Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Red, Zoro bu tekniği herhangi bir kılıcına uygulayabilir olsa evet görünürde Shusui ile arasında bir fark olamaz dersin. Ama daha önce Zoro'dan böyle bir haki kullanımı gördük mü? Kılıç bariz bir şekilde adamın hakisini kendine çekiyor. Zoro'nun bunu kontrol etmekte ustalaştığını ve bütün gücünü tek bir saldırıda toplayabildiğini düşün? Shusui'nin bildiğimiz kadarıyla ne özelliği var da bu etkiyi yapacak allasen
Yalnız bu kılıç, bir tepki olarak o kullanımı yapıyor, yani kendine sahip olmaya çalışan kişiye verdiği tepki bu, eğer Zoro'da belli bir güç olmasa zaten dayanamayıp gidecekti, burada Zoro'ya öğrettiği bir teknik yok ? Var mı ? Zoro'yu sınıyor hatta haklamaya çalışıyor ama sonra Zoro kılıcı kontrol altına alıyor. Zoro'ya bir teknik öğretmiyor ki. Haki kullanımına gelirsek o haki salınımını kılıç mı yapıyor yoksa Zoro mu yapıyor belli değil, belli olan şeyler yarın daha netleşecek ama benim anladığım kılıcın verdiği tepkiye karşı Zoro'nun o tekniği uyguladığı.

Kesmenin abartı olması ise bu kılıcın özelliği ve Zoro'nun tam hakim olamaması tıpkı Shusui'de olduğu gibi, hatırlarsan ilk başlarda ona da hakim değildi ve Shusui sertliğiyle öne çıkıyordu.

Yani kılıçlar eşit, zaten eşit olduklarını o dünyadaki en iyi kılıç ustası dile getiriyor.

Shusui = Sertlik
Enma = Kesiş gücü

Tam olarak rahatsız olduğun noktaya gelirsek ben de o noktadan rahatsızım zaten spoiler çıktığında attığım ilk yorumlar da buna dönüktü, kendi başına tribe giren kılıçlardan hoşlanmıyorum ama burada karşı çıkışımın sebebi Shusui ve Enma'nın kalite olarak farklı görülmeleridir.

Yalnız bu kılıç, bir tepki olarak o kullanımı yapıyor, yani kendine sahip olmaya çalışan kişiye verdiği tepki bu, eğer Zoro'da belli bir güç olmasa zaten dayanamayıp gidecekti, burada Zoro'ya öğrettiği bir teknik yok ? Var mı ? Zoro'yu sınıyor hatta haklamaya çalışıyor ama sonra Zoro kılıcı kontrol altına alıyor. Zoro'ya bir teknik öğretmiyor ki. Haki kullanımına gelirsek o haki salınımını kılıç mı yapıyor yoksa Zoro mu yapıyor belli değil, belli olan şeyler yarın daha netleşecek ama benim anladığım kılıcın verdiği tepkiye karşı Zoro'nun o tekniği uyguladığı.

Kesmenin abartı olması ise bu kılıcın özelliği ve Zoro'nun tam hakim olamaması tıpkı Shusui de olduğu gibi, hatırlarsan ilk başlarda ona da hakim değildi ve Shusui sertliğiyle öne çıkıyordu.

Yani kılıçlar eşit zaten eşit olduklarını o dünyadaki en iyi kılıç ustası dile getiriyor.

Shusui = Sertlik
Enma = Kesiş gücü

Tam olarak rahatsız olduğun noktaya gelirsek ben de o noktadan rahatsızım zaten spoiler çıktığında attığım ilk yorumlar da buna dönüktü, kendi başına tribe giren kılıçlardan hoşlanmıyorum ama burada karşı çıkışım sebebi Shusui ve Enma'nın kalite olarak farklı görülmeleridir.
Zoro'dan haki çektiği için öyle gözüküyor.Kaldı ki saldırıyı yaptıktan sonra o kadar çekmeye başlamış gibi. Aynısı Luffy'de de olmuştu. Vücudundan haki dışarıya çıkınca öyle duman/aura şeklini alıyor. Zoro'nun teknik yaptığı belli bile değil o yüzden.

Kesmenin abartı olması ise bu kılıcın özelliği ve Zoro'nun tam hakim olamaması tıpkı Shusui de olduğu gibi, hatırlarsan ilk başlarda ona da hakim değildi ve Shusui sertliğiyle öne çıkıyordu.

Yani kılıçlar eşit zaten eşit olduklarını o dünyadaki en iyi kılıç ustası dile getiriyor.

Shusui = Sertlik
Enma = Kesiş gücü

Tam olarak rahatsız olduğun noktaya gelirsek ben de o noktadan rahatsızım zaten spoiler çıktığında attığım ilk yorumlar da buna dönüktü, kendi başına tribe giren kılıçlardan hoşlanmıyorum ama burada karşı çıkışım sebebi Shusui ve Enma'nın kalite olarak farklı görülmeleridir.
Zaten yanlış anlamadıysam ve algıladığım şekli doğruysa diye belirttim bu yüzden. Çünkü dediğim gibi bir etki yaratıyorsa bu kılıç, seriye okunmuş kılıç, ultili kılıç gibi rahatsız edici bir muhabbet girmiş oluyor. Shusui'de böyle bir etki görmediğimiz için geri plana attım. Materyal olarak aynı kalitede olabilirler ama birinin kullanıcısına bahşettiği ekstra bir yetenek var olmuş oluyor doğru anlamışsak. Üstelik yabana atılır cinsten değil.

Zoro'dan haki çektiği için öyle gözüküyor. Aynısı Luffy'de de olmuştu. Vücudundan haki dışarıya çıkınca öyle duman/aura şeklini alıyor. Zoro'nun teknik yaptığı belli bile değil o yüzden.

g4'ten çıkan dumanlar onlar, sen onlara haki mi diyorsun ? Luffy ve Bigmom çarpışırken Bigmom'un yaptığı savunma pozisyonunda öyle herhangi bir dışa sızan haki şekli çizilmiş miydi ?

Enma-nın tamamen kararması imkansız değil mi yanlış anlamadıysam kılıç hakiyi çekip saldırı anında hepsini salıyor kılıç ustasının sınırsız hakiye sahip olması gerekmiyor mu bu sayede enma ile sürekli en güçlü saldırını yaparsın ve kılıç en muhteşem 12 kılıçtan birisi olur ama imkansız duruyor

Ben hiç sevmedim bu kılıcı. Zoro şu ana kadar çalışarak bir yere geldi bu kılıç ona yakışmaz. Arc sonu bıraksa bari.

Zaten yanlış anlamadıysam ve algıladığım şekli doğruysa diye belirttim bu yüzden. Çünkü dediğim gibi bir etki yaratıyorsa bu kılıç, seriye okunmuş kılıç, ultili kılıç gibi rahatsız edici bir muhabbet girmiş oluyor. Shusui'de böyle bir etki görmediğimiz için geri plana attım. Materyal olarak aynı kalitede olabilirler ama birinin kullanıcısına bahşettiği ekstra bir yetenek var olmuş oluyor doğru anlamışsak. Üstelik yabana atılır cinsten değil.
İşin bankai kısmını ben de beğenmiyorum ama kan isteyen kılıç, olması gerekenden fazla kesen kılıç, kafasına göre takılan kılıç vesaire görebiliriz :bilmem:

Alakasız Not: Mihawk çok büyük adamsın :fool:

Enma-nın tamamen kararması imkansız değil mi yanlış anlamadıysam kılıç hakiyi çekip saldırı anında hepsini salıyor kılıç ustasının sınırsız hakiye sahip olması gerekmiyor mu bu sayede enma ile sürekli en güçlü saldırını yaparsın ve kılıç en muhteşem 12 kılıçtan birisi olur ama imkansız duruyor
luffy nin yeni öğrendiği teknikte etrafındaki hakiyide kullanabiliyordu zoronun bu kılıcı kullanmada bir üst seviyesi bu hakiyi öğrenmesi olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık