Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Wano Bölüm Yıldızları (1057)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Szice Luffy bir kez daha uyur mu?
Kaido şu Luffy'nin durumuna bir kez düşmüş olsa pamuğu tıkarlar ama konu ana karakter olunca güçlenip güçlenip geri geliyor :D hala şu rezilliği savunmamızı bekliyorlar. Evet serinin ana karakteri kazanmak zorunda ama bu kadar aptalca senaryo ile gözümüze sokulmasaydı bari. Şu an yapılan gerçekten looney tunes çizgi filminden farkı yok. Sonu belli olan aptalca kurgulanmış bir arc okuyoruz.

Sana şunu sorayım. Luffy'nin Kaido'yu yenmesi için meyvesinin böyle saçma sapan bir şey olmasına gerek var mıydı?
Hiç gerek yoktu, dördüncü duvarı yıkmak gibi bir güç aşırı abartılı bir güç. Katakuri gibi uyanış açıp aynı onun gibi kullanması göze daha estetik gelebilirdi. Oda'nın neden böyle bir riske girdiğini anlamadım. Oda için troll derlerdi de fanlarını bu kadar trollemesi bayağı bir tepki aldı.

Bakalım Luffy'nin bir sınırı olacak mı? Ya da bedeninin bütün kullanımını Nika'ya mı bırakacak?! Acaba sadece Gear 5 formundayken mi Nika'ya dönüşecek?

Buradan itibaren Gear 5 formunu göstermeden Gear 4 formunda mücadele ederse sıkıntı yok. Bu zamana kadar ki Gear 4'lerden tek farkı daha özgür ve daha güçlü saldırılar yapacak ve Haki'si bitmeyecek şekilde kullanımına herkes razı olur. Yani Nika'yı baskılamasını isterim.

Hiç gerek yoktu, dördüncü duvarı yıkmak gibi bir güç aşırı abartılı bir güç. Katakuri gibi uyanış açıp aynı onun gibi kullanması göze daha estetik gelebilirdi. Oda'nın neden böyle bir riske girdiğini anlamadım. Oda için troll derlerdi de fanlarını bu kadar trollemesi bayağı bir tepki aldı.

Bakalım Luffy'nin bir sınırı olacak mı? Ya da bedeninin bütün kullanımını Nika'ya mı bırakacak?! Acaba sadece Gear 5 formundayken mi Nika'ya dönüşecek?

Buradan itibaren Gear 5 formunu göstermeden Gear 4 formunda mücadele ederse sıkıntı yok. Bu zamana kadar ki Gear 4'lerden tek farkı daha özgür ve daha güçlü saldırılar yapacak ve Haki'si bitmeyecek şekilde kullanımına herkes razı olur. Yani Nika'yı baskılamasını isterim.
Hah işte ortada böyle bir gereklilik olmadığı halde Oda bunu yaptığı için kızıyoruz biz.

Hah işte ortada böyle bir gereklilik olmadığı halde Oda bunu yaptığı için kızıyoruz biz.
Tamam kızmakta haklısınız. Bende şunu savunuyorum. Yani siz ne kadar tepki de gösterseniz bu adam bu yola bir kez girdi. Bundan dönmesi için satışların dibi görmesi lazım. Malesef bu sadece ülkemizde büyük çoğunluğun beğenmediği bir konu. Yurt dışında ve Japonya'da bence bu tam tersi bir tepki aldı. Yakında 103. Cildin satışlarından da bunu göreceğiz.

Umarım Nika formunu bir daha görmeyiz. Gear 4 formlarına başka yetenekler eklesin. Tigerman, Kongman, Dragonman vs. vs. vs. Zaten artık Haki derdi de kalmadı. Karşısına gelecek başka hiçbir rakibin de Kaido gibi aşılamaz bedeni olmadığı için rahatlıkla indirir herkesi. Mesela Teach'e, Kaido'ya attığı gibi iki yumruk vursa daha kendine gelemez o yüzden muhtemelen Gura Gura'yı verdi.

Böyle bir şeyin şart olmadığının Oda da farkındadır mutlaka. Derdi güç olsa, lastik meyvesiyle de istediği kadar verebilirdi, daha önceki yaratıcı formları yaratan da aynı kişi. Bu meyve değişikliğinin hikâyeyle bir ilişkisi çıkacak tahmin ettiğimiz gibi, ben Oda'nın bu yöndeki planlarını merak ediyorum. Kafasına göre güç vermek için Luffy'e tanrı meyvesi verecek bir adam değil, bunu 1050 bölümde anlamış olmanız gerekirdi bence.

Böyle bir şeyin şart olmadığının Oda da farkındadır mutlaka. Derdi güç olsa, lastik meyvesiyle de istediği kadar verebilirdi, daha önceki yaratıcı formları yaratan da aynı kişi. Bu meyve değişikliğinin hikâyeyle bir ilişkisi çıkacak tahmin ettiğimiz gibi, ben Oda'nın bu yöndeki planlarını merak ediyorum. Kafasına göre güç vermek için Luffy'e tanrı meyvesi verecek bir adam değil, bunu 1050 bölümde anlamış olmanız gerekirdi bence.
Halen bu meyve değişikliğinin temeline dair geçmişten bir kanıt görebilmiş değilim. Ortada SBS'de söylenmiş bir yalan, Luffy'nin kendisi dahil meyvesinin Paramecia türü olduğunu söyleyen birçok farklı kişi, Luffy'nin meyvesini sözde 800 yıldır arayan Dünya Hükümeti'nin sanki meyvenin varlığını yeni öğrenmiş gibi tepki vermesi ve buna benzer birçok boşluk var. Adam 100 bölüm önce meyveyi değiştirmeye karar vermiş, bu açık bir şekilde görülüyor. Halen plandan falan bahsedilmesi gerçekten komik oluyor.

Büyük planı gördün tebrik ediyorum.

Altından ne çıkacak bir bakalım. En iyisi Oda'nın bize ne sunacağına bakmak. Tatmin edecek bir şey çıkmazsa zaten sövüyoruz. Kaldığımız yerden devam ederiz. Bekleyip görmek lazım.

Bu arada Teach'ın da meyvesinden bir şey çıkacak. Hiçbir Logia'ya benzememesi normal değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık