Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] 2 Fark

Şimdi size Teach'in karanlığının aslında ne anlama geldiğini anlatacağım. Anlamayanında kendi bileceği iş.

1. Su: Suya düşen meyve kullanıcısı bilincini kaybeder. Dibe doğru batar. Ancak meyve güçleri kalır. Nojiko ve Gen, Luffy'nin boynunu suda uzatmışlar, Robin gözlerini su altında kullanabilmiştir.

2. Kairouseki: Temel olarak su ile aynı işlevi görsede daha yaygın kullanım alanı vardır. Kairouseki'den bir kelepçe meyve güçlerini yok etmez. Sadece meyve sahibi gücünü kullanamaz. Örneğin Luffy'e bu kelepçeden takıp, bir tarafını çekerseniz uzar. Ya da Buggy kesilir. Ancak güç sahibi kullanamaz. Kairouseki bir kafeste de aynı durum söz konusudur. Kafesin demirlerine yaklaşmadıkça kişi güçlerini kullanabilir. Demire değerse de sadece bilincini kaybeder. Ancak meyve güçleri yerinde kalır.

3. Yami Yami no Mi: Bu güç üstteki ikisinden tamamen farklıdır. Diğer faktörler sadece meyve kullanıcısının, kendi gücünü kendi başına kullanmasını engeller. Yami Yami no Mi ise meyve gücünü iptal eder. Yani Teach'in yakaladığı kişi kendi öz haline döner. Kairouseki takılı Buggy, normal olarak kesilir. Ancak Teach'in tuttuğu Buggy'i keserseniz ölür.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Güzel açıklamalar.Teşekkürler.Yalnız kairousekiyle ilgili kafama takılan bir nokta var.

Kelepçeli biçimde meyve güçleri kaybolmuyorsa logia formunun darbe almama özelliğini hala bünyesinde barındıran acei cellatlar nasıl idam edeceklerdi ?

Örneğin Luffy'e bu kelepçeden takıp, bir tarafını çekerseniz uzar. bunu bilmiyordum smoker teşekkürler

Güzel açıklamalar.Teşekkürler.Yalnız kairousekiyle ilgili kafama takılan bir nokta var.

Kelepçeli biçimde meyve güçleri kaybolmuyorsa logia formununun darbe almama özelliğini hala bünyesinde barındıran acei cellatlar nasıl idam edeceklerdi ?
Çünkü bir Logia'yı başkası kullanamaz. Yani şöyle diyeyim. Luffy'i çekip uzatma imkanın var ama Ace'i yakamazsın. Logia kullanıcıları güçlerini sadece kendileri kullanabilir. Aksi olsa suya düşen Logia türü meyve sahibi ölmezdi.

Roronoa Zoro

kelepçe olayını bilmiyordum ben.Hep yami'yle aynı etkiyi gösteriyor sanyordum.Sağol Smoker.

Hmm bu açıklama gerçekten güzel oldu :) Logia formu paramecialarda olduğu gibi istemsiz çalışmıyor yani,iradene hakim olmalısın bilincin net olmalı vücuduna tamamen hakim olmalısın.İlk önce logia formuna kendi istekleriyle aç kapa şeklinde geçtiklerini düşündüm öyle söyleyince,o sayede loguetowndaki luffynin ace ve smokera çarpması açıklanabilir gibiydi.Fakat kizarunun yediği habersiz mermi olayıda vardı.Aç kapa gibi olsaydı logianın bir esprisi kalmazdı zaten.Kairousekiye karşı gösterdikleri bu farklılıkta logiaların zayıf noktası ;) Oda gerçekten güç dengesini iyi ayarlamış şimdi çok daha iyi anlıyorum.Üstün meyve türü logianın ek olarak dezavantajlarıda var.

Örneğin Jozuyu idam etmeye kalksalar aynı şekilde yapmaları zor :D ,anca zehir falan verirler öyle yaşamını sonlandırırlar.

Bir kez daha teşekkürler Smoker :good:

Söyle birşey soracaktım Teach yerçekimiyle her ağırlıkta insanı çekebilir mi? acein cüssesini düşünürsek birde WB in

çok güzel açıklama smoker ellerine sağlık.. ben kairoseki'nin de BB'nin yaptığı gibi olduğunu sanıyordum faydalı bir bilgi oldu sağol

benim bir sorum olacak crocodile luffy ve smoker'ı kairoseki ile yapılmış kafese hapsetti smoker oradan çıkamazmıydı adam sonuçta duman en ufak bir deliğe bile girip çıkabilir

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık