Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Urek Mazino ve Zahard Arasındaki Güç Dengesi

Hangi karakter daha güçlüdür

• Kullanılan toplam oy
    43
Oynamıyor lae baya baya sağlam kral olmuş. Tüm kuleyi parmağında oynatıyor herif.
Ne parmağında oynatması abi yapmayın etmeyin. Yukarı ki katları kapatmış adam. Phantaminium bunun aileyi biçmiş geçmiş ne yapabilmiş? :D

Adam maceraci olarak cıktığı yol da "Kral olacam" olayına çevirmiş işi. Koon Eduan'ın verisinin dediklerine bakın. Onun dışında Lo Po Bia ailesine karşı savaş olsa kaos olacak deniliyor. Herkes bunun önünde eğilmiyor yani hele de 10 Aile liderleri. Ha ailesinin lideri bile Yuri'nin sözleri sonrası bir şey demiyor yapacakları için...
Bilmiyorum, seriyi okuyalı uzun zaman oldu. Aklımda böyle yer etmiş.

Zahard gücü elde etmek için mücadele etmiş mi?
Mazino mücadele etmeden mi bu seviyede kuleye gelmiş? Zahard'ın verisinin katında ki gücünü hatirla. Bu Zahard "Pirinç çömleği" olayinda güç istemiş biri. Görende girdiği halinde maceracı bir adam sanır Zahard'ı. Bildiğin değişmiş bambaşka biri olmuş. Mazino hiç olmazsa olduğu gibi bir adam bu konuda da Baam' a da konuşuyor zaten "Değişme" tarzında.

Ne parmağında oynatması abi yapmayın etmeyin. Yukarı ki katları kapatmış adam. Phantaminium bunun aileyi biçmiş geçmiş ne yapabilmiş? :D

Adam maceraci olarak cıktığı yol da "Kral olacam" olayına çevirmiş işi. Koon Eduan'ın verisinin dediklerine bakın. Onun dışında Lo Po Bia ailesine karşı savaş olsa kaos olacak deniliyor. Herkes bunun önünde eğilmiyor yani hele de 10 Aile liderleri. Ha ailesinin lideri bile Yuri'nin sözleri sonrası bir şey demiyor yapacakları için...
Üst katları kapatmasının güç ile bir alakası olduğu zannetmiyorum ben muhtemelen başka bir sebebi var seride ki gizemlerden biri bu zaten.Phantaminum ise axis yani tanrı gibi bir şey o evren için.Aile liderleri dediğin gibi zaten kendi halinde takılıyorlar çoğunlukla olaylara karışmıyorlar hepsi toplanıp Zahard'a isyan etseler zaten indirirler.

İyi de niye kapatmış işte? :/ Axis seviyesinde bir problem varsa hadi karşısında? Adam kuleyi iplemeyip kaderi yenmenin yollarını arıyormuş, ki bulacaktır da. O haliyle bile kuleyi kendine ibadet ettiriyor daha ne olsun? :D

Mazino mücadele etmeden mi bu seviyede kuleye gelmiş? Zahard'ın verisinin katında ki gücünü hatirla. Bu Zahard "Pirinç çömleği" olayinda güç istemiş biri. Görende girdiği halinde maceracı bir adam sanır Zahard'ı. Bildiğin değişmiş bambaşka biri olmuş. Mazino hiç olmazsa olduğu gibi bir adam bu konuda da Baam' a da konuşuyor zaten "Değişme" tarzında.
Phanta biçmiş geçmiş ne yapabilmiş diyorsun ama Phanta'ya bir şey yapabilecek herhangi biri yok zaten seride. Urek olsa o da bir şey yapamayacaktı :D
Katları neden kapadığını bilmiyoruz, onu görünce konuşuruz.

Yozlaşması çok güçlü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Vakti zamanında alt etmeye çalışmışlar ama hepsine küsküyü vermiş işte. Dediğin gibi bu adama bağlılıklarından (en azından birçoğu) eğilmiyor millet önünde. Zahard hepsinin önünde eğilmesini sağlayacak kadar güçlü olduğu olduğu için eğiliyorlar.

Dediğim gibi karakter farklı güç farklı bir şey. Zahard'ın bu zamana kadar kulenin kralı olmasını sağlayan şey liderliği değil (adam emirleri bile kendi vermiyordu kaç yıldır) gücüdür. Bu adamı Urek'in üstüne koymak için elimizde olan veriler altına koymak için elimizde olan verilerden daha fazla. Urek daha güçlü çıksa da çok şaşırmam ama şu anlık gözüküne göre Zahard önde.

Üst katları kapatmasının güç ile bir alakası olduğu zannetmiyorum ben muhtemelen başka bir sebebi var seride ki gizemlerden biri bu zaten.Phantaminum ise axis yani tanrı gibi bir şey o evren için.Aile liderleri dediğin gibi zaten kendi halinde takılıyorlar çoğunlukla olaylara karışmıyorlar hepsi toplanıp Zahard'a isyan etseler zaten indirirler.
Kule olayında Axis oalyı biraz karışık o yüzden bir şey diyemiyorum. Fakat Zahard neden o katta kalmış daha ilerlememiş bu önemli. Eğer yukarıda geçemeyeceğini düşündüğü kişiler varsa anlaşma yapıp kitlemiş olması baya muhtemel bu konuda. Yoksa daha yukarıya tırmanıp orada kurardı saltanatını, bu şekilde daha fazla bölgeye ve kişiye hükmedebilirdi vb.

Diğer noktada seride ki ''Tanrı'' olayı biraz farklı. Yani Baam'a bile daha zayıf biriyken ''Sen benim tanrım olacaksın'' tarzında söylemler yapanlar oldu. Bu yüzden muhtemelen yukarıda çok daha güçlü ve aşılmaz kişiler var. Phanta da kuralsız mesela adam sonra o güce ulaşmış ve kulede muhtemelen peki Zahard nasıl kral oluyor? Bu adam için istese kuleyi yıkar diye denmedi mi? Adam bir gün kuleye ortaya çıkmış ve Zahard ailesini biçmiş Axis muhabbeti bu yüzden biraz farklı geliyor bana. Yani bu elde edilebilir bir güç ama bir olayı var muhtemelen. Ya da Baam olayında ki gibi ''Tanrı'' olayı söylenecek.

Yani Zahard dediğin gibi aile liderleri toplansa aşağı indirirler ama muhtemelen bir anlaşma falan var. Zaten bunlar ölümsüz aile liderleri olarak o bile bir konu mesela...
İyi de niye kapatmış işte? :/ Axis seviyesinde bir problem varsa hadi karşısında? Adam kuleyi iplemeyip kaderi yenmenin yollarını arıyormuş, ki bulacaktır da. O haliyle bile kuleyi kendine ibadet ettiriyor daha ne olsun? :D
Neden kapatmış olabilir? Ben mantık yürüttüm yukarıda ki kişileri aşamayacağını düşündüğüm için fikrini buldum mesela. Senin farklı bir fikrin varsa dinlemek isterim. Çünkü yukarıda yazdığım gibi bu adam devam edebilse eder ve yukarılara çıkarak daha çok kişiye ve bölgeye hakim olmaya çalışırdı. Yani sonuçta bu adam Kral olmak istiyor değiştikten sonra. Peki Phanta denilen kişi bunun ailesini biçiyor vb. bu da ölümsüz ya neden gidip gerekeni yapmıyor? :D

Phanta biçmiş geçmiş ne yapabilmiş diyorsun ama Phanta'ya bir şey yapabilecek herhangi biri yok zaten seride. Urek olsa o da bir şey yapamayacaktı :D
Katları neden kapadığını bilmiyoruz, onu görünce konuşuruz.

Yozlaşması çok güçlü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Vakti zamanında alt etmeye çalışmışlar ama hepsine küsküyü vermiş işte. Dediğin gibi bu adama bağlılıklarından (en azından birçoğu) eğilmiyor millet önünde. Zahard hepsinin önünde eğilmesini sağlayacak kadar güçlü olduğu olduğu için eğiliyorlar.

Dediğim gibi karakter farklı güç farklı bir şey. Zahard'ın bu zamana kadar kulenin kralı olmasını sağlayan şey liderliği değil (adam emirleri bile kendi vermiyordu kaç yıldır) gücüdür. Bu adamı Urek'in üstüne koymak için elimizde olan veriler altına koymak için elimizde olan verilerden daha fazla. Urek daha güçlü çıksa da çok şaşırmam ama şu anlık gözüküne göre Zahard önde.
Phanta'ya karşı bir şey yapamaz şuan gördüklerimiz dediğin gibi. Fakat dediğim gibi tırmanmayı durdurmasının nedeni mantıken daha çok tırmanamayacak noktada olmaları diye düşünüyorum ben. Sonuçta oraya kadar tırmanıp da devam etmemeleri mantıksız geliyor bana. Yani daha çok kişiye hükmedebilir bu adam ama gitmemiş ne hikmetse kapatmış katı.

Ya ben demiyorum ki Zahard zayıf. Yani Phanta ve Enryu'yu bir kenara bırakırsak en güçlü kişi olabilir. Kime küsküyü vermiş? Aile liderleri yanında durmuş bunun çoğu zaman. Zahard'ın önünde kim eğiliyor? 10 aile lideri de kendi kafasına göre takılıyor yav. Lo Po Bia'nın yaptıkları ortada, Fug desen başka bir nokta yine, isteyen güçlü kişiler isyan ediyor Evankhell gibi...

Yuri prenses seçiliyor, liderle konuştuğunda o zaman bu sisteme göre davranmayacağını söylediğinde bile bir şey demiyor lider.
O da isyan etti mesela. Kendi bile diyor ''Beni öldüremezler'' diye ailesi sebebiyle. Yani Zahard'ın önüne gelip secde etmiyor aile liderleri.

Urek ile karşılaştırmak mantıksız geliyor bana. Yani Zahard kuleyi tek başına tırmanmıyor ki 10 aile lideri gibi serinin en güçlü grubu var adamın etrafında. Urek'in etrafında kaç tane bu seviye adam var? Dediğin gibi bu iki karakter arasında kim daha güçlü çıkarsa şaşırmam bende. Fakat ben güçten ziyade durum ve karakter konuştum. Zahard kuleye girdiği gibi haliyle kalmamış, Urek ise hala aynı gibi görünüyor. Yani bu konuda Zahard'dan daha önce benim için.

Neden kapatmış olabilir? Ben mantık yürüttüm yukarıda ki kişileri aşamayacağını düşündüğüm için fikrini buldum mesela. Senin farklı bir fikrin varsa dinlemek isterim. Çünkü yukarıda yazdığım gibi bu adam devam edebilse eder ve yukarılara çıkarak daha çok kişiye ve bölgeye hakim olmaya çalışırdı. Yani sonuçta bu adam Kral olmak istiyor değiştikten sonra. Peki Phanta denilen kişi bunun ailesini biçiyor vb. bu da ölümsüz ya neden gidip gerekeni yapmıyor? :D
Diğer sorularının cevabını bilmiyorum ama Phanta karşısında Zahard'ın ölümsüzlüğünün bir anlamı yok hacı. :D Onu biliyorum sadece.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık