Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 911: Samuray Diyarı'nda Büyük Macera

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro'nun yön bulamama sorununun, içindeki kişilik çatışmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bununla doğrudan ilgili bir kapak resmi var;

Zoro farklı bir yöne doğru gidiyorken kaplan Zoro'ya tamamen farklı bir yönü gösteriyor. Burada kaplan Zoro'yu temsil ediyor. Daha önce de Zoro'nun kaplan olarak resmedildiği birçok kapak resmi var zaten. Burası cepte. Bu sırada da mangaka buradaki tezatlığı belirtmek adına da Zoro'nun tişörtüne köpek resmi çiziyor. Kaplan malum üzere kedi familyasından olduğu için kedi-köpek zıtlığı yani başka bir deyişle Zoro'nun çift kişiliğine bir gönderme yapılmış. Yani Zoro ne zaman yön karmaşasını çözerse bilin ki içindeki şeytana ya da diğer yarısına üstün geliyor demektir.

Ayrıntılar için Zoro'nun şeytani yönü ile ilgili konulara bakabilirsin istiyorsan. Kısacası olayın güldürme unsuru olmasından ziyade çok farklı bir altyapısı var ;)
Yön bulmama sorununun böyle bir altyapısı olacağını düşünüyordum ben de, yazdığın teorilere bakmışlığım var. Ama Sanji'nin sapıklığına da Germa'yı göstermekle birazcık mantık getirdiğini görmek mümkün. Duygusuz, hissiyatsız herifler bile kadın görünce tav oluyorken, annesinin fedakarlığıyla duyguları korunmuş olan Sanji'nin bu konuda daha abartılı tavırlar sergilemesi mümkün. Aynı şekilde Sanji'nin de ateş, şeytan bağıntısı, belki şehveti daha çok hissetmesi falan şeklinde bir teoriyle de bağlanabilir. Ha mangakanın bu yolunu beğeniyor muyum? Tabi ki beğenmiyorum. Ama Sanji'nin sapıklığı ile Zoro'nun yön kaybı bence kesinlikle Zoro'nun sake sevgisinden daha bağlantılıdır. Zoro sake olunca içer, güzelmiş der geçer. Sake için aranmaz hiçbir yerde. Dünyanın en güzel sakesi buradaymış deyince vay onu tatmalıyım diye aranmaz. Kopturup gitmez. Ama yön bulamama her zaman hikayeye bağlanır bir şekilde. Sake ve kadın aynı bağlamda değiller bana göre, her ne kadar sen ve diğer Zoro fanları öyle iddia etse de.

Yön bulmama sorununun böyle bir altyapısı olacağını düşünüyordum ben de, yazdığın teorilere bakmışlığım var. Ama Sanji'nin sapıklığına da Germa'yı göstermekle birazcık mantık getirdiğini görmek mümkün. Duygusuz, hissiyatsız herifler bile kadın görünce tav oluyorken, annesinin fedakarlığıyla duyguları korunmuş olan Sanji'nin bu konuda daha abartılı tavırlar sergilemesi mümkün. Aynı şekilde Sanji'nin de ateş, şeytan bağıntısı, belki şehveti daha çok hissetmesi falan şeklinde bir teoriyle de bağlanabilir. Ha mangakanın bu yolunu beğeniyor muyum? Tabi ki beğenmiyorum. Ama Sanji'nin sapıklığı ile Zoro'nun yön kaybı bence kesinlikle Zoro'nun sake sevgisinden daha bağlantılıdır. Zoro sake olunca içer, güzelmiş der geçer. Sake için aranmaz hiçbir yerde. Dünyanın en güzel sakesi buradaymış deyince vay onu tatmalıyım diye aranmaz. Kopturup gitmez. Ama yön bulamama her zaman hikayeye bağlanır bir şekilde. Sake ve kadın aynı bağlamda değiller bana göre, her ne kadar sen ve diğer Zoro fanları öyle iddia etse de.
O konuyu daha fazla tartışmak istemiyorum. Kişisel görüş deyip geçerim.

Sanji'nin mevzusuna gelince.. Zoro'da bir önceki mesajimda bahsettiğim gibi bir altyapı var. Mangaka buna yönelik elde tutulur şeyler çiziyor. Sadece bu da değil Zoro'nun karakter tasarımında ayrıntılı olarak ele alınan tonla veri var. Ama Sanji'deki böyle bir şey yok. Kısacası Zoro'nun teori/tahminleri mangada destekleneniliyorken Sanji için böyle bir şey söylemek mümkün değil. Dolayısıyla böyle bir durum irade konusuna yöneliyor ve bazı sıkıntılar çıkıyor haliyle.

iddialar ne zaman başlar?

1) Kaido iner mi inmez mi?
2) Shanks hain mi değil mi?
3) Bigmom, Wano'ya gelir mi gelmez mi?
4) Devrim ordusy başarılı olabildi mi?

Evet (biliyorum uçuk bir tahmin)
Hayır
Evet
Evet

iddialar ne zaman başlar?

1) Kaido iner mi inmez mi?
2) Shanks hain mi değil mi?
3) Bigmom, Wano'ya gelir mi gelmez mi?
4) Devrim ordusy başarılı olabildi mi?

Evet (biliyorum uçuk bir tahmin)
Hayır
Evet
Evet
Bir tek ikinciden iyi bi iddia konusu çıkar bence. Onda da hain diyenler azınlıkta kalır ve kaybedip ezilirler o yüzden bilemiyorum iyi bir fikir mi :D

Bence bu arc da zorro esir tutulacak oda tayfadan birini öldürmeyeceğini söyledimi bilmiyorum ama eğer biri ölecek ise çok iyi olur :D luffy kudurur aklı başına gelir. tayfa dağıldığında luffy ağlamaktan pert olmuştu 2 yıl geçti aha söz verdi öyle oldu böyle oldu güçlendi dedik ama hiç bi zaman ciddiyetini kazanamadı iyi korsanı oynatıyor oda ama artık birazda sert yönünü görelim örneğin one piece z moviesinde luffy şapkasını elinden almışlardı luffy sinirlenip denizcileri bayıltmıştı haki ile o yüz ifadesini eminin ki hepimiz görmek istiyoruz.

Bu Arc çoğu süpernova ölecek rez alın.
Çoğusu ölür mü bilmiyorum ama Hawkins'e gidici gözle bakıyorum. Yanına Apoo ve Law'ı da versek müthiş olurdu.

Drake son savaşta bizim filonun bir kısmını yönetebilir diye hissediyorum. Adam eski denizci.

Ama birileri olmeli. Hatta Bege'yi de Mom öldürmeliydi aslında ama seri bu konuda Cin Ali seviyesinde :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık