Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Türkiye'deki Yap-İşlet-Devret Projeleri

Yap işlet devret midir bilmiyorum ama Bursa'daki hava limanı da komedi unsurudur. Biri ne zaman uçağa binecek olsa terminalden otobüse binip Sabiha'ya gidiyor. Yenişehir'e iki saat yol çekmeyi göze alanı görmedim henüz.

İstanbul'da nüfusu azaltarak trafiği de azaltmak için proje hazırlamak yerine mevcut yükü azaltsın diye 3. köprü yapmak, Kanal İstanbul projesi ile nüfusu daha kalabalık hale getirmeyi hedeflemek gibi projeler daha cazip geliyor halka. Kanal İstanbul sayesinde bedava olan boğazdan geçmek yerine senin ücretli kanalından geçiş olacağını ileri sürüyorsun ama dış güçlerin seni yıkmak için para harcadığını da ifade ediyorsun. Ortadaki çelişki seni düşürmek isteyenlerin gemilerinin para kazanmak için zamandan tasarruf etmek amacıyla sana para kazandıracak olması. İşin garibi Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler içinde bu projeden yararlanması en muhtemel ülke Rusya. Olası bir savaşta seni taraf seçmeye itecek bir yatırıma kadar gidiyor bu.

Böyle bakınca dolandırıcılık, fakat ortada gerçekten 100 ton civarında elma verecek bir arsa olsaydı, o zaman yararlı bir model olurdu.
Buna değil ama ilk mesajdakine göre yorum yapıyorum şu an bilgi çağındayız bir köprüden ne kadar araç geçeceği konusunda %90 yanılma ihtimalleri yok.Yanılgı varsa bu kasıtlıdır.Artık yapay zekalar bile son derece ilerledi ilerde insanların nasıl öleceğini bile tahmin edebilecekleri öngörülüyor.Kısacası kanun boşluğu mu hukuk boşluğu mu bilemiyorum hukukçular daha iyi bilir sistemin açıklarından faydalanıyorlar.Başka bir ülkede böyle yapamazsın çünkü halk ağır tepki gösterir biz tepkisiz bir milletiz.

Buna değil ama ilk mesajdakine göre yorum yapıyorum şu an bilgi çağındayız bir köprüden ne kadar araç geçeceği konusunda %90 yanılma ihtimalleri yok.Yanılgı varsa bu kasıtlıdır.Artık yapay zekalar bile son derece ilerledi ilerde insanların nasıl öleceğini bile tahmin edebilecekleri öngörülüyor.Kısacası kanun boşluğu mu hukuk boşluğu mu bilemiyorum hukukçular daha iyi bilir sistemin açıklarından faydalanıyorlar.Başka bir ülkede böyle yapamazsın çünkü halk ağır tepki gösterir biz tepkisiz bir milletiz.
Ilk mesajda yazılanlar yandaşlara para kazandırmak için yapılmış yatırımlar. Döviz kurunun çok oynak olduğu bir ülkede garanti ücreti döviz cinsinden veriliyor. Örneğin garanti verilirken avro 2 TL diyelim. On yıl sonra avro 20 TL olursa başta yapılan hesap tutmaz ve normalde vereceğin paranın on katını ödersin. Bunu kompanse etmek için de ücretlere zam yaparsın, bu sefer de pahalı olduğu için tercih edilmez ve garanti ücretini daha çok ödemek zorunda kalırsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık