Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Türkiye'deki Yap-İşlet-Devret Projeleri

Okuduğum AÖL arazi olarak dört beş dönüme inşa edilmişti. Okul binası, kapalı spor salonu, yemekhane ve iki yurt ile kocaman bir eğitim-öğretim yuvasıydı. Orta okulda temel atılımına gitmiştik ve bir kaç seneye inşası tamamlanmıştı. Bizim nesil okulun üçüncü jenerasyonuydu. Tabi sonradan AÖL lerin kapatılması ile imam hatip olarak değiştirilmişti.

Arazinin kamulaştırılması, binaların yönetmeliğe uygun şekilde inşa edilmesi bunlar devasa paralar demek. Şu an piyasada demirin tonu 18bin, betonun metre küp fiyatı bizim burada ortalama 1400. Artı arazinin hafriyat çalışmaları vs. derken bu kadar büyük meblağlara çıkılması gayet normal.

İçmimarım. Bazı devlet kuruluşları ile ara ara çalışıyorum. Proje maliyetleri gerçekten devasa boyutta. Yaklaşık 4 milyon ₺ harcandıktan sonra iptal olan proje biliyorum ve evet, yap - işlet - devret modeliyle yapılıyor. Temel atılmış proje iptal olduğu için de arsa kullanılmaz halde. Gerçekten yazık.

Eline sağlık Smoker.

İki ay önce ilk kez Bursa'ya gittim. Tepe bir yere çıkıp çay içelim dedik. Karşıda şu manzarayı görünce inanamadımasdlfkj Planlı alanlar imar yönetmeliği kesinlikle garip gureba için var...
Bursa giderek ölüyor. Bir sürü sorun var ama burada anlatmak istemiyorum. Ancak bu bina benim için bir simge mahiyetinde. Bu videoyu koymak isterim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık