Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro, kiminle kapışacak?

Zoro hangileri ile mutlaka kapışacak?

• Shanks

Kullanılan: 9 9.5%
  • Mihawk

Kullanılan: 31 32.6%
  • Fujitora

Kullanılan: 35 36.8%
  • Shiryu

Kullanılan: 51 53.7%
  • Son Dövüş: Mihawk

Kullanılan: 53 55.8%
  • Son Dövüş: Shiryu

Kullanılan: 18 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    95
Shiryu'nun son rakip olmak adına hiçbir altyapısı yok.
Oda'nın, Shanks'ı, Zoro'ya yedirmesinin imkanı yok. Kurguda da çok fazla yeri yok zaten.
Bunların dışında hepsi olabilir.

Yamato'yu çiz kafana göre. 10-15 bölüm çiz ve çizdiğinde de sizinle denize açılacağım dedirt ama 10 saniyede karar değiştirt karaktere tamam da Shiryu kim abi Allah aşkına?

Zoro'nun nihai rakibi Mihawk olmayacaksa, isterse Shiryu+Karasakal'ı aynı anda indirsin yine de sayar söverim. Zoro vs Mihawk'ın gerçekleşmemesi, Luffy'nin KK olmaması gibi bir şey benim gözümde.

Yamato'yu çiz kafana göre. 10-15 bölüm çiz ve çizdiğinde de sizinle denize açılacağım dedirt ama 10 saniyede karar değiştirt karaktere tamam da Shiryu kim abi Allah aşkına?

Zoro'nun nihai rakibi Mihawk olmayacaksa, isterse Shiryu+Karasakal'ı aynı anda indirsin yine de sayar söverim. Zoro vs Mihawk'ın gerçekleşmemesi, Luffy'nin KK olmaması gibi bir şey benim gözümde.
Luffy'nin kk olmaması bir nebze kabul edilebilir, One Piece'in yalan çıkmasına da bağıra bağıra gülerim, ama Mihawk vs Zoro olmazsa Japonyaya tek yönlü bilet alır önce kendi kafama sonra da hayallerimi yıkan o sapığın kafasına sıkar gözlerimi yumarım.

Luffy'nin kk olmaması bir nebze kabul edilebilir, One Piece'in yalan çıkmasına da bağıra bağıra gülerim, ama Mihawk vs Zoro olmazsa Japonyaya tek yönlü bilet alır önce kendi kafama sonra da hayallerimi yıkan o sapığın kafasına sıkar gözlerimi yumarım.
Dressrosa'nın ortalarına kadar animeden takip ettim seriyi ve yüzlerce bölüm boyunca Luffy'nin ''kaizoku ou ni ore wa naru'' deyişini duydum. Buna rağmen Oda yine ters köşe yapıyorum adı altında bir şeyler denemeye kalkarsa ben de gülerim ama sinir krizinden.
Luffy de Zoro da ilk gözüktükleri bölümde bahsediyor hayallerinden ama yine de Zoro ve Luffy'nin hayalleri gerçekleşmezse, bize sıra gelmeden Japonlar keser Oda'nın biletini.

Önce olmayacak kişiyi yazıp aradan çıkarayım.

Fujitora: Bu adam, karakter yapısı itibariyle Mugiwara'lara sempati besleyen biri. Aynı zamanda düşünce yapısı itibariyle yanlış giden şeylerin olduğunun farkında ve bunları değiştirmek isteyen biri. Yıllardan beri yazdığım gibi bu adamın geleceği, gelecekteki yozlaşmamış düzende filo amirali olmak. Yani adamın hikayedeki rolü ve yeri farkli. Diğer yandan Fujitora Dünyanın en iyi kılıç ustası olma yolunda Zoro'nun önünde direkt olarak bir engel değil. Son olarak da Zoro bu zamana kadar hayali için korsanlar dışında herhangi bir rakip edinmedi. Devrimciler ya da denizcilerle dövüşmek(bire bir rakip olarak) Zoro'nun hayalinin kimyasında olan bir şey değil.

Fujitora dışındaki isimlerin hepsinin Zoro'yla dövüşme ihtimali var. Lakin bunların sırasını kafamızda oturtmak çok mümkün değil. İnanılmaz bir mantık kursanız bile bu serinin yazarı Oda olduktan sonra o mantığın üzerine s*çması an meselesi.

Rakiplerin sırasını tayin etmek hikaye akışını tahmin etmekle aynı şey olduğu için bu iş çok zor ve işin diğer zorluğu karakterlere yüklenecek anlam, altyapı ve yatırım. Bundan kasıt şu;

Shiryu: BB her ne kadar son rakip gibi dursa da benim gözümde Shiryu Zoro'nun son rakibi olabilecek altyapı ve güce sahip durmuyor. Yanlış anlaşılmasın bu Shiryu güçsüz olduğu için değil son rakip olmaya uygun olmadığı için. İkisi arasında büyük bir fark var. Bu açıdan bakınca insan Bb'den ötürü Shiryu ya son ya da sondan önceki rakiptir diye düşünüyor ama Shiryu özelinde, Shiryu'nun güç ve özelliklerine baktığınız zaman bu adam Luffy'nin Katakuri'si gibi Zoro'yu farklı bir lige hazırlayan bir basamak gibi duruyor.

Öte yandan yılların Shiryu-Elmas teorisi de düşündürüyor. Çünkü dünyanın en iyi kılıç ustası olmanın özünde bir şeyleri kesme teması hemen her zaman var. Arabasta'da çeliği kesmek vardı, aynı arcta elması kesmenin imkansızlığından bahsedildi. İşin ilginç yanı yine aynı arcta kairosekinin kesilememesinden de bahsedildi. Belki de bu arcta Zoro'nun bu yolda hangi zorluklarla karşılaşacağının ve bu süreçte neleri keseceğinin fragmanı verildi. Bb korsanlarının meyve avcılığı yaptığı ve Wb tayfasinda Marco dışında kalan hiçbir üyeden dolayısıyla Jozu'dan da hiç haber alamadığımız düşünülürse Shiryu'nun kılıcına elmas meyvesi yedirme ihtimali var. Böylelikle iki meyveli Bb ve iki meyveli sağ kolu Shiryu paralelliğine gidilip burdan bir yol çizmek isteyebilir Oda. Öte yandan suke suke no mi'nin de Absalom seviyesinde kullanılmayacağını düşünürsek zaten meyvesiz halde bilr korkunç güçlü olan Shiryu'nun son rakip olma durumu cepte duruyor. Hee bunu ben tercih eder miyim ? Etmem. Çünkü herhangi bir kılıç ustasının yoğunluklu/ağırlıklı olarak meyve üzerinden değil kılıç üzerinden Zoro'yla kapışmasını isterim. Hele hele ki bu hayalin önündeki son rakipse... Yalnız hem Zoro hem Luffy'nin hayallerinin önündeki son rakiplerin meyve bazlı olması düşüncesi Shiryu'nun meşhur elmas teorisinin gerçekleşme ihtimalini de istemesem de artırıyor ne yazık ki.

Shanks: Bu arkadaşı çoğu kişi Zoro'yla bağdatıramıyor olsa da şu konuyu incelemelerinde fayda olacağını düşünüyorum.

Bu teoriye ben de bir şeyler eklemek isterim.

Mihawk'ın bu seride, şu ana kadar bildiğimiz tek motto'su Shanks'tan güçlü bir rakip bulabilmek. Yani Mihawk'ın buradaki ölçüsü Shanks.. Dolayısıyla Shanks'ı yenmiş bir Zoro'nun Mihawk karşısına dikilmesi bambaşka seviyede bir olay olacaktır.

Shanks konusundaki asıl can alıcı durum şudur benim için.

Zoro çooooooook eskilerde yani Luffy'yle tanıştığı ilk zamanlarda şöyle bir cümle kurmuştu.

"Hayalimle arama girersen seni öldürürüm."

Şimdi olur da Zoro Shanks'la mevzuyu buralara getirir ya da Shanks'la dövüşmeye mecbur kalırsa Luffy aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık modunda olursaaaaa...

Hani benim için Op'a çağ atlatacak Op'un belki de Merry ve Ace'ten sonraki en duygusal sahnelerine gebe olacak bu sahnenin çok şahane bir flashla okuyucuya sunulması inanılmaz bir olay olurdu. Tabi daha önce de ifade ettiğim gibi Oda'da bunu çizecek oturgaç olduğunu düşünmesem de bunun düşüncesi bile güzel.

İşin hikaye akışı açısından ilerleyişine gelirsek gideceğimiz yerin muhtemel Elbaf olduğu ve Elbaf'ın kontrolünün Shansk'ta olduğunu düşünürsek böyle bir olayın yaşanma ihtimali de bana göre var. Yalnız nasıl ki Fujitora için Zoro'nun rakip profilleri hep korsan dedik burada da şöyle bir parantez açalım. Hem korsan hem düşman.. Yani bu durumda Shanks düşman olarak karşımıza çıkmalı ya da Luffy'nin bilmediği bir Shanks olarak karşımıza çıkmalı ki Zoro rakip olarak Shanks'la karşılaşsın. Ya da Zoro'nun zamanında Mihawk'la rakip oldugunu bildiği/öğrendiği Shanks'ı, düşman olmasa da karşısına almak istemesi ?

Mihawk: Daha önce bin defa yazdığımız gibi Luffy için Shanks neyse Zoro için Mihawk odur dedik ve Mihawk'ın da en az yonkou gücünde olduğu netleşti. Oda 25 yıl ama öyle ama böyle Mihawk'a yatırım yaptı. Son olarak da kendisine 3.6m ödül vererek bu beklentiyi işlemeye ve büyütmeye devam ediyor. Peki ne için ? Burda yine çarpraz bir teori yapalım ve malum Shiryu-Mihawk teorisine gidelim. Shiryu'nun olası elmas kılıç teorisi gerçekleşti ve Mihawk elması kesemediği için Shiryu'ya yenildi diyelim. Sizce olacak şey mi ? Bence değil. En azından olmaması gerekir. Hele ki 25 yıl yatırım yaptığın, karakterin ağzından "seni en güçlü halimle bekleyeceğim" dedirttiğin biri varken okuyucunun +25 yıl beklediği böyle bir karşılaşma varken Shiryu'yla bu beklentinin içine etmen Oda için bile çok riskli bir hareket olurdu.

Gandhi: Politikanın zirvesinde olan biri Shodai Kitetsu gibi Dünyanın en iyi 12'liğinden birini neden çocuğu gibi yanında taşısın ? Sorumuz bu ve bu sorunun cevabının da süs niyetine olmadığı daha makul gibime geliyor.

İm gibi seriye gökten düşmüş, kimliği ve gücü belirsiz biri ortaya çıkmışken Luffy'nin Bb'den sonraki sürpriz hedefi olma potansiyeli taşıyan birinin karşısında yine kimliği ve gücü konusunda çok bir şey bilmediğimiz Gandhi dayının Zoro'nun rakibi olarak karşımıza çıkma ihtimali olduğunu da düşünüyorum. En iyi 12'likleri taşıyan kişilerin en az yonkou gücünde olduğu düşünülürse Gandhi dayımız ucu açık bir güç ile karşımıza çıkabilir.

Şimdi bu ufak incelemenin hikaye akışı açısından rakipleri nasıl konumlandırabileceği konusuna gelelim. Önce şuna karar vericez. Önce korsan kral mevzusu mu halledilecek yoksa dünya hükümetiyle hesaplaşma mı ? Sabo'nun bu süreçte belirleyici bir rol oynama ihtimali var mı? Çünkü arkasında Dragon var ve Dragon büyük bir sürecin pimini çekebilir. Burda biraz beyin fırtınası yapabiliriz. Çarşı çok karışık. Ben aklımdakileri yazayım isteyen bu dizilişteki rakip konumlandırmasını yapsın isteyen kendi hikaye akış çizgisindeki rakip konumlandırmasını. Elimizde 4 muhtemel rakip var. Bu enteresan bir rakam çünkü Luffy'yi düşündüğünüz zaman en fazla 2 rakip geliyor akla; Bb, İmu. Luffy'nin 2 rakibi varken Zoro'nun 4 rakibi olması en iyi ihtimalle bu 4 kişiden biriyle dövüşmeyeceğinin mesajını veriyor olabilir bize. Bunun üzerinde düşünebiliriz. Neyse bu rakiplerden;

*** Shiryu=Amiral veya elmas meyvesi durumuna göre amiral-yonkou arası
*** Shanks=yonkou
*** Mihawk=yonkou veya yonkou+
*** Gandhi= yonkou veya özellikle gençleşirse yonkou+

Şimdi burda yazılan seviyeler hemen hemen birbirine yakın. Yani yonkou veya yonkou+ Fakat mantıklı bakacak olursak bu adamların ya birbirlerinden farklı seviyelerde olması ya da Zoro'nun bunlardan biriyle dövüşmemesi gerekir ki hem iki tane aynı seviye rakiple karşılaşması gereksiz ve anlamsız olmasın hem de rakipleri yükselen bir grafikle işlensin(Shiryu[amiral-yonkou arası], Shanks[yonkou], Gandhi[yonkou+] gibi misal)

Muhtemelen gittiğimiz ada olan Elbaf'ta Elder Stars'ı görme ihtimalimiz, Shanks-Elbaf-Gorosei üçleminde aslında mümkün. Fakat Zoro Nidai Kitetsu'yu aldıysa daha yeni aldığı bir kılıcı Shodai Kitetsu'yla değiştirme ihtimalini ben olası bulmuyorum. Öte yandan Nidai Kitetsu'yu almadıysa bile seri hakkındaki çoğu gizeme cevap verebilecek gorosei'nin serinin Elbaf'tan sonraki sürecinde işleneceğini düşünmek daha mantıklı geliyor. Öte yandan Elbaf'ta düşman/rakip olarak ya Shanks'ı ya da gorosei'yi çizmeli. Neyse fırtına yapalım dedim bütün fırtınayı benim yapmama gerek yok :) Farklı senaryolar da var ama biraz rakipler üzerinden gitmek istiyorum. Şahsen Zoro'nun Shanks'la dövüştükten sonra Shiryu'yla dövüşmesi beni açmaz pek. Öte yandan hikaye gidişatı gereği 1 rakibi elemek gerekiyor gibi duruyor. Yani Zkk gibi belki de serinin en temelli en altyapısı olan teorisinin gerçekleşmediğini düşünürsek hem Mihawk'ın hem Zoro'nun geçmişte söylemiş olduğu birkaç cümleden kaynaklı Zoro'nun Shanks'la dövüşmeme durumu bana çok koymaz açıkçası. O yüzden Zoro'nun dövüşeceği 3 rakip bana göre; Shiryu, Mihawk ve Gandhi'dir. Bunun sırasını yine tartışırız ama benim olmasını istediğim sıralama Shiryu, Gandhi ve Mihawk'tır.

Ben Shanks ve Fuji'yle kapışcağını düşünmüyorum.Shiryu ile kapışır ama son dövüşe yakışır bi altyapısı yok bu karakterin.

Mihawk'la da aslında kapışcağını düşünmüyorum ama bu seferde seçenek kalmıyor.:/ Zoro Mihawk'tan o kadar eğitim(yardım) aldıktan sonra "Gel hele bi seni dövemde o ünvanı ben alam" dicek adam değil gibi.Zoro hayalinden vazgeçmedi ama artık Mihawk'a da kafa tutmaz.Mihawk'la savaşmamak için gerekirse 50 yıl ünvanın el değiştirmesini bekler gibi geliyor.

@Densetsu no Samurai

Zoro-Shanks olayını hiç öyle düşünmemiştim.Farklı bir bakış açısı olmuş.Olacağını zannetmiyorum ama Oda altından kalkabilcek olsa çok değişik şeyler olabilir dediğin senaryoda.

Shiryu amiral seviyesi ( Şu an olmasa da Zoro ile dövüştüğünde. İlk 3lüyü alamaz ama Aramaki ve şuan ki Fuji'yi alır.)
Gandhi yonko
Mihawk yonko+
Zoro da seri sonu kk seviyesinde bitirir seriyi. Kılıç ustaları rakiplerini yendiğinde araya belirli bir seviye farkı koyarak yeniyorlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık