Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] 8 Asırlık Lanet... Analiz ve Öngörü

cicer_

Spoiler içerir manga okuyanlar bakmazlarsa üzülmezler:D
Denizcilerin Yeni Dünya'da etkili bir güç olabileceklerinden aslında şimdilik şüpheliyim. Kutsal Ejderler'in en büyük güçlerinden birisi Denizci Karargahları fakat Cp9 gibi özel birlikleri de var. Bilmediğimiz sadece Yeni Dünya için oluşturulan çok güçlü kimseler Kutsal Ejderler için çalışıyor olabilir. Bunun yanısıra şuan için One Piece'in sonu üzerine yapacağımız tahminlerin çok yüzeysel kalacağına inanıyorum. Fazlasıyla boş bırakılan ve daha açıklanmamış olaylar var, şimdi tekrar düşündüm de gerçekten bir hayli boşluk var. Ne kadar tahmin yaparsak yapalım sonuçta Oda'nın bize gösterdiği kadar şeyle sınırlı kalıyor, sana katıldığım yerlerden birisi de bu zaten. İlerde tahmin edemeyeceğimiz şeylerle karşılaşacağız, bunun nedeni de yeni başlayan çağın One Piece evreninde birçok değişikliğe sebep olacağındandır.

D.'nin arzusuna gelecek olursak, bu var olan hikayenin kesinlikle başlangıcı zaten. Güçlü bir krallığın yıkılmasının ardından (ki bu krallığın çok büyük ihtimalle D.'lerin olduğunu düşünüyoruz.) çıkan yeni, dünya hükümeti dünyanın kontrolünü ele alarak ayrımcılıklara ve baskılara neden olmuş. Son izlediğimiz arc'ta D.lerin arasında kan bağının artık kalmadığını fakat arzularının aynı olduğunu ve Ace'in ölümünün ardından arzusunu artık Luffy'nin taşıdından felan bahsedildi. Ayrıca Korsanlar Kralı Gol D. Roger D.lerin hikayesinden bahsederken çok çok uzun zaman önce diyerek sözüne başladı. Bu da D.lerin ve o zamanlar var olan en güçlü ülkenin aynı kökten geldiğini ve kayıp yüzyılla bağlı olduğunu göstermez mi?! (içimden 40 yapar demek geldi tam burada :D)
Okumayanlar demek istemiş olabilir misin?

tornado24680

Yoka abi Wuma-He diye birşey unut onu ya :D allah allah ! :D [ 4 Tane yonkou olmasının başlıca sebebi NW'de 4 tane ayrı manyetik yol olması büyük ihtimal ! ]

Bu arada okudum konuyu ama bana pek mantıklı gelmedi ama güzel bir yazıydı ben antik kırallığın Atlantis gibi bir uygarlık olduğunu düşünmüşümdür o Krallık yıkılınca diğerleri birleşerek dünyanın liderliğini ele aldı [ WG yani ! ]
Aynen katılıyorm 4 yonkou 4 deniz işte ...

Roronoa Zoro

Luffy Akainu öldürmez ama ölmezde o yüzden o kısım da çökme var hayatım.Geri kalanı ise güzel olmuş tatlım.

Oda'dan beklentim şudur ki; manganın sonunu sevgi, aşk, barış, kardeşlik gibin, şu ana dek yakınından dahi geçmediği OP evreninde, Ace'in, Shiro Hige'nin, Roger'ın ve devrim ordusunun milyonlarca isimsiz şehidinin kanını yerde bırakarak bitirmesin. Yani yarın öbür gün eğer olur da Luffy, Kırmızı Köpeğin karşısına çıkarsa, ya ölsün ya öldürsün, affetmesin...
Eline sağlık çok güzel bir yazıydı, sonuna kadar okudum...
Çok güzel bir açıklama getirmisin, Alıntı yaptığım kısmına katılmamak elde değil...

Yani savaş bana kalırsa "Mugivara vs. Kuro Hige"den çıkıp, D. soyuyla (ki devreye yine mugivara tayfası giriyor) Kutsal Ejderlerin yumruğu olan gorousei arasında yaşanacak... Sengoku'nun istifasını da buna yoruyorum aynı şekilde...
-bb vs luffy ler savaşı %100 olacak bence hep bu yöne doğru sinyaller(Tayfa sayısı,luffy'nin ace acısı,bir adamın rüyası asla bitmez sahnesi,aynı süre zarflarında yükselişe geçmeleri, marine başı ve muhtemelen en güçlü marine olan sengokunun sadece 2kez gücünü kullanması bunlardan biri luffy ye diğeri bb ye olması , ikisininde güçlerini öğrenip güçlenme süreçleri bb deprem-luffy h.haki iki sahnede bb nin depremi çıkardığı, luffyninde hakiyi çıkardığı sahneler savaşın şok sahneleridir)
bence bu savaş olacak sonra d. hikayeside çıkacaktır kesinlikle zaten bb ile olan savaşın amacıda bir bakıma o olabilir çünkü wb bb ye sen onlardan değilsin dedi gerçek d değilsin , yani luffyde gerçek d olduğuna göre bu savaşıda o d. olmasının özelliği ile kazanacaklar ardında o d. hikayesine giriş yapabilecekler d. nin gücünü tam olarak elde edeceği için luffy bence...

- luffy sadece kendi ve tayfasının özgürlüğünü düşünüyor, dragon ise herkesinkini demişin... ancak luffy kafası o işlere basmadığı için öyle bir görüntü var yoksa nerde bir zalimlik orda sahil güvenlik gibi bitiyor luffyler hikayede hep bu şekilde oldu, hep kurtarılan kişiler,halklar,gruplar

-luffy köpeği öldürsün e gelince... bence luffy kimseyi öldürecek gibi durmuyor, Oda ya SBS de sorduklarında niye öldürmüyor? diye o da rakiplerinin hayallerini-düşüncelerini-hedeflerini yok ediyor ve onları öldürmüşten beter ediyor tarzı bir cevap verdi, o yüzden luffy nin birini öldüreceğini ilerde dahi düşünmüyorum...

-bence denge yeniden şekillenmeyecek neden mi ?... gorousei adlı oluşum sırf bunun için var bence(gorousei nin güçlü olmadığını düşünüyorum ayrıca eğer gorouseiler bir sengoku-garp tarzı çıksalar denge diye bişey olmaz sorgusuz sualsiz dünya hükümeti en güçlü olurdu) ,dengeyi korumak ve dengeyi gözetmek , yonkoulardan biri olan ama bence diğer yonkoulardan çok daha güçlü olan WB nin ölümü herşeyi değiştirmiş gibi gözüküyor niye? en güçlüsü yok diye, bu sadece NW deki yarışı körükledi bence 3yonkou+Luffyler+BBler+Süpernovalar+Marco ve geriye kalan wb tayfası var şuanda bu yarışta eskiden bu sayı sadece 4 tü şimdi çoğaldı , denge dengesizlik oldu herkes birbirine girecek Oda bunu neden yaptığıda ortada zaten...
Mihawk' ınsa birşeyden haberi olduğunu sanmıyorum moria olayında dahi haberi yoktu tahmin yaptı, adamın bu savaşada sırf wb ile aralarındaki güç farkını ölçmek için katılmış biri ne shicibukailık ne de başka birşey umrunda herifin
Kuma olayı ise tam bir gizem bence ne desek boş...

güzel yazmışsın emeğine sağlık ama ne kadar doğru oda dan başkası bilemez adam perşembe bi manga çıkarır bi bakmışız dragon ölmüş mesela yani herşey ona kalmış ama yaklaşımların güzel umarım isabetli olur

Marco tespitlerin benimkierden çok faklı değil aslında...

- Ben Kuro Hige ve Mugivara arasında bir savaş olmayacak demiyorum... Bu zaten kaçınılmaz ama iş bununla bitmeyecek... Gorousei'de ki kılıçlı yaşlıyı gördüğümden beri işin buraya geleceğini düşünüyorum...

- Evet Luffy adalet dağıtıyor ama bunu bilinçli bir tercih olarak ele almıyor... Koca Alabasta iç savaşını bile Vivi ağlıyor diye sonlandırdı... Gerillalarla Enel arasında ki savaşta da rakip olarak yalnızca Enel'i görmediler... Her iki tarafla da çarpıştılar...

- Luffy birini öldürmüyor kısmına gelince bu tamamen hikaye... Oda çocukları kaybetmek istemiyordu şu ana kadar... Ama artık son savaşla bir çok şey değişti. Luffy bir korsan... Korsanlar ölümüne savaşırlar. Crocodile ölmediyse bunun sebebi Luffy'nin onu öldürmemesi değil, Luffy ölümüne vurdu yalnızca Crocodile dayanıklıydı... Ya da Zoro Iceberg'in adamları haricinde kimseye merhamet göstermedi... Sanji CP9 ekibinde ki hatundan ölümüne dayak yedi vs...

- Dengenin dağılması zaten umursamazlık çağını başlatan en büyük faktördü... Ama denge aslında Devrimcilerden bağımsız bir şekilde ilerliyordu... Yeni Dünya'da ise Shicibukailerden kaçı yonkoular üstünde bir denetime sahipti ki... Mihawk'ın Shanks'a yakınlığı dışında Bir WB'ü durdurmak için seferber olanlara bak... Amiraller ancak tümen komutanlarıyla eşleşebiliyordu... Yani buna İvankov, Kuma gibi Dragon'un 10 tane daha adamı var desek bugüne kadar Grand Line'da varolan "denge" Yeni Dünya'da kendini nasıl var edebiliyordu acaba? Denge dediğin şey WB'ün koruduğu adalarda hzur olması gibiydi... Ölümüyle gördük ki diğer korsanlar aç köpekler gibi saldırmaya başladı o adalara. Bu nasıl bir denge acaba?

slayer

Ben de one piece bulununca bitmeyeceğini düşünüyorum. Tayfadaki herkes aradığını bulduktan sonra all blue,en iyi klıçı ustası vs vs vs luffy ölüm döşeğine geldiğinde roger gibi son 1 yıl gibi bir ömür kalacağını ve onun için yeni bir amaç edineceğini düşünüyorum,dünya hükümetini yıkmak düzeni değiştirmek vs belki.
Öyle bir şey olmadığı takdirde one piece son bölüm:
Luffy yanında iki askerle idam sehbasındadır, one piece orda bir yerde gidin alın diye bağırır :) :)

öncelikle ellerine saglık harika yazı:good: akıcılıgı,tepitler herbiri özenle secilmiş bu yöndende takdir ettim... bir cok konuda bnm düsüncelerimide acıklamıs oldun... eger op luffy one piece buldugunda biterse bu seri z serisi gibi ekstra bir konu altında devam edecegi içindir...yoksa asla bitmez..cünkü bnm kanaatim luffy raftele gittiginde ve robin rio kitabesini okudugunda asıl savas baslıcak... mangamızn ana konusu dünyadaki en özgür kişi olmak isteyen bir adamın hikayesi, ve aynı paralellikte ama farklı ve gizli bir sekilde arka plandada, bu ana karakterimizn babasıda tüm ezilmişleri özgür kılmak hayaliyle hedefine ilerliyor...er yada gec kesişcek bu hayaller ve aslında nico robin vasıtasıyla kesiştide..dragon dünya hükümetinin en büyük gücü olan 3 sac ayagını devirirse hükümeti yıkabilir.. birini yıkcak kadar güclü ordusu var ,denizcileri... digeri hükümete baglı krallıklar, bunlarıda tek tek yıkıyor... geriye halkların hükümete olan kosulszu inancı kalıyor ki bunu yıkmanın anahtarıda bence kayıp yüzyılda olanların acıga cıkması... o yüsdende nico robinin adı devrim ışıgı olarak konmus bizzat devrimciler tarafından cünkü asıl hedeflerini gerceklestirmeleri için robine ihtiyacları var...

gelelim teach luffy savasına kesinlikle olucak... iki kaptanda aynı hayali aynı umursamaz stille arzuluyor biri karanlıgı ve ihaneti, digeri saflıgı ve ısıgı secerek yoluna devam ediyor tayfalarındaki kişilerin bile karakterleri bu yön ve tanımda er yada gec bu iki tayfa birbirine gircek ama büyük ihitmalle raftele bir kac ada kalana kadar olmaz...

goroseilerin gücüne gelince eger o adamlar gücsüzse kimse dünya hükümetini sallamaz,, yani ya goroseiler güclü yada soylular... kılıc tutan goroseiyi ii analiz etmişsin o adamda yılların dövüs deneyim ve birikimi var ve öle bir pozisyondaki garp, sengoku,kong bunlar alttan bakıyor...o 5 kecininde savasta önhatlarda savasacagı zamn gelecektir diyorum bnm kanaatim...

denizciler garp ve sengokunun aktifligini bırakısı ve kongunda saten aktif olmayısıyla cok güc kaybettiler artık herseyleri büyük ihtimalle fleet admiral olucak aokiji ve yerine gelcekle birlikte 3 amiral.... teach ve luffy gibi iki yeni ortaya pırtlamıs karakter bile bir kac ay sonra amiral seviyesini üstüne cıkıcak...

ve son olarak korsanlar... artık denge kalmadı.... aslında denge shicbukai+denizciler+dünya hükümeti= 4 yonkuo deilmiş dengenin kendisi shirohigeymiş tek basına ismiyle dengeyi korumus ama o ölünce gördükki herkes her yere saldırıyor artık doflamingonun deyimiyle kimsenin hayal bile edemeyecegi yeni bir cag basladı ve sadece güclüler ayakta kalıcak... 3 yonkuo ve bu seviyeye tayfalarıyla yakın teach ve marco var ve sonrada luffy ayarında bir dünya korsan ve diger supernovalar.. yeni dünyada bence tas üstünde tas bas üstünde bas kalmıcak....

ve er yada gec bu yeni cagın zirvesine bir d. yerlescek hangisini isitiyorsanız onu koyun....

Her şey doğru dostum haklısın. Fakat o bitiş olayına benim de kafam takıldı. Çünkü ben bir keresinde derin düşününce WG'nin D. soyuyla ilgili bağlantısını ve diğer korsanların da hatta East Blue'nin de D. soyuyla bir ilişkisi olduğunun varsayımını yaptım. Çünkü tayfada ki kişiler hadele hüdele seçilecek adamlar değiller. Onların D. soyuyla ilgili bir bağının olduğunun kanaatindeyim. En azından Nami , Zoro , Sanji , Usopp 'un... Çünkü East Blue ile ilgili birşeyler döndüğü apaçık ortada. En güçsüz deniz denmesinin nedeni belkide D. sülalesi(!) ile ilgili olabilir. Yani D. sülalesini eğer düşündüğüm gibi WG halletmiş ise veyahut başka büyük bir güç East Blue diğer denizlerden güçsüz düşmüş olabilir... Bilemiyorum belkide saçmalamış olabilirim ama mantıklı geldi bana.

Ellerin dert görmesin aklına sağlık dostum .. :)
Evet aslında hiç o açıdan düşünmemiştim... Diğer denizlerdeki dengeye kıyasla E.b.'nun bu zayıflığını açıklar... Hatta Mihawk'ın Zoro'yla ilk karşılaşmasında verdiği tepkiyi de özetleyebilir... "Neden gücü arıyorsun?" vb. Belki de Oda 10. filmde bu yüzden E.B.'ya yönelip çaktırmadan böyle bir mesajda veriyor olabilir doğrusu... :D Yorum için teşekkürler...

1- 3 Farklı güç senin bahsettiğin şekilde olmaz olmamalı.Devrimciler korsanlar gibi düzensiz ve biribrinden bağımsız hareket eden bi grup serseriden oluşmadığı için ve bunların esas alanı deniz olmadığı için denizciler yetersiz ve hatta işlevsiz kalacaktır.Bunu denizciler yerine dünya hükümeti dersek daha doğru olur

2- Tüm tayfa kraliyet soyundan geliyosa fazla pembe diziye döner.Atalarının yönettiği toprakları asırlar sonra kaderin ağlarını örerek biraraya getirdiği bir grup genç varis'in dünyayı tekrar huzura ve adalete kavuşturmalarını izlemiş oluruz ki buda çok zorlama olur.

3- Bu sırra DOF dışında bi schibukai'nin vakıf olma ihtimali çok düşük hele mihawk gibi hayattaki en büyük amacı uyumak olan bi adamın bu tarz bişeye ilgi göstermesi öğrenmesi ve kayıtsız kalması mantıklı değil.DOF gibi sağı solu amacı yapmak istedikleri belli olmayan ama sürekli doğru ata oyanayan birinin bu kadar önemli gelişmeden haberinin olmaması mümkün gözükmüyo.Hancock,moria,crocodile,mihawk gibi günü kurtarmak için schibuaki olmuş kişiler bu tarz bi sırrın ağırlığını taşıyamayacaklarından hiç bulaşmamış olmaları daha mantıklı.Kuma konusu bi bilinmeyen olduğu için bişey demiyorum.

4- Bu 20 lider kimdir ve nerden çıktılar ben orasını kaçırdım sanırım.D. soyunu temsilen luffy öne çıkacaksa luffy'nin gorousei'lere yada karşısına çıkacak rakibe sadece miras için yada adalet için saldırmasını beklemek saflık olur.Luffy bugüne kadar ki tüm dövüşlerini bi amaç için yaptı hiç BB gibi gidip biyerleri yağmalamadı yada sırf kötü olduğu için dövmedi.Eğer bi neden vermezlerse luffy hiç umursamaz karşı takımı.

5- Burda bi tezatlık ortaya çıkıyo.Garp'ın da aynı engin bilgiye ve aynı müyhiş soya sahip olduğunu ama oğlunun aksine insanların köleliğini devam ettirmek için uğraştığını söylüyosun.Garp mutlak adalet diyen radikal bi tip olmadığına göre işin bizim bilmediğimiz bi tarafı daha var demektir.Garp dragon'dan daha önce tarihi soyunu katliamı ve birer özgür tutsak olan dünya halkının farkına varmış olmalı.Ama nedense ne torunu gibi salt özgürlük iztemiş ne de oğlu gibi dünyayı eskittiği prangalardan ayırmak istemiş aksine demir yurmruğuyla miadını doldurmuş olan kokuşmuş düzenin devamlılığı ve beka'sı için ömrünü o yolda harcamış yetmemiş torununu ve bu düzene baş kaldıran ilk kişi olan roger'ın oğlunu düzenin devamını sağlayacak kişiler olarak yetiştirmek istemiş.Bu anlaşılabilir bi durum değil.Ya dragon kendi pislik amacını dünyayı özgürleştirme sloganının arkasına saklıyo yada bizim efsanevi D.ler yok olmadan önce kişisel zevkleri ve çıkarları için iyice yozlaşıp halktan kopunca halkın içinden çıkan bi grup tenryubuttou tarafından alaşağı edilmişler ve denizcilerin içindeki garp gibi saul gibi D. ler de kendilerince atalarının dünyaya verdiği zararların diyetini ödemeye çalışıyolar.

6- OP'nin sonunu oda-sensei ilk bölümlerde tarif etti ne karasakal ne gorousei'ler final shanks'la olacak.Hatta uzun zaman önce finalde luffy shanks'ın diğer kolunu da koparıp shanks yerde hareketsiz ce yatarken sözümü tuttum shanks fiyerek şapkayı usulca yüzüne bırakıp tayfasının yanına giderek olacağını düşündüğümü yazmıştım.
@cagdas

1- Denizcilerden kastım oydu zati... :D
2- Haklısın bu biraz zorlama olabilir ama ailevi problemleri beni hep bu şekilde düşünmeye itti...
3- Mihawk'ı hafife almışın sanki... :D Dibine kadar korsan ama boşuna Mugivara tayfasına bu kadar dikkat etmiyor bence...
4- O raddeye gelene kadar Oda ayarlar bir şeyler... Boa Hancock'u tutsak aldırır bunlara falan... :D
5- Öyle demiyorum... Belkide A.K. yıkılması zorunlu bir güçtü... Denizcilerin iyi adam olma olasılığı her daim kendilerinde saklı tuttuklarını düşünüyorum... Yoksa Sengoku, Garp, Smoker gibi adamlar boşuna bu yola baş koymaz... Hükümetin bunun için farklı bir sebebi de olabilir... Bunu daha sonraki analizlerde daha derin işlemeyi düşünüyorum... :D
6- Bence bu da biraz fazla uçtu... :D Ama niye olmasın... Bunu da sonraya saklıyorum... Yorumlar için çok Teşekkürler...

Yazı çok sağlam olmuş ellerine sağlık okadar uğraşmışsın ama sonunda süper bişey çıkmış bence
Luffy Korsan kralı oldu hadi bitirelm olucağnı sanmıyorm öle olsaydı bukadar detaya gerek kalmazdı bence Luffy herkese tek atıp geçerdi düz mantık ...

D. olayına bağlanıcağından eminm zaten Manganın başında çıkıp en son öğrendiğmiz hatta hala ucunu görüp devamını getiremediğmiz sayılı konulardan biri de Devrimciler ama yawaş yawaş onu da Robin'nin üstünden görücez gibime geliyor.

WG'nin D. halletme olasılığı çok yüksek çnkü BB çıktığındada muhabbet "yine bir D. yine bir sorun" tarzı bişeyler olmuştu D olayını ne zaman öğrenebilirsek manganın gidişatınıda tam olarak ozaman öğrenebilirz bence yada Oda herzamanki gibi Ters köşeye yatırıp konuyu başka biyerlere çeker tahminimce bu arada manga 4-5 yıl sürer diyenler war bence çok daha uzun sürebilir adam 17 yaşında başlamış başka OP kadar büyük bir projesi olduğnu sanmıyorm ki zaten bi çok kişinin başaramadığnı OP serisi ile başardı ki sadece başarı değil kazançda önemli tekrar sil baştan bi seri daha yapıcağnı sanmıyorm zaten "Wanted" serisini hazırlık olarak okuycularına wermişti ... yani uzun yıllar daha OP ye bağımlıyız
@ Tornado

Çok uzatırsa kendide toparlayamayacak... Lost'a, Dragonball'a bağlayacak ben ondan korkuyorum... :D Yorum için teşekkürler...

1- Denizcilerin Yeni Dünya'da etkili bir güç olabileceklerinden aslında şimdilik şüpheliyim. Kutsal Ejderler'in en büyük güçlerinden birisi Denizci Karargahları fakat Cp9 gibi özel birlikleri de var. Bilmediğimiz sadece Yeni Dünya için oluşturulan çok güçlü kimseler Kutsal Ejderler için çalışıyor olabilir. Bunun yanısıra şuan için One Piece'in sonu üzerine yapacağımız tahminlerin çok yüzeysel kalacağına inanıyorum. Fazlasıyla boş bırakılan ve daha açıklanmamış olaylar var, şimdi tekrar düşündüm de gerçekten bir hayli boşluk var. Ne kadar tahmin yaparsak yapalım sonuçta Oda'nın bize gösterdiği kadar şeyle sınırlı kalıyor, sana katıldığım yerlerden birisi de bu zaten. İlerde tahmin edemeyeceğimiz şeylerle karşılaşacağız, bunun nedeni de yeni başlayan çağın One Piece evreninde birçok değişikliğe sebep olacağındandır.

2- D.'nin arzusuna gelecek olursak, bu var olan hikayenin kesinlikle başlangıcı zaten. Güçlü bir krallığın yıkılmasının ardından (ki bu krallığın çok büyük ihtimalle D.'lerin olduğunu düşünüyoruz.) çıkan yeni, dünya hükümeti dünyanın kontrolünü ele alarak ayrımcılıklara ve baskılara neden olmuş. Son izlediğimiz arc'ta D.lerin arasında kan bağının artık kalmadığını fakat arzularının aynı olduğunu ve Ace'in ölümünün ardından arzusunu artık Luffy'nin taşıdından felan bahsedildi. Ayrıca Korsanlar Kralı Gol D. Roger D.lerin hikayesinden bahsederken çok çok uzun zaman önce diyerek sözüne başladı. Bu da D.lerin ve o zamanlar var olan en güçlü ülkenin aynı kökten geldiğini ve kayıp yüzyılla bağlı olduğunu göstermez mi?! (içimden 40 yapar demek geldi tam burada )
@alp17

1-
Tüm Filo Amirali bu teorini destekliyor zaten bence...
2- Bana kalırsa da D. bir kan bağından öte... Bir arzuyu, rüyayı sahiplenme... Zoro ve Kuina arasındaki, Hiluluk ve Chopper arasında ki gibi... Ama adında D. taşıyanlar için farklı planlar var bence... Yorum için Teşekkürler...

güzel bir yaklaşım eline sağlık
uzun zamandır bu tarz bir yorum yoktu forumda
ope dünyasının dengesinin başka bir varlığada karşı kurulduğunu düşünüyorum?
sonuçta 4 yonkuo birlik olarak dh yok edebilirlerdi.. yanlızca shanks ve wb bile bütün marine vs vs gibi kurumları yok edebilirdi..
buradaki denge başka bir şey içinde korunuyor..
bakınız gorousiler 4 yonkou olarak bb tanımaya yakınlaşması
3 yonkou olmasının onlara bir zararı olmaz, ama 4 olarak görüyorlar denge ne için korunuyorsa,, dh için dengenin olmaması yani yonkouların birbirini yemesi çok daha iyi olur, ama bunu istediklerine dair herhangi bir izlenim henüz edinmedim..
ben son düşmanın hala çıkmadığını düşünüyorum bakalım zaman gösterecek.
@Wuma-He

Sağolasın hoca... Bana kalırsa "Son Büyük Savaş" birbirlerine karşı verecekleri bir savaş değil... Devrim Ordusu bu işin yalnızca bir yüzdü... Bir de aydan yansıyan bir silüet, Shanks'ın özellikle lastik meyvesi ve Luffy'yi koruma, güçlendirme amacı... Bunlara da daha sonra geleceğim... Yorum için teşekkürler...

Yok abi Wuma-He diye birşey unut onu ya allah allah ! [ 4 Tane yonkou olmasının başlıca sebebi NW'de 4 tane ayrı manyetik yol olması büyük ihtimal ! ]

Bu arada okudum konuyu ama bana pek mantıklı gelmedi ama güzel bir yazıydı ben antik kırallığın Atlantis gibi bir uygarlık olduğunu düşünmüşümdür o Krallık yıkılınca diğerleri birleşerek dünyanın liderliğini ele aldı [ WG yani ! ]
@T1T4N

Ayrı manyetik alanlar... WB ya da Shanks'ın buna pek takılacağını zannetmiyorum ama mecbur da kalmış olabilirler... Gökleri yaran yalnızca güçleri miydi acaba?? Yorum için teşekkürler...

Yubashiri - RedTeroR
Yorumlar için teşekkürler...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık