Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] 8 Asırlık Lanet... Analiz ve Öngörü

Hacı roman yazmıssın maşallah iyi olmus ama sabah 5 veya 6'ya karşı okumaya baslıyacagım ve fikirlerimi yazarım :good:

Şimdiden eline sağlık :)

Eyvallah Alfamert... Bu özeti zaten.. :D

@Dragon...

Aslında Seninki de ayrı bir analiz niteliği taşıyor... Robin'e öyle dediklerini yeni duydum... Enteresanmış... KK vs Mugivara: Raftele birkaç ada kala... Tam Raftel de olsa daha Şahane olacak sanki... :D Ben en çok Aokiji'nin yerine kim geçecek diye merak ediyordum... Tahminim Smoker'dı ama yalan oldu gibi... :D

Boa HancocK

@Dragon...

Aslında Seninki de ayrı bir analiz niteliği taşıyor... Robin'e öyle dediklerini yeni duydum... Enteresanmış... KK vs Mugivara: Raftele birkaç ada kala... Tam Raftel de olsa daha Şahane olacak sanki... :D Ben en çok Aokiji'nin yerine kim geçecek diye merak ediyordum... Tahminim Smoker'dı ama yalan oldu gibi... :D
Momonga yada diğer Koramirallerden birinin geçebileceğide muamma. Ama gönlüm Smoker'den yana. Çünkü Smoker Amiraller gibi düşünceye sahip. Adalet anlayışı Amirallerinkine benziyor. Gücü konusunda birşey diyemem ama düşünce tarzıyla Amiral koltuğuna oturabilir. Tabi gücü yetebilecek mi ? Göreceğiz...

OP nin sonu ile ilgili düşüncelerinize katılıyorum. Olay Luffy One Piece'i bulacak ve bitecek durumundan biraz çıktı gibi görünüyor. Hikaye örgüsü çok değişti ve bize bu konuda farklı mesajlar veriyor. Fakat bence bunlar aynı zamanda bir yanılsama. Benim kanaatim tüm bu tahminlerimiz Luffy OP yi bulmadan yada Korsanlar Kralı olmadan gerçekleşecek şeyler. Ve Luffy nin bu olaylara yaptığı katkı ve OP yi elde etmesi işte Korsanlar kralı dedirtecek. Çünkü bence sadece raftele ulaşmak one piece i bulmak ile korsanlar kralı olunmamalı. Gerçi bu hazinenin neler olduğuna da bağlı. Korsanlar Kralı olmak denizlerdeki hakimiyet ile alakalı. Luffy tüm bunlarla nasıl ilgilenecek derseniz (Çünkü bizim oğlan babası gibi değil öylece şu işlerede bir el atalım yazık dünyada ki bütün ezilmişler özgür olsunlar filan diye dalmaz) bence dünya hükümeti de zaten belli olduğu üzere Ponelgraphy leri çözmeye çalışıyorlar. Antik silahlar için. Ve başarılı olacaklar. Bizim tayfa da Nico Robin sayesinde Antik silahın karşısında dengeleyici bir güç olsun diye düşünülen Plütondu sanırım gemiyi ya alacaklar yada Franky de var yeniden yapacaklar. Ve Plüton sayesinde onlara karşı çıkacaklar. Şimdilik bu kadar.

yazıyı hikaye ediş şeklin güzel fikirlerinde seri üzerine düşünebildiğini gösteriyor. Uzun zamandır sadece geyik olsun diye yapılan tartışma ve yorumların ötesine geçilmiyordu. Bu konuda kendini duyarlı hissedenleri tenzih ederim.

Yazdıkların ile ilgili söylenecek çok şey ver katılacak yada bence yanılıyorsun denecek şeyler var ama herşeye deyinmişsin adeta kendince bir OP özeti çıkarmışsın. (Tüm seri aslen yapılmış bitmiş sende izlemiş ve izlemeyenlerede işte böyle birşey merak edin diye herşeyi söylemiyorum tarzı). Dolayısı ile aynı şekilde bir cevap vermekde bu başlık altında yazın hakkında tartışmakda olduka zorlaşmış.

Tebrik ve teşekkürerimi sunarım...

@Dragut...

Teşekkür ediyorum... Eheheh... yorum yapmak o açıdan zor oluyor mu hakkaten?? Hiç düşünmemiştim... :D Şu antik silahlar ve kjarşıt yapımlarıda ayrı bir sır serinin içinde... Oda boşuna Robin'le Franky'yi aynı tayfaya koymuyor anlaşılan... Büyük Savaş'ta ortaya çıkacak muhtemelen bu silahlarda... Ya da en azından ben öyle düşünmekteyim...

@Dragon...

hala smokerın olma sansı var...buda su anki 3 amiralin logia olmasından ve smokera olan sevgiden beslenen bir teori ama..sengokununda bir zmanlar amiral oldugu bir gercek o yüzden logiadan ziyede gücüyle oraya yakısabilecek biri lazım ama koramirallerden momonga hariç hiçbirini göz önüne fazla cıkarmadı oda sensei...:good:

teach le luffy arasında olacak savas raftelde olmaz... cünkü roger garpa raftele gitmenin yolunu bilmek istiyormusn diyor... yani bir gizemi var ve aynı kareyi hatırlayan shirohige sen onlardan deilsin diyor teache..yani bnm teorim teach asla rafteli göremicek ama yeni dünyayıda ii karıstırcak:flaugh:

Hakkaten oda enteresan... Raftel herkesin bulamayacağı bir adadan ziyade, herkesin üstüne ayak basamayacağı ya da göremeyeceği bir adada olabilir... :D

Şuan tatilde olduğumdan op'den ççok kopmuş bulunmaktayım baştan sona kadar okudum fakat eve dönünnce tekrar bir gözden geçircem ben daha öncede luffy krall oldu anime bitti olayı olursa bu animeyi boşuna izlemiş diyenlerden olurdum çünki bu anime daha kapsamlı.Sanırım sen burda olayları 3 farklı devirde izlemişsin roger dönemi korsanların yükseliş dönemiydi şuanki beyaz sakal döneminden sonra hükümet daha ağır basıcak ve bir yükselme devri olucak sanırım 3.cü devirde luffynin krallık devri diyorum he olay burda bitmez daha fazla şeylerde olur şimdi benim yazdıklarımdan bişi anlıyamaya bilirsiniz epey karışık yazdım çünki eve döününce bir daha okuyup öyle tekrar değerlendiririm :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık