Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Türkiye'deki Yap-İşlet-Devret Projeleri

%99.7'lik hata payı demek, ortada bir doğru yok demektir.
İnsanın açıklayabileceği hatalar var açıklayamayacağı hatalar var. Kütahya açıklanamayacak bir hata. Diğerlerini onayladığımdan öyle demiyorum, sık kullanılan güzergahlar üzerinde oldukları için yine bir şekilde açıklama yaparlar diyorum. Bizim millete "Sidikle abdest alınır mı?" diye sorsan alınmaz çünkü usullere aykırı der ama bir yapı uygun olmayan yöntemle yapılır mı desen "Olsun da nasıl olursa olsun." der. Eskinin yokluğu çok sıkıntılı bir yara açmış halkta.

Türkiye'ye bu sistem Yap-Kazıkla-Devret şeklinde ilerliyor. Burada kazıklanan halk tabii ki. Üsttekiler bu ihaleler sayesinde yolunu buluyordur. Temiz iş.

Aynı sistem değil sanırım ama mantık aynıysa çok birşey beklemiyorum.En son şu haberi görmüştüm şaka sandım ama gerçekmiş.:oops:

İnsanın açıklayabileceği hatalar var açıklayamayacağı hatalar var. Kütahya açıklanamayacak bir hata. Diğerlerini onayladığımdan öyle demiyorum, sık kullanılan güzergahlar üzerinde oldukları için yine bir şekilde açıklama yaparlar diyorum. Bizim millete "Sidikle abdest alınır mı?" diye sorsan alınmaz çünkü usullere aykırı der ama bir yapı uygun olmayan yöntemle yapılır mı desen "Olsun da nasıl olursa olsun." der. Eskinin yokluğu çok sıkıntılı bir yara açmış halkta.
Yazmakla uğraşmayacam. Benim yerime biri zamanında söyledi. O yokluk, o doyumsuz açlık; bizim milletimizi mahvetti.

Bile isteye, göz göre göre yapılmış zarar projeleri. Hepimizin bildiği ama hiçbirimizin açıkça söyleyemediği malum sebeplerle yapılmış projeler.
Aslında bunun gibi daha çok vardı, ama midem kaldırmadı daha fazlasını yazmayı.

Havalimanı dışındaki projeler insanların işini kolaylaştıracak türden işler, ama yapılma şekilleri fecaat.

Havalimanı dışındaki projeler insanların işini kolaylaştıracak türden işler, ama yapılma şekilleri fecaat.
Şehir hastanelerine rant var diye laf edemiyorsun çünkü yapılan hastane. 90'larda millet parasını ödemeden cenazesini alamıyordu hastaneden. O yokluğa sebep olanlar bugün Akp'nin meşruiyetini sağlayanlardır. Yanlışa yanlış diyemiyorlar, olsun da yanlış olsun yokluktan iyidir deniyor hep.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık