Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] 4 Saat Civarı Nasıl Uyunur?

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere bu hayat kısa. 24 saat oldukça az. Dolayısıyla her zaman kendimize zaman ayıramıyoruz. Ayırsak bu sefer diğer işler rast gitmeyebiliyor. Benim aklıma bununla ilgili gelen çözümse 4 5 saate kadar uyumak. Yani uykudan kesmek. Ancak bunu devamlı olarak yapabilmek mümkün mü, bünye bir yerden sonra alışır mı, alışırsa bu sefer diğer işlerdeki verim düşer mi düşerse bu düşüş nasıl olur çok ciddi olur mu bu tür şeyler konusunda bir fikrim yok maalesef. Evet bu tür şeyler konusunda sizden bilgi almak amacıyla açtım konuyu. Özellikle az uyuma olayında süreklilik yakalamış olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere bu hayat kısa. 24 saat oldukça az. Dolayısıyla her zaman kendimize zaman ayıramıyoruz. Ayırsak bu sefer diğer işler rast gitmeyebiliyor. Benim aklıma bununla ilgili gelen çözümse 4 5 saate kadar uyumak. Yani uykudan kesmek. Ancak bunu devamlı olarak yapabilmek mümkün mü, bünye bir yerden sonra alışır mı, alışırsa bu sefer diğer işlerdeki verim düşer mi düşerse bu düşüş nasıl olur çok ciddi olur mu bu tür şeyler konusunda bir fikrim yok maalesef. Evet bu tür şeyler konusunda sizden bilgi almak amacıyla açtım konuyu. Özellikle az uyuma olayında süreklilik yakalamış olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
Sabahın altısında kalkman gereken bir iş ve gece oturmayı sevmek. İlk birkaç gün işe geç kalırsın en fazla sonra alışırsın. O dört saatinde sana yettiğine emin olabilirsin.

Teoride belirli aralıklarla günde 2 saat uyumak bile mümkün fakat bilişsel ve fiziksel kabiliyetlerini ne kadar iyi/kötü etkiler bilemiyorum :S Uyku önemli bi meziyet. Uyku halinde geçirdiğin gece ve gündüzün bile farklı etkileri oluyor bünyede. Gerçekten ihtiyacın varsa bu yöntemleri kullanabilirsin fakat bunları uygulamak veya alışmak basit değil. Nasıl önceki düzen yaşam biçimini etkiliyorsa buna alışmak için de yaşam biçimini buna göre ayarlamalısın.

Senin yapına göre değişir; fakat az uyumaya alışkanlığın yoksa belli bir süre verim düşüşü olacaktır.

4-5 saat uyumak, uykudan kesmek olmuyor. 5 saat çok rahat yetiyor gün boyu dinç olmaya. :/

Bünye de zamanla alışır. Ben genelde beş saat uyurum ve uykusuzluk yüzünden de halsizlik çekmem hiç. Öyle teknik detaylara giremem, ama uyandığın an yataktan kalkmak bildiğim en iyi çözümdür. Beş dakika bile ertelemeden, alarmın çalıp uyandığın an kalkıp elini yüzünü yıka ve güne başla. Başlarda uykusuzluk çekerim diyorsan şekersiz kahve ile başla güne, en azından diri tutar. :/
Uyanabilmek de değişiyor kişiden kişiye. Eğer zor uyanan biriysen herhangi bir çözüm sunamam. Zor uyananlar cidden zor uyanıyor ya, top atsan umurlarında değil. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık