Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 959: Samuray

Bölüm nasıldı

• İyi

Kullanılan: 50 27.9%
  • Orta

Kullanılan: 70 39.1%
  • Kötü

Kullanılan: 59 33.0%

• Kullanılan toplam oy
    179
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölümde ince detaylar daha çok ön plandaydı. O nedenle oyum iyiden yana oldu.
1- Gemilerin toplam kontenjanlarının 5000 kişilik olması tekrar vurgulandı. Ekstra 1000 kişilik sürpriz destek gelecek belli ki.

2- Sanji ve Zoro'nun kapıştığı sahneleri özlemişim. Zoro henüz tam anlamıyla Enma'nın iradesine hakim olabilmiş değil. Kılıç kafasına göre adayı ortadan ikiye ayırdı :oleyo2: Bu ayrıntıyı göstermeleri güzeldi.

3- Robin'in, Orochi'den duyduğu cümle serinin gidişatı açısından önemli bir şeyi niteliyor olmalı. "Onigashima'nın girişi her zaman kışındır" diye garip bir cümle resmi çeviride daha çok netleşecektir diye düşünüyorum ama önemli bir parola olmalı. Belki kış mevsimiyle ilgili bir meyve kullanıcısının (mesela Aokiji:oleyo:) desteğe geleceğini falan söylemeye çalışıyordur.

4-Geçen Nekomamushi bu bölüm Jinbei anıldı. Luffy, Jinbe'nin kesinlikle yaşadığına ve geleceğine inanıyorsa Oda eli mahkum tıpış tıpış Jinbei'yi bir şekilde adaya getirecektir. Belki yanında eski güneş korsanları ile gelir veya Caesar falan gelir belli mi olur artık. Nasıl gelecek bilmiyorum ama gelirken büyük bir ses getireceği kesin.

5- Sunny'nin parçalanmış olmasını dilerdim ama parçalanmadığına bir o kadar da eminim. O gemi yapılırken çok övüldü yok bilmem ne kerestesi kullanıldı yok Gol D. Roger'in gemisi de aynı malzemeden yapıldı falan bilmem ne üç beş bombayla pert olacağını düşünmüyorum maalesef. Ya Law ya da başka biri Sunnygo'yu bir şekilde yeniden ortaya çıkaracaktır bekleyip göreceğiz.

6- Bu bölüme kadar hep Orochi'ye planları sızdıran bir hainin var olabileceğini düşünüyordum. Özellikle Kanjuro yada Carrot'dan falan şüpheleniyordum ama bu bölümde Oda-sama Orochi'nin, Enel gibi bir güce sahip olma ihtimalini gözümüze soktu. Kaidou gibi biriyle müttefik olan kişinin boş beleş bir tip çıkması çok saçma olurdu, zaten tipinde meymenet yok.

7- Oden-sama'nın giderek silüeti belirginleşmeye başladı ben bu adamın nedense hala yaşadığına inanıyorum. Eşinde muazzam bir meyve yeteneği var bunun kesinlikle arc için kilit bir sebebi olmalı.

8-Momonosukegillerin yollarından dönmemeleri, yapılan fedakarlıklar, orada geçen diyaloglar falan çok duygusaldı ama planları tamamen bozuldu diyemeyiz, ortada bilinmeyen çok denklemli bir problem mevcut:
a) Jinbei'nin durumu ve Caesar'ın kalbini kazandıktan sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluşu
b) Nekomamushi'nin durumunun belirsizliği, Marco'nun gelme ihtimali (Yüksek ihtimalle geldiğini göreceğiz)
c) +1000 kişilik kontenjan
d) Law'ın yürüttüğü strateji
e) Söz verilen günde dolunay çıkacağının vurgulanması (Minkler için bulunmaz bir fırsat)
f) Oden ve eşinin yaşıyor olma ihtimali
g) Beklenmedik ekstra gelecek kuvvetler (Straw Hat Grand Fleet gibi)

Bu olasılıkları göz önüne aldığımızda, fb'den sonra bizimkiler yüksek ihtimalle söz verilen noktada sorunsuz bir şekilde ortaya çıkacaktır. 5 dk önce yada sonra, Oda'nın yine her zamanki gibi ekstra acıtasyon kastığını düşünüyorum.

Son olarak Sanji (temsili):flaugh::

İster misiniz Sunny Go çok fazla hasar almış olsun ve tamirdir eklemedir bahanesiylede franky daha karizmatik duran bir gemi yapsın. Hatta geminin uçma yeteneği olsun. :hmm::D:D

Zoro > Sanji konusu netleşti galiba :ehe:

Luffy nin ödülünün açıklandığı gazetede Jimbei sanki başarıyla kaçtı gibisinden bir şey yazıyordu diye hatiyorum. Bu yüzden jimbei gelicek bence hatta balık adam ordusunu getirirse ordu sayisindaki açık kapanır.

Sonra karasakal ne demişti? Kanı kaynayan bir sürü korsan wanoda toplanmaya başladı. Luffy ninde orda olduğunu karasakal biliyorsa ve bir sürü kişi wanoda toplanmaya basladıysa hasır şapka filosunu yakinda görücez demek bu.

Kim bilir belki hasır şapka filosu sayesinde onigashimaya giderler :a:

Bir ara Pika'ya yaptığı teknik Zoro'nun sınırına çok yakın dediydim, bir nevi doğru çıkacak gibi duruyor.:D
Adam Kaido'ya girecek muhtemelen hemen p.up alması normal değil mi? Yani buna bakarak Zoro'nun sınırı yine belli olmuyor ya da alçalmıyor önceki hali. Hatta böyle girip Kaido'yu yararsa; baya iyiymiş Zoro demeliyiz bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık