Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 882: Bir Yonko'nun Beklentilerinin Ötesi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    195
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda'yı tanırım kaç yıldır. Gear 4 iş yapacak olsa epik bir girişle yaptırırdı. Ya bölüm sonu Luffy G4 açardı ya da bir anda açıp yumruğu yapıştırırdı.

Büyük ihtimalle denk gidecekler Kata da uyanış açtığı için.

Oda çok çakal zaten. Kata uyanışı sonra da açabilirdi. Yani ilk G4'ü Luffy açardı sonra Kata dayak yiyip uyanışa geçebilirdi. Böyle olduğu için Kata uçmayacak gibi gözüküyor dağa taşa.

Luffy'ye kral haki ya da uyanış lazım.

Haftaya g4'ün yenmek için yetersiz geldiğini görüp bölüm sonuna Luffy'nin g5 demesini ya da uyanış açmasını ve bölümün sonlanmasını görebiliriz.

Oda'yı tanırım kaç yıldır. Gear 4 iş yapacak olsa epik bir girişle yaptırırdı. Ya bölüm sonu Luffy G4 açardı ya da bir anda açıp yumruğu yapıştırırdı.

Büyük ihtimalle denk gidecekler Kata da uyanış açtığı için.

Oda çok çakal zaten. Kata uyanışı sonra da açabilirdi. Yani ilk G4'ü Luffy açardı sonra Kata dayak yiyip uyanışa geçebilirdi. Böyle olduğu için Kata uçmayacak gibi gözüküyor dağa taşa.

Luffy'ye kral haki ya da uyanış lazım.

Haftaya g4'ün yenmek için yetersiz geldiğini görüp bölüm sonuna Luffy'nin g5 demesini ya da uyanış açmasını ve bölümün sonlanmasını görebiliriz.
Kata'nın yenilme ihtimali, uyanış veya g5 kısımlarına yorum yapmayacağım yeterince çok konuşuldu zaten ama diğer yazdıklarında tamamen haklısın. Oda iyi uyanıklık yaptı. Luffy G4 ile güzel bir hamle yaptıktan sonra Kata'ya uyanış yaptırabilirdi fakat amacı farklı işte adamın.

Prospero 700 Milyon
Snack 800 Milyon(tahmin)
Cracker 860 Milyon
Smothie 932 Milyon
Katakuri 1.057 Milyon

Snack 4 tatlı komutandan biriydi o yüzden Prospero'dan daha yüksek ödülü vardır 800 Milyon en ideali gibi. Buradan 100 Milyonluk bir farkın ne kadar seviye fark ettiğini az da olsa görüyoruz.

Yine Cracker ile Prospero arasında 160 Milyonluk fark var ama Prospero,Cracker'in kuklaların bir tanesini bile yenemeyebilir.

Cracker ile Katakuri atarında ki fark ise bundan fazla nerdeyse 200 Milyon ;)

Bir de Dofi'nin belki en güçlü tekniğiyle Luffy'i delemedeğini hatırlatmakta fayda var. Katakuri'de ise Luffy direk darbede vücudundan bir parça kaybedeğini bildiğinden saldırılardan kaçıyor.

Son düzenleme:
İkisi de meyve kullanıcısı değil. Uyanışı biliyor olsalar bile eğitimini veremezler.
Gel gelelim Zoro'nun uyanışla alakası yok, meyve bile kullanmıyor, ona niye öğretilsin veya bilmiyor oluşu niye tuhaf olsun? Öte yandan Zoro'nun uyanışı bilmediğine dair bir sahne de yok bildiğim kadarıyla.

Hepsi bir yana, uyanış meselesinin de haki gibi seriye aniden monte edilmesi hoş değil ve yine kurgusal sorunlara yol açacak. Yani o konuda Oda'ya ben de kırgınım.
Uyanışı ilk Dof'la gördüğümüzde canım bu konuya sıkılmıştı. Dof da var ama Beyazsakal'da yoktu bu uyanış demiş ve serzenişte bulunmuştum kurgusal soruna. Günübirlikçi muamelesi görmüştüm hemen. Beyazsakal için hastaydı, yaşlıydı, haki kullanamıyordu diyoruz ama sergilediği iki özellikten biri meyve gücü diğeri de dayanıklılığıydı. Buna rağmen uyanış namına birşey görmedik tabi. Böyle olunca cidden özensiz ve saçma sapan bir arc gibi duruyor MF, objektif bir şekilde bakınca.

Luffy nin dayanıklılığını garpa borçluyuz neden diye sormayın hepimiz biliyoruz nedenini :) o yaşta garp dan okadar yumruk yemek her yiğidin harcı değil.

Sanmıyorum pek.Oda Teach'in yükselişini,beyazsakal korsanları ve karasakal korsanlarıyla ilgili bir hesaplaşma savaşını çizeceğini çok önceden düşünmüştür.Bu yüzden Marco-Teach olayının sonradan eklendiğini sanmıyorum.

Yinede dediğin gibi sonra farklı düşünürüm diye birkaç şeyi önceden söylemek istemiyor olabilir.Bu yüzden son zamanlarda çok sonradan göreceğimiz olaylarla ilgili teorilere pek "Hmm bu teori tutar" gözüyle bakamıyorum.Çünkü adamın sürekli yeni şeyler yapma,şöyle yapsam nasıl olur diye bir düşünme tarzı var.
Benim kastım da o zaten. En iyi olacağını düşündüğü yere saklıyor. Shanks'ın gücü hakında hiç birşey bilmememiz ya da ne olacağını bilmediğimiz gibi. Öldürerek etkileyici bir arc'da yapabilir. İlginç bir özellik verip de yapabilir. Sırf onun için kaç yüz bölümdür hakkında hiç bir şey bilmiyoruz işte : ))

Bana göre de kimse gelmeyecek.
Bana göre de birilerinin gelmeme ihtimali daha yüksek. Ama bir Amiral gelecekse bu Fuji olabilir. Zaten burada gelmese de Wano'da falan gelir.

Kendine denk biri olacak ama bu adam bir kere uzanmayacak yere? :D Sana çok mantıklı geliyor mu? Öyle olması gerekiyor evet güçlenebilmesi için.
Adamın 1milyar kelle ödülü var ama bir foxy değil. :D
Bölüm güzeldi. Çeviri için teşekkürler. G4 hakisiz bir şekilde kullanılacak gibi. Bunu nir nevi g3 olarak görebiliriz. Haki kullanmadığı için yan etkisi olmayacaktır. Tam vuracağı sırada haki kullanacağını ve bu sayede haki bitme olayını ortadan kaldıracağını düşünüyorum. Son olarak germanın yenilmez bir ordu olduğundan bahsettiler. Ancak adam akıllı ne işe yarayacaklarını hala çözbilmiş değilim. Acaba powerrangers vari birleşim olabilir mi? Sonuçta teknoloji dahisi bir liderleri var.

Zaten resimde ısırdığı koluna b.haki yapmadı..
G4= haki+meyve kombinasyonuydu haki olmadan nasıl yapacak bende merak ettim vallahi
Luffy G4 yaparken koluna herzaman haki basıyordu.Bu sefer haki basmadan mı yapacak ? Yeni birşey mi göreceğiz yoksa ?
Galiba :artiz:
Şu sırtın yere gelmemesi olayını sen yanlış anlamışsın bence. Orada mecaz yok, bildiğin sırtın yere gelmemesinden bahsediliyor. Adam uyurken bile sırtının üstüne yatmıyor. Bu yüzden diz çökmesi bu tezi çürütmüyor.

Ayrıca ben Katakuri'nin şimdiye kadar çok da ciddi olduğunu sanmıyorum. Mızrak çıktıktan sonra, dövüşün seyri değişti. Adam ciddi moduna girince, Luffy en güçlü formu olan Dördüncü Vites açmak zorunda kalıyor. Sadece buradan pay biçebilirsin.

Jinbe ve Ace denk güçlerdi. Ikisinde de görünür bir hasar olmadı beş gün kapıştılar bir de. Jack koskoca kabileye karşı beş gün mücadele etti. İki tarafta da görünür bir yara yok. Bu mücadele de berabere gidiyordu bu arada. Nekomamushi ve Inuarashi'nin kol bacak dövüşte değil, işkencede gitti. Demek ki her denk mücadelede ada iklimi değişmiyor, kol bacak kopmuyor.

Mf. Da bütün donanma artı şibuklar sadece yaşlı wb. İçin toplanmadımı. Ozaman YOUNKO güç dengesinin en tepesi dersek, sağ kol sol yanak vs bunlar hepsi amiral düzeyinde olmazmı. Şimdi ballı luffy eğer katakuriyi yenerse ozaman ne amiral kalır ne younko.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık