Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Yonko Hakkında

Güzel yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

Luffy'nin bugüne kadar yanına çektiği adamlar, kendi gücüne göre hayli zayıf kişiler. Yonko'yu yenmesi dediğiniz gibi imkansız yani. Olayı dengeleyecek olanlar Luffy'den de sağlam ama destek verebilecek Marco gibi kişiler olacaktır. Öyle tahmin ediyorum.

Güzel yazı olmuş ellerine sağlık,ilk başta bakınca uzun gelebilir ama okumaya başlayınca hemen bitti ne olduğunu anlamadım.

Güzel toparlamışsın.

Ama bence Shanks dahil, hiçbir yonkou boş durmuyor ve bir amaç peşinde.

BigMom oluşum ve sistematik olarak önde gibi duruyor.
Teach surekli güçlü meyveler avliyor.
Kaido tüm dünyada eşsiz sadece zoandan oluşan büyük bir ordu istiyor.
Bunların yanında Shanks'in da bir hedefi var bence, ilerde göreceğiz onu da.

Güzel toparlamışsın.

Ama bence Shanks dahil, hiçbir yonkou boş durmuyor ve bir amaç peşinde.

BigMom oluşum ve sistematik olarak önde gibi duruyor.
Teach surekli güçlü meyveler avliyor.
Kaido tüm dünyada eşsiz sadece zoandan oluşan büyük bir ordu istiyor.
Bunların yanında Shanks'in da bir hedefi var bence, ilerde göreceğiz onu da.
Shanks'ın hedefi Raftel ile bağlantili olabilir. O şapkayı boşuna takmiyordu bence. Gelecek Kk'ı bekliyor.

Eline sağlık smoker yazı için. BM gerçektende çok güçlü bir yonkou, sırf tatlı komutanlarına bakarak bile bunu anlayabiliriz.Ayrıca BM'nin haberleşme ağı diğer yonkoularınkınden daha geniş ve gelişmiş.Ordu gücü olarak da Kaido'ya kafa tutabilecek tek ordu BM de .Şahsen BB ve Shanks da bukadar büyük bir ordu olduğunu tahmin etmiyorum. BM'de 3 adet pone kağıdı var, buda KK olabilmek için ne kadar ciddi çaba harcağını gösterir.

Forumda yorumlara baktığımda Luffy'nin ilk BM'ye gitttiği için en zayıf yonkou BM deniyor ama ben buna kesinlikle katılmıyorum.İlerki bölümlerde E.Oda BM'nin gerçek gücünü gösterdiğinde herkesin ağzı açık kalacaktır.Yazı için tekrar ellerine sağlık ,böle yazıların devamını bekleriz... :good::sapkali:

Son düzenleme:
eline saglık smoker güzel konu olmus ;)

yonkoların her zaman cok kücümsendigini düşünmüşümdür. bazı seyler shounenlerde nettir. çünkü mangakanın hayal beslemeside daha önceki shounenlerden temel alınmıstır.

shakky olayı güzel özetledi zamanında... grand line bir eleme organizasyonu gibi( ilk yarı ) potansiyeli olanlar yeni dünyaya ulasıyorlar. ama yeni dünya ordanda beter. çünkü e.oda eleme sisteminde söyle bir özet gecti.

morganla savasıyorsun, luffyde seytan meyvesi var. tüm east blueda söylenen bu hazine grand lineda. yani 4 denizde sans eseri meyveler bulan adamlar , grand lineda iş yapıyorlar. aslında sans degilde e.odanın serideki hissettirdigiyle kader diyelim ;) ama dikkat edin 11 supernovanın kaptanlarının hepsinin meyvesi var...

işte bu meyvelerin gücleriyle saboadye geliyorlar. kizaru ne diyor, bu yüz milyon üstü adamların hepsi canavar(meyve gücüyle). çünkü meyve gücleri öyle.

sonra yeni dünya geliyor. işte orda sadece meyve yetmiyor. artık hakide lazım. ve 4 yonkonun 3ü muhtemelen 3 tip hakiyide kullanan canavarlar. ve fiziksel olarakta asmıslar. sadece teach belki 3 tipi kullanmıyordur ama onunda fazladan meyve avantajı var.

düşünün 3 amiralimiz var. korkunclar... herkes onlar gelecek diye korkuyor. çünkü adamlar bastan logia. haki bilmeyen bir caylak ne meyvesi yerse yesin onlara daha dokunamaz bile.ama gencken az cok yonko edicek bir adam 20 yıllık emekliligin ardından gelip çiziyor.

işte o amiraller, yonko karsısına cıkınca logia olmaları bir anlam ifade etmiyor. shanks gibi biri magmayı rahatca durdurabiliyor. wb vurdumu inletebiliyor.

yani senin actıgın konu üzerine bunlarıda eklemek istedim yonkoluk;

1- muazzam bir douriki,
2- özel bir veya 2 seytan meyvesi ( ki shankstede hala cıkabilir ),
3- en üst seviyede haki, ki buda 3 tip demek, ( teachin karanlık gücü var )
4- sahip oldugu gücle cekim alanına aldıgı, seninde bahsettigin cok güclü kişiler ve muazzam bir olusum.

hepsi bir araya geldiginde ortaya kimsenin kolay kolay dokunamadıgı muazzam bir canavar cıkıyor. ve bunlardan sadece 4 tane var ve bildigimiz 5 kişi yasadı.

bu olusumlar ve gücün etki alanıyla ilgili bir örnek verip kapatayım. serideki smoker :D daz bonesun crocodileın emrine girmesine sasırmıstı. düşünün işte crocodile anca dazı alırken, bu adamlar, jackleri, beckmanları, marcoları, smoothieleri, crackerları, jozuları alıyorlar... ne kadar ekmek o kadar köfte.

dipnot; rogerın durumu... anladıgım kadarıyla roger, sistem mistem, filo milo dinlememiş kafa göz girmiş ve gitmiş kk olmus. hemde hastayken. yinede bunu luffyden beklemek zaten bastan haksızlık. luffy daha veletken bu denize girdi. rogerınsa son yolculugunda kk oldugunu unutmamak lazım. ve yine anladıgım kadarıyla bu cag ve bu deniz daha cetin. her ne kadar roger- wb - garp gibi adamlar cıkmasada, bunlara yakın olan adamların coklugu ve oturmus bir kaos durumuyla ve aynı seyi hedefleyen kişi sayısının cokluguyla, luffy kk oldugunda cok daha büyük bir iş basarmıs olacak bence ;)

Son düzenleme:
İşlerin bireysellikten çıkmasına iyi dokunmuşsun güzel bir yazı olmuş :) Ben az daha fazla WB övgüsü olmadığı için eksik buldum :gamyon:

Abi çok iyi olmuş ya, eline emeğine sağlık. Keşke daha uzun olsaymış :D Yazı dahil tüm yorumları okudum o derece ana yazı güzeldi.

Mantıklı bir yazı olmuş. Yine mantıken baktığımızda Bigmom'a bir şey olmamalı bu arc'ta. Yalnız Op söz konusu olunca bazen mantığın bittiği yerleri görebiliyoruz.

Genel olarak bu imparatorların apayrı bir dünyada olduklarını biliyoruz en azından. Diğer isimlerle mukayese etmek çok zor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık