kitabeyi,Zou'ya gitselerdi bile de neyse. Yonkou birliğini tutup da sokmamışlar oraya Minkler. WCI ve Wano'ya yüzde yüz bilinçli bir şekilde yonkou karşılaşması için gittiler, Sanji olmasa gene o Kitabe için oraya öyle ya da böyle eninde sonunda gidecekti Luffy, Tüm Kek tesadüfler zincirini bir kenara bırakırsak. Kitabelerin toplanması gerektiğini cümle alem biliyor artık, işler Roger'ın dönemi gibi değil ki. Koca Ana Puding'in gözünü uyandıracağı günü bekliyor resmen.

Laugh Tale Adasına ulaşman için gerekli şeyler 4 Yol Kitabesi ve bunları okuyabilecek kişi/güç. Korsan Kral olmak için şu anda başka bir şey yapmana gerek yok, işler beleş artık, Roger dönemi gibi değil. Tabi ki güçlü karakterlerin elinde olduğu için toplamak sıkıntı ama anladınız yani. Yani tamam Luffy'lerde torpil var, inkar etmiyorum ama Gök Adasına gidiş çok da muhteşem bir avantaj sağlamıyor yani.

??. Herkesin başlangıç noktası aynı yav. Herkes döndüren dağdan giriyor Grand Line'a.

Dağdan indiğinde rastgele rota seçiyorsun, hangi denizden geldiğin önemli değil. Nasıl Doğu Mavi avantajlı oluyor anlamadım. bayağı herkes aynı yerden başlıyor.

Hem kral bir kişinin illaki şanslı eotaya mı denk gelmesi gerekiyor? Gök Adasına gitmek illa şart mı Korsan Krallık için? Kitabede yazan tek bir şey var, Poseidon Balıkadam Adasında. Başka da bir şey yok. Balıkadam zaten herkesin geçmesi gereken/geçtiği bir ada. Poseidon'un ne olduğunu da bölümde görüldüğü üzere öyle rastgele öğreniyorlar yani. Ki Son iki sayfaya baktığın zaman Joy Boy açıklamış antik silahları, son adaya ulaşan kişi büyük ihtimalle Poseidon'un ne olduğunu en kötü orada öğrenecektir.

Zou için Minkler ile bağlantılı olman lazım ki bizim tayfa direkt samuraylara yardım ettiği için ki o olmasa bile Law ile ittifak kurduğu için Zou'ya gidecekti. Gerçi bir Kozuki yanlarında olmasaydı gardiyanlar nah gösterirdi Luffy'lere Kitabeyi,Zou'ya gitselerdi bile de neyse. Yonkou birliğini tutup da sokmamışlar oraya Minkler. WCI ve Wano'ya yüzde yüz bilinçli bir şekilde yonkou karşılaşması için gittiler, Sanji olmasa gene o Kitabe için oraya öyle ya da böyle eninde sonunda gidecekti Luffy, Tüm Kek tesadüfler zincirini bir kenara bırakırsak. Kitabelerin toplanması gerektiğini cümle alem biliyor artık, işler Roger'ın dönemi gibi değil ki. Koca Ana Puding'in gözünü uyandıracağı günü bekliyor resmen.

Laugh Tale Adasına ulaşman için gerekli şeyler 4 Yol Kitabesi ve bunları okuyabilecek kişi/güç. Korsan Kral olmak için şu anda başka bir şey yapmana gerek yok, işler beleş artık, Roger dönemi gibi değil. Tabi ki güçlü karakterlerin elinde olduğu için toplamak sıkıntı ama anladınız yani. Yani tamam Luffy'lerde torpil var, inkar etmiyorum ama Gök Adasına gidiş çok da muhteşem bir avantaj sağlamıyor yani.
O zamanın şu andan farkı çok daha rekabetin yüksek olması. O zamanın en güçlü diğer adamı WB bunun peşinde değildi. Olsaydı eğer elinde Oden ile birlikte Roger'a karşı daha avantajlı oluyordu. Tabi Roger'ın artısı adam her şeyin sesini duyma gücü ile Poneglyphler'in yerini belirlemiş olması. Roger'ın alın teri inkar edilemez. Bana kalırsa son Poneglyph'in yerini de Luffy bu şekilde bulacak. Çünkü onda da bu gücün işe yararlığını göstermesi lazım.

Hayır Grand Line'a girildikten sonra yedisinden herhangi biri seçiliyor ve eldeki log pose da sürekli zincirleme olarak sıradaki adayı gösteriyor. Ama bu durum, o zincire mecbur olunduğu anlamına gelmiyor. Daimi log poselar var, vivre kartlar var. Denizi biraz bilen o zincir adalar arasında istediği gibi dans eder. Roger da denizleri bin kez turlamış biri olarak muhtemelen öyle dans ediyordu.

İkinci başlangıç noktası kısmını tamamen unutmuşum. Bütün Laboon fanlarından özür diliyorum.... :sapkali:

Luffy'lerde torpilden ziyade etkileşime girdiği herkes sanki ince bir kader çizgisi ile birbirine bağlanmış gibi hissettiriyor. Roger'ın fbsini okurken bunu daha net hissettiğimi belirtmem lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık