Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoronun lanetli kılıcı Sandai Kitetsunun yapımcısı Tenguyama olmasi dikkat çekmedi mi hiç ya :bilmem:

Nidaiyi Kotetsu yapmıştı sanırım. Nesil nesil işlediğine göre Shodai çok önceleri olmalı.
Bu adam gördümü şimdi o kılıcı ya? Yani görüpte hiç şaşırmadı mı? Nereden aldın, ben lanetli kılıçlara dokunamazken sen nasıl kullanabiliyorsun. Olayın ne falan demesi lazım yani. Şu Zoro Nidaiyi de alacak gibi.

Benim dikkatimi çekti ama bizzat kendisi olduğundan emin olamamıştım. Nesiller geçtikçe kalitesi düşmüş o zaman. :D
Kendi yaptığı kılıcı bilir ya adam. Anlatması gerekli bence lanet olayını
Bu adam gördümü şimdi o kılıcı ya? Yani görüpte hiç şaşırmadı mı? Nereden aldın, ben lanetli kılıçlara dokunamazken sen nasıl kullanabiliyorsun. Olayın ne falan demesi lazım yani. Şu Zoro Nidaiyi de alacak gibi.
adam kendi yapmış deniyor. Momonunki ve Sandai bunun elinden çıkmış deniyor. Bilmesi lazım kılıcını. Nidaiye bakarak Sandai yaratti belki de.

Wado ve Enma da acaba Kuinanin dedesi mi dövdü orasi da merak konusu. O shimotsuki, Koshiro ile nasıl bağlı merak ettim.

Ağaç keserken limanı kesmesi pek bir şey ifade etmiyor aslında çünkü o kesişi Zoro istediğinde yapabilir. Haki çekmesi de pek bir şey ifade etmiyor aslında çünkü çok da anlamlı bir şey değil. Aslında ifade ettikleri bazı şeyler var ama bunlar Zoro'ya artı güç sağlayan şeyler değiller, ortada bir kontrol dışılık var. Ve bu kılıç dediğim gibi Shusui'nin yerine alınan bir kılıç, Shusu'i ile aynı 21'in içindeler, onun sahibi Oden ise ve Kaido kesmişse diğerinin sahibi Ryuma ve ejderha teklemiş. İşin özeti, burada sadece olanları yazarak algı yaratan ben değilim, kendi çıkarımını yapıp birini diğerinden üstün tutan sen algı yaratıyorsun. Ne kadar başarılı olabileceğin ise sana kalsın, başarınla gurur duyarım :fool:

Zoro, ilk 21'den kılıç bırakıp 21'den kılıç aldığı için ortada güç yükselmesi gibi bir şey olduğunu düşünmüyorum, kılıçların kendilerine özgü artıları ve eksileri elbette vardır ama ben şahsen Zoro'nun Shusui ile dövüşe girmesini daha çok isterdim bu yeni kılıç yerine.

Olayın diğer kısmına gelirsek atıyorum Enma'nın ikizini alırsa elindeki lanetli kılıçı bırakıp o zaman up aldığını söyleyebilirim çünkü aralarında bariz bir kalite farkı var.

Lütfen algı yapmayalım bu arada :artiz:
Ferit düz yorumlarsan dediğin gibi hiçbir sonuç çıkaramazsın. Zoro normal bir kılıça yüklese elde edeceği hatta bununda üstüne kendi kontrolünde istediği güçte atabileceği slashlara sahip olabilecekken Enma gibi kendi kontrolü dışında yine kendindeki hakiyi çekebilecek bir kılıcı kullansın? Kullanıyor demek ki bu kılıcın özel bir yanı çıkacak. Özel bir yanı çıkacak çünkü bu tarz bir kılıç zaten hiç görmedik. Ayrıca benim üstünde ısrar ettiğim konu power up aldı değil. Başından beri savunduğum dereceli kılıçlar ile normal kılıçlar arasında fark olduğudur. Shusui ile Enma arasında fark var yok bunu göreceğiz. Ama bence Enma daha güçlü bir kılıç çıkacak. Bu özelliğinden bir şeyler çıkmasını bekliyorum..

Daha doğrusu bu kılıç Zoro'nun hocasının yaptığı kılıç olma ihtimalini taşıdığı için belki de Zoro'ya çok daha iyi uyacak bir kılıç olma ihtimali var.

@Res

Komutan indirecek.:D Yonkou öncesi atıştırmalık.

@Master of Puppets

Evet baya zamandır konuşuyorduk bunu şimdi yapıyor. Hey gidi günler...

Evet öyle ama bu kara kılıç muhabbeti kılıç ustaları ile alakalı. Kılıçların hiyerarşilerini doğrudan etkilemiyor. Yani en iyi 12'den olup da kara kılıç olmayan kılıçlar görebiliriz. Aynı zamanda elimizde zaten en iyi 21'den olup da kara kılıç olan ve olmayan kılıçlar da var.

detaylı yazıyım ilk olarak hyo zoronun enmada kullandığı tekniğin ne olduğunu daha öncede açıklamıştı buna wanoda ryo adını vermişlerdi hakini kılıca aktarma gücü bu gücü direk kullanabilirsin ama hyo nun luffy e ilk öğretmeye çalıştığı etrafta bulunan hakiyi kendi vücudunun etrafında toplaman kendi hakini vücudunun etrafında toplayabilirsin ya da etraftakini de toplarsan boşuna güç kaybetmezsin .

zoronun enma ile yaptığı şey tam olarak bu gibi görünüyor.hakisini kılıç ve kolu etrafında toplaması yani.

Luffy nin öğrendiği teknik ise bunun ileri seviye tekniği etrafında topladığın hakiyi başkasının içerisine yönlendiriyorsun. edit :sadece kendi hakisi değil yani
Farklı olduğunu söylüyorum işte bende.Ryo bu arada hakinin Wano'daki adı. Mantra gibi bir ad yani.
Bunun muhabbetini yapmıştık. Sanırım, vücudunda bulunan hakiyi, tek bir noktada topluyor ve salıyor.
Bu Luffy ya da Zoro için yapılması kolay bir şey. Ama sanırım zorlandığı şey vücudun etrafındaki hakiyi yönlendirebilmek. Havada haki mi geziyor nedir? xd

Kendi yaptığı kılıcı bilir ya adam. Anlatması gerekli bence lanet olayını

adam kendi yapmış deniyor. Momonunki ve Sandai bunun elinden çıkmış deniyor. Bilmesi lazım kılıcını. Nidaiye bakarak Sandai yaratti belki de.

Wado ve Enma da acaba Kuinanin dedesi mi dövdü orasi da merak konusu. O shimotsuki, Koshiro ile nasıl bağlı merak ettim.
O konuyu atlamaması lazım. Çok saçma olur.
Ayrıca; Koshiro, Shimotsuki olduğuna göre, Kuina da öyle. Eğer Zoro da çıkarsa, akraba oluyorlar. :D

Bu Luffy ya da Zoro için yapılması kolay bir şey. Ama sanırım zorlandığı şey vücudun etrafındaki hakiyi yönlendirebilmek. Havada haki mi geziyor nedir? xd
Sanırım Luffy, vücudunda bulunan hakiyi tek noktada toplamanın ötesinde, o topladığı hakiyi rakibine temas etmeden, rakibe saldırmak ve içten zarar vermek amacıyla kullanmak için antrenman yaptı. Yani tekniğin başlangıcı aynı ama Luffy geliştirdi. K.haki ile geleceği görmek gibi diyebiliriz sanırım. Zoro da aynı tekniği geliştirerek kara kılıç yapacak galiba.

O konuyu atlamaması lazım. Çok saçma olur.
Ayrıca; Koshiro, Shimotsuki olduğuna göre, Kuina da öyle. Eğer Zoro da çıkarsa, akraba oluyorlar. :D
Koshiro dendi mi soyismi bilmiyorum ama Shimotsukili elemanla arasında akraba bağı olduğu açık gibi. Kuina, Ryuma soyundan olur. Zoroya nasıl yol çizecek bakalım

Lanet olayı kesin anlatılmalı
Kitetsular dışında lanetli kılıç yok galiba.:bilmem:
Lawunki de öyleydi sanki. Öyle miydi @traokun ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık