Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] 4 Saat Civarı Nasıl Uyunur?

Alarmla uyandığım sürece uykumu alamıyorum. Alarmsız uyuduğumda 7 saatte uyanıyorum genelde ama alarmla 8 saat uyuyunca bile 2 saat gibi geliyor.

Böyle az uyumak isteyen insanlara başlangıç için tavsiyelerim :
1)Diğer insanların uyumadığı zamanda uyuyup uyanacaksın Artık ne zaman uygunsa saat 06 dan 00 a kadar bu saat aralığında evdekilerin hafif gürültülü olduğu anlar :D (bu hiç uyumamış gibi hissetmenize neden oluyor ilk başta :D ) Ben genelde 18-22 arası yapıyordum. Yattığınızda da uyandığınızda da insanlar uyanık oluyor o anda mutfakta veya diğer odalarda istediğinizi yapabiliyorsunuz. Bunu alışana kadar da günlük yatma rutininiz de yapabilirsiniz.

2)En verimli saatlerde en verimli uyku saatini bulmak. 10-03 arası en verimli uykunun alındığı saatler olarak geçiyor. her bir uyku loopunun ortalama 90 dk olduğunu hesaplarsak burada 3 saat-4 saat uyumak (normal günlük yorgunlukla) zaten en kaliteli uykulardan biri. Ben biraz deney yapmıştım bunun üstüne. Yattığım kalktığım saatleri not edip verimli uyuyup uyumadığımı puanlıyordum :D Ama sadece uyku saati ile verimli uyku arasında tek bağ kurmanın imkansız olduğunu fark ettim. O gün yaptığım şeylerden, o gün yediğim şeylere kadar yaptığım ettiğim her şey uyku kalitemi etkiliyor.

3)Ben üstte manyakça iki öneride bulundum ama bence kısa ve verimli uykunun yolu aranmalı. Onun da en iyi yolu denemeden geçiyor ve kendini tanımadan biraz. Ben de sıkı fıkı kendimi tanıyıp askerlik arkadaşı olduğumu düşünmüyorum :p ama genel hatlarıyla 20 senede biraz anladığım kadarıyla mutsuzsam ve görevim, sorumluluğum yoksa salıp uyuyorum. Mutlu ve görevim varsa zaten aldığım her uyku çok güzel oluyor. Sadece o gün yediklerime dikkat ediyorum. Ağır şeyleri pek yemem zaten.. Ama hem mutsuz hem de görevim varsa o sıkıntı oluyor biraz. O zaman da kendime sorumluluklarımı hatırlatıp tekrar motive olmaya çalışıyorum. 24 saat kısa ama sanki biz 24 ünün hepsini çok değerli, anlamlı geçiriyor gibi davranıp uykudan kısmaya çalışıyoruz. Oysaki yine insan gibi 5-6 saat uyusak geriye kalan vakti efektif geçirsek hayatımız daha güzel olacak :D

1-2. önerilerim kafasını bu kısa zaman uyumaya takmış kişiler için. Büyük ihtimalle çok da yardımcı olmayacak. Ben de 17 yaşımda az uyumanın daha iyi olduğunu düşünüyordum. Ama şu an emin değilim. 24 saat içinde daha uzun zaman ayırmak için az uyuyup geriye kalan saatleri de iyice mahvetmenin bir anlamı yok bence. Kendiniz için güzel saati birkaç hafta denemeyle rahatça bulursunuz. Ben geceleri ayakta olmayı gündüz veya akşam vakitleri 4-6 saatlik uykular almayı seviyorum bana iyi geldiğini de düşünüyorum. Ama okul başladığında ... Ölüyorum

Tabi bunun sosyal- ailesel -işte okul-iş tarafları var oras için de Allah yardımcınız olsun. Çözümü ben de bulamadım :D

Genelde işimin durumuna göre değişiyor ama 4 saat uyumak zorunda kalsaydım alışmam zaman alırdı.Gün içinde yarı uykulu olurdum öğlene anca ayılırdım eğer düzen kurarsam uyum sağlarım benim ideal uyku saatim 7 saat eğer hafta sonuysa 10 saate çıkıyor bazen hafta sonu öğlen kestirmesi yapıyorum oda 1 saat sürüyor onuda eklersem hafta sonu 11 saat uyku uyurum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık