Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] 2 Fark

2. Kairouseki: Temel olarak su ile aynı işlevi görsede daha yaygın kullanım alanı vardır. Kairouseki'den bir kelepçe meyve güçlerini yok etmez. Sadece meyve sahibi gücünü kullanamaz. Örneğin Luffy'e bu kelepçeden takıp, bir tarafını çekerseniz uzar.

3. (...)Kairouseki takılı Buggy, normal olarak kesilir. Ancak Teach'in tuttuğu Buggy'i keserseniz ölür.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
Konuyu şimdi gördüm aklıma Ace Takıldı.
Muhtemelen öncedende sorulmuştur. Belirttiğine göre Kairoseki meyve gücünü yok etmez, takılıyken Buggy kesilse normal kesilir, luffy uzar. Bu durumda Aceninde idam anındaki kılıçlarla ölmemesi gerekmez mi? kesilen yerden ateş çıkması lazım sanırım.

Konuyu şimdi gördüm aklıma Ace Takıldı.
Muhtemelen öncedende sorulmuştur. Belirttiğine göre Kairoseki meyve gücünü yok etmez, takılıyken Buggy kesilse normal kesilir, luffy uzar. Bu durumda Aceninde idam anındaki kılıçlarla ölmemesi gerekmez mi? kesilen yerden ateş çıkması lazım sanırım.
İlk sayfayı oku, aynı soru sorulmuş.

Güzel konu ellerine sağlık smoker-san.
Benim tek anlamadığım ace plartform da Kairoseki ile kelepçeliyken nasıl o kadar diri kaldığı.Luffy alabasta da olsun ,başka yerde olsun , yerlere düşüyor konuşmaya mecali yoktu,Ace bağırmalar çağırmalar.

MDL_Roronoa

Kairosekili kelepçe sadece bileğe takılıyken tüm vücudu etkilerken, ellerin suyun içindeyken sınırlı da olsa meyveni kullanabiliyorsun.
Örn: Luffy suyun altında kabarcıktayken kollarını uzatabiliyordu. Ama kelepçe takılsa atıyorum kafasını uzatamıyor. Bu kairosekinin etkisinin daha fazla mı olduğunu gösteriyor ?

Kairosekili kelepçe sadece bileğe takılıyken tüm vücudu etkilerken, ellerin suyun içindeyken sınırlı da olsa meyveni kullanabiliyorsun.
Örn: Luffy suyun altında kabarcıktayken kollarını uzatabiliyordu. Ama kelepçe takılsa atıyorum kafasını uzatamıyor. Bu kairosekinin etkisinin daha fazla mı olduğunu gösteriyor ?
Muhtemelen yoğunlaşmış hâli. Bir de yanlışım varsa duzeltin ama su değil suyun içerisinde bulunan kairoseki meyve kullanıcılarının gücünü azaltıyor bir nevi elektriğin iletimi gibi

Benim tek anlamadığım ace plartform da Kairoseki ile kelepçeliyken nasıl o kadar diri kaldığı.Luffy alabasta da olsun ,başka yerde olsun , yerlere düşüyor konuşmaya mecali yoktu,Ace bağırmalar çağırmalar.
Yoğunluk farkından kaynaklanıyor. Kelepçe takınca güç kullanılamıyor, ama mesela bir kafes olduğunda dokunulması bile bayıltmaya yetiyor.

Kairoseki ye karşı dirençleri aynı değildir muhtemelen mesela balık adam adası arkıni okuduysan Luffy'nin suya karşı direnci artmış

Bende ondan sordum zaten.Direnç artışı falan var mı şimdi wb o kafese dokununca luffy gibi olurmuydu merak ettiğim o.
Doflamingo'nun götürüldüğü sahneye dikkat ettiysen kelepçe yetmiyor zincir de kullanıyorlar ama doflamingo sanki kairoseki yokmuş gibi hareket edebiliyor hatta bu askerlerin korkmasına neden olmuştu. Onun için Beyazsakal'ın pek zayiflayacagini sanmam ama yine de böyle bir kıyas doğru olmaz

Doflamingo'nun götürüldüğü sahneye dikkat ettiysen kelepçe yetmiyor zincir de kullanıyorlar ama doflamingo sanki kairoseki yokmuş gibi hareket edebiliyor hatta bu askerlerin korkmasına neden olmuştu. Onun için Beyazsakal'ın pek zayiflayacagini sanmam ama yine de böyle bir kıyas doğru olmaz
aynen bende öyle düşünüyorum zayıflar ama luffy gibi değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık