Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro mu Güç Artışılarını Hak Etmeden Aldı, Yoksa Luffy mi?

Hangisi beleş power upla geldi

• Monkey d luffy

Kullanılan: 30 15.0%
  • Roronoa Zoro

Kullanılan: 40 20.0%
  • Her ikiside hakkıyla geldi

Kullanılan: 102 51.0%
  • Her ikiside beleş power upla geldiler

Kullanılan: 28 14.0%

• Kullanılan toplam oy
    200
Mangaka'nın yaptığı bi yanlış var bence ki önceden biraz daha iyi kotarıyordu bunu bence. Fakat artık arclar fazla uzadığı dallanıp budaklandığı ve birbiri ile iç içe olduğu için erkenden gösterip ilgiyi sıcak tutma çabasına mı giriyor nedir :S Yani şu güne gelene kadar ara ara Luffy'e, Zoro'ya ne bileyim bi iki kişiye daha kullandırtarak bu seviyelere çıkarsaydı daha iyi olurdu. Mesela Luffy bu gücü ara ara kullandığını aşırı zorlandığı mücadelelerine yedirebilirdi, rakibi şaşırtırdı falan ama açıklamazdın ne olduğunu. Zoro keza, çöpleri kesmek yerine biraz daha iyi adamlarla kapışabilirdi ve ondan da daha fazlasını görebilirdik. Şimdi pat diye bu güçleri kullandırtmaya kalkınca çok yavan kalıyor. Mesela bu haki ve kılıç antrenmanlarını şimdi değil de sonradan dövüş öncesi veya içinde fb olarak gösterseydi ben daha çok zevk alırdım diye düşünüyorum, ayrıca bunlar beleş güç de değil :T zaten 2 sene çalıştıkları temellere şimdi kat çıkıyorlar işte zor değil bu :S

ps. bu arada Usopp için de ileride aynısı olacak, o da k.hakiyi tekrar kullandığında ve ileri seviyesini keşfettiğinde yea bu ne yea falan denecek büyük ihtimalle.
Zoro gibi güç peşinde koşan adamın 2 yıl boyunca alanında zirve olan biri ile oturup sohbet ettiğini düşünemeyiz herhalde. Emin ol aralarında 2 yıl boyunca en çok çalışan Zoro olmuştur. Luffy bile Raydan 6 ay eğitim almadı. Artı olarak Zoro döndükten sonra en güçlü olarak Fuji ile karşılaştı ve karşı atak yapabildi. Yani kolay lokma olmadığını gösterdi. Enmayı alırken de diğer kılıç ustaları ona saygı duydu gücünü takdir etti. Kawamatsu kılıcını arkasından fırlatırken zoro kılıcı ile engelleyip geri fırlattı kawaya. Kawa şaşırdı. Luffy ilk zoroyu gördüğünde onun zoro olduğunu bilmeden gücünü övdü. Zouda law ile aynı anda carrotu hissederek gözlem hakisinin lawdan aşağıda olmadığını gösterdi. Daha Enmayı almadan kılıcından hakisini alevli bir şekilde taşırdığını gördük. Enmayı kullanabilmesi ise üst sınıf bir kılıç ustası ve haki kontrolüne sahip olduğunu bize gösterdi. Pikayı keserken pika ezik de olsa, kestiği alanın büyüklüğünden saldırı gücünün ne kadar büyük olduğunu anladık. Ayrıca saldırı gücü de yüksek olduğu için Fujiyi geri ittirdi. Fuji de çok vahşi olduğunu dile getirdi. Zouda luffynin inu ile, zoronun ise neko ile anlaşması bile bir işaret bence. Oda böyle böyle ufak ipuçlarını verdi bize. Ama tam gücünü göstermedi. Hepimiz en kötü jack seviyesi bekliyoruz. Standart güçte birisi bir amirali geri püskürtemez. Hele hele saldırı altındayken zor. O yüzden Zoro yardıracaktır.

Zoro gibi güç peşinde koşan adamın 2 yıl boyunca alanında zirve olan biri ile oturup sohbet ettiğini düşünemeyiz herhalde. Emin ol aralarında 2 yıl boyunca en çok çalışan Zoro olmuştur. Luffy bile Raydan 6 ay eğitim almadı. Artı olarak Zoro döndükten sonra en güçlü olarak Fuji ile karşılaştı ve karşı atak yapabildi. Yani kolay lokma olmadığını gösterdi. Enmayı alırken de diğer kılıç ustaları ona saygı duydu gücünü takdir etti. Kawamatsu kılıcını arkasından fırlatırken zoro kılıcı ile engelleyip geri fırlattı kawaya. Kawa şaşırdı. Luffy ilk zoroyu gördüğünde onun zoro olduğunu bilmeden gücünü övdü. Zouda law ile aynı anda carrotu hissederek gözlem hakisinin lawdan aşağıda olmadığını gösterdi. Daha Enmayı almadan kılıcından hakisini alevli bir şekilde taşırdığını gördük. Enmayı kullanabilmesi ise üst sınıf bir kılıç ustası ve haki kontrolüne sahip olduğunu bize gösterdi. Pikayı keserken pika ezik de olsa, kestiği alanın büyüklüğünden saldırı gücünün ne kadar büyük olduğunu anladık. Ayrıca saldırı gücü de yüksek olduğu için Fujiyi geri ittirdi. Fuji de çok vahşi olduğunu dile getirdi. Zouda luffynin inu ile, zoronun ise neko ile anlaşması bile bir işaret bence. Oda böyle böyle ufak ipuçlarını verdi bize. Ama tam gücünü göstermedi. Hepimiz en kötü jack seviyesi bekliyoruz. Standart güçte birisi bir amirali geri püskürtemez. Hele hele saldırı altındayken zor. O yüzden Zoro yardıracaktır.
yav bırak bu Zoro güzellemelerini :S Beni Zoro'nun muhteşem k.hakisi hakkında konuşturma şimdi... Bi tarafta 3 tip hakiyi orta seviyede öğrenmiş adam var, öbür tafata da full b.haki kasmış adam var :S Ben diyorum ki bu adamlar şu ana gelene kadar neden b.hakileri gelişmedi de bi anda birine ryuu diğerine de haki emcükleyen kılıç verildi, bu daha iyi yedirilebilirdi. İşlemeyi beceremediği gelişimleri geç kalmış bu p.uplarla güncelledi işte.

yav bırak bu Zoro güzellemelerini :S Beni Zoro'nun muhteşem k.hakisi hakkında konuşturma şimdi... Bi tarafta 3 tip hakiyi orta seviyede öğrenmiş adam var, öbür tafata da full b.haki kasmış adam var :S Ben diyorum ki bu adamlar şu ana gelene kadar neden b.hakileri gelişmedi de bi anda birine ryuu diğerine de haki emcükleyen kılıç verildi, bu daha iyi yedirilebilirdi. İşlemeyi beceremediği gelişimleri geç kalmış bu p.uplarla güncelledi işte.
Luffynin hakisi ezikti. Luffy ezik diye zoro da ezik olacak değil. Zoronun yatkınlığı kokaydı. Ve gördük ki kara kılıç için koka önemli. Roger bile koka yardırdı kılıcına. Zoronun kokası da canavar gibi. Enma, kokayı güçlendirmiyor. Sadece daha fazla haki kullanmasına sahip oluyor. Hakisi sağlam olmayan adam kullanamazdı. Zoronun enmayı kullanması, hakisinin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesi. O yüzden enma alması demek sadece kılıç power upı almak demek. + olarak zoro, ileri seviye hakiyi de kullanabiliyor. Moneti keserken slashına haki ekleyip fırlatmış. Roger da hakisini odene fırlattı. Kuja okçuları, oka haki ekleyip atıyordu. Roger bir nesneye yüklemeden direkt hakisini şok dalgası gibi fırlatıyor. Sentomaru da öyle yapıyordu eliyle. Roger kılıcı ile yapıyor. Zoro moneti keserken slashına ekleyip yaptı. Luffy daha yeni öğrendi :D Zırhlanma hakisini, Zorodan daha iyi kullanan birisi yok tayfada.

İkiside beleşçi değil. İkiside belli başlı dövüşlerden ve aşamalardan geçti. Her şeyi geçtim ikisininde doğuştan gelen mükemmel potansiyelleri ve iradeleri var.
Böyle dümdüz bakarsak, Luffy yediği meyve ile başından beleşçi oluyor o zaman. Yani Meyveyi getiren Shanks mesela. Daha çocukken böyle bir meyve yemiş oluyor ve bu meyve dezavantaj veriyor ama avantajları kat kat daha fazla.
Zoro kılıçlara hiçbir zaman beleşe konmadı. Hep bir şeyler oldu. Hakederek aldı. O kılıçları alıp kullanmak herkesin harcı değil. Adam Enma karşılığında Wano’nun hazinesi olarak adlandırılan bir kılıcı veriyor ama sadece bu değil, bir de yeni aldığı kılıca söz geçiriyor. Mesela Kitetsu’ya kolunu verecekti az kalsın. Adamın içinde ki potansiyel ve irade bazı şeylere rahat ulaşmasını sağlıyor sadece. Ayrıca aynı zamanda sürekli antrenman yapan bir adam Zoro bu bile bir çabadır.
Mesela Luffy’de öyle potansiyeli ve iradesi ile kalkıyor bir çok işin içinden.
Kısacası Luffy ve Zoro’nun potansiyelleri ve iradeleri çok sağlam.

İkiside iradelerinin gücüyle,bileklerinin hakkıyla savaşarak buralara geldi ve bu iki adamında yaşı 20 yaş civarında daha 30 lu yaşlarında bırak yonko seviyesini mitolojik tanrılar gibi gezerler ortada.Luffy'nin en belirgin özelliği geri adım atmaması yenilgiyi kabullenmemesi ve sahip olduğu kan(dede ve baba ) Zoro'da en büyük rakibinden eğitim alabilmek için önünde diz çökecek kadar kendini güçlenmeye adamış bir adam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık