Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Sandman (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 23 71.9%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 9 28.1%

• Kullanılan toplam oy
    32
Dizi benim için güzel başladı, sonra bir ara durağanlaştı ve tekrar güzelleşti. Vortex olayını fazla beğenemedim, sıkıldım. Üstüne Westworld'ün son bölümünü izledim diye olabilir, o aklımı başımdan almıştı :ehe:

Onun harici arkadaşların dediğine katılıyorum. Ölüm ve Lucifer olmamış , cast olarak olmamışlar arkadaşlar. Özellikle ölüm hiç olmamış.Ölümün olduğu bölümün işlenişi uygun bir cast ve daha iyi bir oyuncuyla olsaydı eminim ki duygu bana daha iyi geçecekti. Onun harici 2. sezonu bekliyoruz. Umarım kısa zamanda gelir. Çünkü merak uyandırıcı bir sezon finali yaptılar. Favori bölümlerim 5-6.bölümler. Dizi benim için totalde 10 üzerinden 7- 7.5 yapar .

Son düzenleme:
İlk dört bölüm fena değil izlenir. Beşinci bölümü çok beğendim. İyide çekmişler bölümü ilgi çekiciydi baya.

Haunting Hill Houseda da bir efsana bölüm vardır gerim gerim gerer ondan sonra izlediğim gerildiğim en iyi bölümlerden biri oldu.

Son düzenleme:
Sonunda bitirebildim. Dizi sayesinde zenciye doyduk, teşekkürler Netflix.

Çizgi romandan bağımsız olarak ve cast faciasını da görmezden gelerek diziyei beğendiğimi söyleyebilirim. Dizi 6. bölüme kadar müthiş ilerledi, yağ gibi aktı gitti adeta. Fakat özellikle 7. bölüm ve sonrası tempo çok düştü. Morpheus çok iyiydi, ama Vortex denen veletten ayar yediği anda o da gözümden düştü. İkinci sezonu çıkınca izlerim, ama birinci sezonun tadını vereceğini sanmıyorum.

İçerisindeki eşcinsel çiftlerden dolayı Netflix'e sallayan varsa, Sandman 90'larda yayınlandığından beri içinde bolca eşcinsel karakter bulunduran bir seridir. Bazı tartışılan karakter seçimleri için alta Gaiman'ın röportajını bırakacağım, dizinin castından kendi sorumlu bildiğim kadarıyla. Açıkcası Death'i siyahi yapmaları dışında cast değişiminin sebeplerini anlıyorum. Death'i oynayan aktrist de bence gayet iyi oynamış o yüzden o konuda da çok sızlanmayacağım. Tabi yıllardır kafamda hep Death için Eva Green hazretleri vardı ama yapacak bir şey yok.
Sonuçta eserin tüm hakları Gaiman'a ait ve açıkcası Gaiman gibi inanılmaz bir adamın kendi eseriyle ilgi kararlarını sorgulamayı da pek mantıklı bulmuyorum.

Gaiman'ın çizgi romanı yazarken kafasının yerinde olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Ben ne okuyorum diye düşündüğüm çok hikaye vardı. O yüzden dizinin belirli bir konuda ilerlememesi ve belirli bir sonuca bağlanmaması gayet doğal olur. Gaiman mitleri kendine göre yorumlayıp bir çizgi roman yazmış, dizi de bu şekilde mi ilerler bilinmez. Casti de kendinin seçmiş olması hayranların beğeneceği anlamına gelmiyor ki bazı castler gerçekten göze parmak. Çoğu kısım çizgi romana paralel gidiyor aslında. Atlanmış veya değiştirilmiş çok kısım da var. Ben en son 6.bölümü izledim ve daha 1.cilt bitmemişti hikaye bakımından.

Diziyi izlemedim.Hatırlamadigim bir ciltte kedilerin hayal etmesi üzerine bir bölüm vardı.Cok beğenmiştim orasını.Bunu diziye yansıttılar mi?Yansıttılarsa nasıl yansıttılar?

İçerisindeki eşcinsel çiftlerden dolayı Netflix'e sallayan varsa, Sandman 90'larda yayınlandığından beri içinde bolca eşcinsel karakter bulunduran bir seridir. Bazı tartışılan karakter seçimleri için alta Gaiman'ın röportajını bırakacağım, dizinin castından kendi sorumlu bildiğim kadarıyla. Açıkcası Death'i siyahi yapmaları dışında cast değişiminin sebeplerini anlıyorum. Death'i oynayan aktrist de bence gayet iyi oynamış o yüzden o konuda da çok sızlanmayacağım. Tabi yıllardır kafamda hep Death için Eva Green hazretleri vardı ama yapacak bir şey yok.
Sonuçta eserin tüm hakları Gaiman'a ait ve açıkcası Gaiman gibi inanılmaz bir adamın kendi eseriyle ilgi kararlarını sorgulamayı da pek mantıklı bulmuyorum.

Dizideki oyunculuklar güzel, fakat Gaiman'ın karakter seçimlerini yapmış olması benim için ucuz bir popülizmden öteye gitmez. Adama demezler mi "madem öyle, çizgi romanda niye böyle yaptın?" diye. O nedenle kendisini samimi bulmuyorum.

Dizi bitti. Zirvesi 4.bölüm. 6.bölümdeki 100 yıl muhabbetinden de çok keyif aldım. Onun dışında konu kesinlikle sonsuzların arasındaki mücadeleye, çatışmaya odaklanmalı. İnsanların varlığı çöp. Hiçbir ederleri yok böyle varlıklar karşısında ve bunu bilerek izliyorsun tamamen vakit kaybı oluyor. Ekran başında tiksinmekten bunalmaktan yoruldum. Abicim siz kim köpeksiniz ya cehennem olun gidin de iki ortam iki sonsuz görelim anasını satayım. Boş beleş tatava. Devam sezonlarında buna odaklanırlarsa dizi daha keyifli olur. Bu dizi bana tekrar hatırlattı ki sarışın, kızıl olmak günah bu dünyada. Ekranlar bu günahkarlardan arındırılmalı ve yerlerine oyunculuklarıyla ateş eden Detroit'in bağlarından büklüm büklüm yollarından kopma kardeşlerimiz getirilmeli. Arındırmak önemli zenciye devam gaylara selam netflix.

Tywin Lannister sadece1 bölüm oynamasına rağmen desire, rose walker, lucifer ve apartman karakterlerinden çok daha etkileyiciydi. Dream'i oynayan adam hakkını vermiş, the corinthian ve johanne constantine dışındaki oyunculukları zayıf buldum. Dizi güzel başladı ümit verdi lakin sonunu sıkıla bayıla getirebildim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık