Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet. Benim yorumlamam da zaten hakinin dışarıya veya hava; nasıl isimlendirmek istiyorsan ona tezahür etmesiyle bu duman/aura çıkıyor. Enma çok fazla haki emdiği için bu tarz duman çıkmış olabilir demek istedim.
evet buna katılıyorum zoro ve kılıç arasındaki çekişmede hakinin fazla salınımı gerekliydi bu yüzden duman çıkmıştır.zoro zaten bunu yapabilecek birisiydi.

Enma-nın olayını yanlış anlamadıysam kılıcı kullanan kişinin iradesi rakibinden yüksekse kesin zafer getiren bir kılıç ama yüksek değilse savaş esnasında yavaş yavaş güçlenip rakibimi yenerim olayı yok kullanıcısını direk boğmaya çalışan kesin yenilgi getirecek bir kılıç gibi duruyor

Bu Enma bana 47 Ronin filmini hatırlattı. Filmde de aldıkları kılıç "keser" kafasındalardı ve o kılıcın sahibi vs Ejderha savaşı oldu. Filmde lider ise kralın peşindeydi.

Zoro, Nidai'yi de alırsa, elinde 3 tane 21'lik kılıç olacak. 3'ünü de karartırsa, 3'ü de 12'lik olacak.
Muhtemelen Ryuma, isimsiz bir kılıcı karartarak en iyi 21'e sokabildi. Bu Ryuma'nın marifetini daha da artırır gözümde.
Anlamadığım nokta şu; en iyi 12 kılıç, sayı olarak 12 tane olmak zorunda değil mi mantık olarak? En iyi 21 de 21 tane. O zaman en iyi 21'den bir kılıç nasıl 12'ye geçebiliyor? Sayılar karışıyor bu durumda.
Şöyle olabilir; en iyi 21 kılıç arasından belli kılıçlar o seviyeye çıkamıyordur ama bazılarında o potansiyel vardır. Bunlar da o 21in içinde özel bi yere sahiptir.
Bu şeytan meyveleri gibi de bi tanesi 12liğe geçince diğeri iptal oluyordur/düşüyordur falan.

Zoro normal bir şekilde ağaçta deneyecekken kılıç fazla haki çekmiş olduğu için çok daha yıkıcı bir saldırı yapmış. Bunun sebebi eğer Zoro'yu denemekse Zoro ona layık olduğunu kanıtladığında normal bir kılıç gibi iş görecektir. İş yine Zoro'da yani.

Ama eğer haki kullanımını kolaylaştıracak özelliklere sahipse bu onu Shusui'den üstün kılar ve Zoro'ya bir artı sağlamış olur.

Ryuuma'nın kılıcı kullananı Ryuma olduğu için bu hale gelmiş diğeri ise onu yapan kişi bu işte usta olduğu için sağlam olmuş gibi. Her halükarda iki tane sağlam kılıç. Eğer yukarıda bahsettiğim özelliğe Enma sahip değilse iki kılıcında farkı yok benim için.
Shounen bir seri izliyorsun hiç attan inip eşşeğe binen birini gördün mü? Tabi ki Enma, Shusui'den daha iyi bir kılıç . Shounen serilerde karakterler her zaman power up almak zorundadır. Bu yüzden Oda, Zoro'nun elinden daha iyisini alıp kötüsünü vermez. Ben halen Kitetsuları bekliyorum. Zoro'nun kesin Shodai Kitetsu'yu alacağını düşünüyorum.

bu kılıç zoronun en iyi kılıç ustası olmasındaki büyük adımlardan biridir kim ne derse desin.
Kılıç önemli tabii ama kara kılıç yapmayı öğrenmesi daha büyük bir adım olacak gibi. O da yakındır. :D
Ana karakterlerden olduğundan bu arc içinde kara kılıç halini alabilir. Ama bence Zoro, Wado'yu karartacak. Karartmanın bir sınırı olmalı yoksa çok tuhaf bir işletme haline gelir insanlar.
Bence 3 kılıç karartacak. Stiline uygun olarak öyle olması çok daha mantıklı olur. Şimdi bildiğimiz 2 tane kara kılıç var. Demek ki bunu herkes yapamıyor. Var bir şeyi ama ne?
Şöyle olabilir; en iyi 21 kılıç arasından belli kılıçlar o seviyeye çıkamıyordur ama bazılarında o potansiyel vardır. Bunlar da o 21in içinde özel bi yere sahiptir.
Bu şeytan meyveleri gibi de bi tanesi 12liğe geçince diğeri iptal oluyordur/düşüyordur falan.
Olabilir. Başka türlü sayısal anlamda dengesizlik oluyor çünkü. Dediğin mantıklı.

Hemen ağlamayın daha kılıçlar sadece B.haki şovu yapıyor birde ruhları ortaya çıkıp kral haki salsinlarda siz o zaman görün cümbüşü.

Kılıç önemli tabii ama kara kılıç yapmayı öğrenmesi daha büyük bir adım olacak gibi. O da yakındır. :D

Bence 3 kılıç karartacak. Stiline uygun olarak öyle olması çok daha mantıklı olur. Şimdi bildiğimiz 2 tane kara kılıç var. Demek ki bunu herkes yapamıyor. Var bir şeyi ama ne?

Olabilir. Başka türlü sayısal anlamda dengesizlik oluyor çünkü. Dediğin mantıklı.
Zaten aksi halde sadece 12lerin sayısı bozulmuyor 21likler de azalmış oluyor :oops:

Zoro 3 kılıcı da karartacak. Nidaiye’yi de alınca 3 tane 21 lik oluyor zaten. Kendi stiline ve ana karakter olup seriye imzasını atması için üçünü de karartacağını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık