Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] 4 Saat Civarı Nasıl Uyunur?

Genel olarak okuduğum yerlerde az uyku ölüm riskini arttırdığıydı.(kısa ömür) Bende az uykuya taliptim(6 saat civarı) artık 8 saat civarına sabitledim. Ne kadar hayat kısa olduğu içi uyanıklığı fazla tutmaya çalışsakta fazla uyanıklığa karşı ömür feda ediyorsun.Yine aynı yola gidiyor. Kahrolası hayatta ölüm ne yaparsan yine aynı saate kapındayım diyor.

Bu transhumanizm olumsuzlugu bulsa da bunlarla ugrasmasak.

Vücut geliştirme yapıyorsanız hiç bir kasınız gelişmez 4 saatlik uykuyla. Tükenir gidersiniz. En az 8 saat uyku lazım. Fiziksel işlerde de aynı şekilde bir 8 saat yatmak iyidir. Masa başı kafanızı çalıştırmanız gereken bir işte çalışıyorsanız gene yaramaz. Beyin vücuttaki enerjinin yüzde 25 kadarını götürüyor gün içinde. İyi dinlenmek şart. Yani masabaşı takılıyorsanız gene en az 6 saat uyuma daha yeğdir.
4 saat uyuyan 46 47 yıl falan yaşar. O hayattan da bir verim alamaz. Genetik olarak bu tarz bir yaşam biçimine uygun küçük azınlığı hariç tutuyorum.

Gece 4 saat uyuyacaksanız bile gün içerisinde 2 saatlik bir şekerleme yapmanız lazım bence, aksi takdirde zihnen dinç hissedemiyorsunuz.

Gece 4 saat uyuyacaksanız bile gün içerisinde 2 saatlik bir şekerleme yapmanız lazım bence, aksi takdirde zihnen dinç hissedemiyorsunuz.
Tamamda o gene 6 saat uyku yapıyor totalde. Hile bu :D Öyle yaşanır. Metroda, otobüste aralara yarımşar saat atarsın beyin kendini bekleme moduna alır az kendine gelirsin. Düz 4 saat uyuyup 20 saat gezmek belli bir yaştan sonra iş değil

Şuandan itibaren 48 yıl yaşasanız günde 10 saat uyuyan birinin 20 yılı uyuyarak geçiyor hesap doğruysa.
5 saat uyusanız ekstra 10 yıl ömrünüz var.

Tamamda o gene 6 saat uyku yapıyor totalde. Hile bu :D Öyle yaşanır. Metroda, otobüste aralara yarımşar saat atarsın beyin kendini bekleme moduna alır az kendine gelirsin. Düz 4 saat uyuyup 20 saat gezmek belli bir yaştan sonra iş değil
Yok zaten biliyorum konudaki isteğe aykırı benim dediğim şey :D ama maks böyle olur yani arada yarım saat, bir saat, iki saat dinlenmeyeceksen 4 saat gece uykusuyla gerçekten zor. Sınavlarımın olduğu haftalarda gece 3,4 saat uyuyup gündüz sınava gidip gelince 3 saat daha uyuyup bir sonraki sınava çalışıyordum. Maks böyle dinç hissediyordum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık