Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yeni Nesil Shounen Serileri

Yeni nesil serilerde başlarda tam temel atmadan direkt okuyucuyu etkisi altına alma durumu var gibi. Hızlıca aksiyona giriyorlar. Dergi editörleri de böyle istiyor galiba, okuyucuyu direkt kendine çeken hızlı seriler. Hal böyle olunca eski seriler gibi yavaş kurulum pek görmüyoruz. Bunların arasında worldbuildingi iyi yapıp tempoyu iyi ayarlayabilen seri JJK gibi duruyor şu anlık, çok az baktım, kesin bir şey demeyeyim.

Yani eski serileri beklememek lazım artık. Yeni serilerin de ilgi çekici yönleri var.
Artık insanlar 100 bölüm serinin kurulmasını okumuyor, olayın içine seni direkt sokup arclarla temelini geliştirip okuyucuya sunuyor ve açıkçası bu yöntem benim daha çok hoşuma gidiyor.

JJK ve Tokyo Revengers benim favorilerim.

Benim yaşıtlarım film kafasında bir tane karektere sırtını dayayan işlere alışık.

Ama artık seriler HxH ve Naruto kafasında gidiyor daha çok.

Bu sadece manga dünyasında değil dizi dünyasında da aynı artık.

O yüzden ben karekterler ile bağ kurabildiğim yeni nesil işlerden aşırı keyif alıyorum.

JJK ve Tokyo Revengers benim favorilerim.

Benim yaşıtlarım film kafasında bir tane karektere sırtını dayayan işlere alışık.

Ama artık seriler HxH ve Naruto kafasında gidiyor daha çok.

Bu sadece manga dünyasında değil dizi dünyasında da aynı artık.

O yüzden ben karekterler ile bağ kurabildiğim yeni nesil işlerden aşırı keyif alıyorum.
Mugen no Junin, okumadınsa bi şans vermelisin. Her bir karakterle ayrı ayrı bağ kuruyorsun. Şöyle anlatayım, favori karakter listeni yap deseler iki ana karakter ilk ona giremez, ilk beş falan değil on! Cidden muazzam bir yazarlık var ortada.

Eski seriler çok mu iyidi ki en popüler seri fairy tail falandı Bir aralar.
Öne piece dragon ball
Naruto hxh
Bleach yuyuyudan araklamis.
Jojoda Pokemon havası var arada. Yani esinlenmeler normal. Jujutsuda hoca kakashiye benziyor tamamda ona bakarsanız yaşlı hoca tasvirleri alayı gandalftan araklama.

Kaliteye bakmak lazım ve fena değiller yani. Şimdi bleach falanda büyük üçlü deniyordu ne bileyim karakterlerin derinliği falan yoktu. One piecede adam akıllı dövüş sayısı çok az dağ bayır gereksiz ana karakter izliyoruz sürekli. Naruto desen bence obito içine 10 kuyruk aldıktan sonra ninja serisinden saçma birşeye evrildi. Yani berserk var mesela cillop gibi seri. Onunda anime uyarlaması yok. Yarım kalmış. Serinin kendiside yarım. Bunun dışında kingdom gibi taş gibi bir seri geliyor yardır yardır. Yine solo leveling çok hoştu mesela

Mugen no Junin, okumadınsa bi şans vermelisin. Her bir karakterle ayrı ayrı bağ kuruyorsun. Şöyle anlatayım, favori karakter listeni yap deseler iki ana karakter ilk ona giremez, ilk beş falan değil on! Cidden muazzam bir yazarlık var ortada.
Nedir bu ana karakterlerin sizden çektiği? Ana karakterin öne çıkmadığı seriye seri demem ben.

Nedir bu ana karakterlerin sizden çektiği? Ana karakterin öne çıkmadığı seriye seri demem ben.
Senden beklendiği gibi. xD Dragonball fanları da senin gibi düşünmüşler.Goku'yu salıp oğlunu ana karakter yapacakmış fanları başlamış ağlamaya mangaka mecburen çark etmiş.Seride bugün imkansız ama olsaydı eğer Luffy'i kenara atıyoruz oğlu ana karakter olacak deseler isyan eder miydin ? :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık