Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 942: Hakumai Daimyosu Shimotsuki Yasu'ie

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    203
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Toko'ya ve Yasu'ya üzüldüm :üzgünüm::ühü:

Oda'nın en büyük yeteneklerinden biri sadece birkaç kare gördüğümüz karakterleri bile bize sevdirebilmesi ve efsaneleştirebilmesi. Bu işte çok iyi gerçekten :alkis:Yasu'yu çok güzel işledi!

SAD-Smile bağlantısı çok çok iyiydi.

Shimotsuki-Yasue-Frost Moon-Zoro-Koshiro arasındaki bağlantı müthişti!

Zoro'yu yine hype'ladı mangaka ;)

Yasue de çok akıllı bir adam bence.
  1. İsyan kartlarını Orochi'nin korkaklığını ortaya çıkarmak için kullandı. Aynı zamanda bu kartlarla Kozuki Hanesini destekleyenlerin kalbinde bir umut ışığı yaktı.
  2. Dikkatleri üstüne çekti ve Witching hour boy olarak nam saldı. İnsanlara yardım ederek kendini sevdirdi. Orochi'nin adamları peşine düştü ve sonrasında idam gerçekleşti.
  3. İnsanların kendini sevmesiyle bir çok kişi Yasue'nin idamını izledi. Yasue'nin söylediği son sözler de tüm Wano için isyan alevlerinin tutuşmasıyla sonuçlandı. Burada bir Roger mantalitesi var. Roger da bilerek yakalandı ve söylediği son sözler büyük korsan çağını başlattı. Yasue da belki bilerek yakalandı belki kendisini yakalayanlar karşı çıkabilirdi. Ama ölerek daha büyük bir olayın, Wano'nun kurtuluşunun fitilini yakmayı tercih etti. Bu anlamda çok akıllı biri olduğunu düşünüyorum.
Bundan sonraki bölümler bundan önceki bölümlere benzemeyecek. Yasu'nun ölümü bir dönüm noktasıydı. 943 ve 944'te tansiyon yükselecek. Olaylar Toko'ya doğru yönelebilir. Bu kalabalık olaysız dağılmaz. Aksiyon başlıyor yavaştan :good::at:

Toko'ya ve Yasu'ya üzüldüm :üzgünüm::ühü:

Oda'nın en büyük yeteneklerinden biri sadece birkaç kare gördüğümüz karakterleri bile bize sevdirebilmesi ve efsaneleştirebilmesi. Bu işte çok iyi gerçekten :alkis:Yasu'yu çok güzel işledi!

SAD-Smile bağlantısı çok çok iyiydi.

Shimotsuki-Yasue-Frost Moon-Zoro-Koshiro arasındaki bağlantı müthişti!

Zoro'yu yine hype'ladı mangaka ;)

Yasue de çok akıllı bir adam bence.
  1. İsyan kartlarını Orochi'nin korkaklığını ortaya çıkarmak için kullandı. Aynı zamanda bu kartlarla Kozuki Hanesini destekleyenlerin kalbinde bir umut ışığı yaktı.
  2. Dikkatleri üstüne çekti ve Witching hour boy olarak nam saldı. İnsanlara yardım ederek kendini sevdirdi. Orochi'nin adamları peşine düştü ve sonrasında idam gerçekleşti.
  3. İnsanların kendini sevmesiyle bir çok kişi Yasue'nin idamını izledi. Yasue'nin söylediği son sözler de tüm Wano için isyan alevlerinin tutuşmasıyla sonuçlandı. Burada bir Roger mantalitesi var. Roger da bilerek yakalandı ve söylediği son sözler büyük korsan çağını başlattı. Yasue da belki bilerek yakalandı belki kendisini yakalayanlar karşı çıkabilirdi. Ama ölerek daha büyük bir olayın, Wano'nun kurtuluşunun fitilini yakmayı tercih etti. Bu anlamda çok akıllı biri olduğunu düşünüyorum.
Bundan sonraki bölümler bundan önceki bölümlere benzemeyecek. Yasu'nun ölümü bir dönüm noktasıydı. 943 ve 944'te tansiyon yükselecek. Olaylar Toko'ya doğru yönelebilir. Bu kalabalık olaysız dağılmaz. Aksiyon başlıyor yavaştan :good::at:
Witching hour boy o olmayabilir muhtemelen. Yalan söylemiyor ise yani.

Witching hour boy o olmayabilir muhtemelen. Yalan söylemiyor ise yani.
Orada da Zoro'ya bir gönderme olabilir. @amaneden'in dediğine göre:

"Zaten Yasu'nun ortaya çıktığı saat "Rat-hour Boy" olarak geçiyormuş. Fare saati yani. Fare saati de inek saatinden önce geliyormuş. Çin Zodyağına göre fare saati 23.00 - 01.00 arasıymış. Bölüm kapağında farelerin olması, Oda'nın bilerek yaptığı bir şey demek ki. Burada bahsi geçen inek saati ise gece 01.00 ile 03.00 arasına denk geliyor. Ushimitsu, yani "Witching Hour" ise inek saatinin üçüncü çeyreğine denk geliyor. Yani Yasu, çıkması gerekenden erken gözükmüş."

Yasu, olması gerekenden erken saatte gözükmüş. Bu, kendinden sonra gelecek ve Witching Hour lakabını gerçekten taşıyacak birinin olduğuna işaret ediyor. Shimotsuki-Frost Moon-Zoro ortasındaki bağlantıyı düşünürsek bu kişinin Zoro olma ihtimali var. Bakalım..

Çok güzel izledi gerçekten. Bi insan anca bu kadar güzel idam izler. Reisin farkı da bu :oops:

Yasu kesin öldü mü diyoruz şimdi? :oleyo2::ühü:
Evet ya. Baya güzel izledi. Koşarken izledi.
Hem de yolunu kaybetmeden.
Belki de bu adam bir şeyleri izlemeden dolandığı için sürekli kayboluyordur. Bence burada bunu gördük.

Ne yalan söyleyeyim. Orada bir tayfa dolusu doktor ve Law var. Onlar bir şeyler yaparlar diye umuyordum. Ama adam sadece vurulmadı, bir de bilmem kaç metreden düştü. :üzgünüm:

Bölüm güzeldi. Duygu yüklüydü. Yause Reyiz iyi konuştu. Ben bile gaza geldim. Bunun ekmeğini yerler. Shuntemaru da kırıldı gibi duruyor. O da saflara katılacaktır.

Yalnız Zoro idamı durduracak şov yapacak diyenler için biraz hüsran sebebi olan bir bölüm oldu gibi duruyor.
Bence Hiyori'yle kucaklaşışı güzel bir şovdu. Niye diyorsun öyle?

Oda böyle böyle yapıyor ikisinin hikayesini.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık