Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Teach'in Güçlerine Dair

Bildiğiniz gibi Teach, şuan Yonko olan 4 karakterden birisi, ve ana düşman olarak tasarlanan bir karakter olarak gözüküyor, yani E.Oda bu karakteri elinden geldiği kadar güçlü yapmaya çalışıyor, peki Teach'in güçlerini incelersek, nelere sahip, nelere sahip değil bir görelim.

Fiziksel güç ve dayanıklılık.

38 milyonluk Sarkies'in, Teach karşısında bir böcekten farkı yok.

Burgess'in karakterini göz önüne aldığımız vakit, yani oldukça kavgayı seven kendini şampiyon olarak adlandıran bir karakterin, ben Teach ile dövüşmeden tayfasına katıldığını düşünmüyorum, yani buradan da Teach'in en az fiziksel olarak Burgess kadar olduğunu varsayabiliriz, ki Burgess rahatça 2 katlı bir oteli zıplayarak kaldırıp fırlatabilen fiziksel gücü üst düzeyde bir karakter.

Burgess'in fiziksel gücü.

Shanks, Teach'in gücünün son derece tehlikeli olduğunu söylüyor, ve gücünü bizzat kendi birinci elden tatmış.

Geçmişe dönüldüğünde görüyoruz ki Beyazsakalın tayfasında üç kişi öne çıkıyor, sırasıyla ; Jozu / Teach / Marco.

Fiziksel gücünü bir kez daha gösteriyor, ve Ace'i adeta bir böcek gibi yumruğu ile uzak mesafeye fırlatıyor.

Aynı zamanda tek hamlede boynunu kırabilecek bir yumruk atabiliyor, Ace'in Jinbe karşısında 5 gün dayanabildiğini düşünürsek, Teach'in de Ace'i 1 gün dolmadan yendiğini farz edersek, Teach'in fiziksel saldırılarının Jinbe ayarı olduğu söylenebilir, dahası önceden söylediğim gibi Burgess'i tayfasına katmadan önce onu da fiziksel gücü ile dövmüş olma ihtimalide mevcut.

Fiziksel dayanıklılığa gelirsek. Beyazsakal'ın devasa bisentosunu ve ölümcül depremini beynine yemesine rağmen silahına sarılıp Beyazsakala ateş edebilecek kadar da bilinci yerinde.

Yine aynı şekilde Sengoku'nun şok dalgası saldırısına direk hedef oluyor ve buna maruz kalmasına rağmen fiziksel kuvveti ve bilincinden bir şey kaybetmeden savaşmaya devam ediyor.

Fiziksel özellikler ve dayanıklılık olayını kapattıysak şimdi asıl noktaya gelelim. Daha doğrusu Yami Yami no Mi'nin, yani Karanlık logiasının defansif olarak Teach'e bir şey katıp katmadığına bir bakalım.

Yami Yami no Mi - Logia Türü : Karanlık

Bildiğiniz gibi, Teach karanlık meyvesini kullanarak Şeytan Meyvelerini geçersiz kılabiliyor, ama aynı zamanda vücudu açık hedef haline geliyor ve fazladan acı alıyor, peki Teach buna rağmen nasıl hayatta kalabilir ? Mesela bir Magma, Yıldırım, Lazer, Law'ın Gama Bıçağı tarzında saldırılardan fiziksel dayanıklılık ile kurtulmak mümkün olur mu ? Pek zannetmiyorum, peki Karanlık bu konuda ne yapabilir ? Luffy lastik olarak organlarınında lastik olması ile Gear Second tekniğini kullanabiliyor, ve lastik iç organları sayesinde basınca dayanıyor ve ölmüyor. Doflamingo ip meyvesi kullanıcısı olarak Gama Bıçağına maruz kaldığında, iç organlarını tekrardan dikip ölmekten kendini kurtarabiliyor, Enel, yıldırım ile kalbine şok vererek kendini tekrardan diriltebiliyor. Marco anka meyvesi kullanıcısı olarak iç organlarını yenileyebiliyor. Peki Teach, iç organlarınıda karanlığa çevirerek, bu tarz enerji tabanlı yani Plazma denilen saldırılarıda hiçe çevirebilir mi ? Çünkü biliyoruz ki şeytan meyvesi enerjisini bir şekilde engellemeyi başarıyor.

Ace ile olan dövüş, buna örnektir, evet Teach'in fiziksel gücü başrol oynamış olsada, bazı saldırılar varki bunlardan kurtulmak kolay iş değil.

Gördüğünüz gibi çifte alev mızrağı göğsünü delmiş, ve içini yakıyor, bundan kurtulmanın tek yolu alev yani plazma olan maddeyi karanlığı kullanarak etkisiz hale getirebilmektir.

Bu Örneklerde Plazma Halinin Oluşumu
- Tüm yıldızlar nebulalar ve yıldızlar arası uzay plazma halindeki maddeden oluşur.
- Güneş dev bir plazma küresidir.
- Yıldırım ve Şimşeğin aktığı yol boyunca nötral atom ve moleküller uyarılmış atom ve moleküller pozitif iyonlar elektronlar ve fotonlardan oluşan çok sıcak bir gaz çorbası haline gelir. Bu hal plazma halidir.
- Kibritin alevi mumun alevi v.s. düşük sıcaklıktaki plazma halidir.
- Düşük sıcaklıktaki bu plazma hallerine termik sıkıştırma uygulayarak altın eritecek sıcaklığa bile getirebiliriz.(1066 0C)

Alıntıdır.

Yukarıda yazdığı gibi, Alev bir plazmadır, ve Teach bu tarz maddeleri, dokunulabilmesine rağmen vücudu içerisinde etkisiz hale getirebilmekte. Haliyle, alev, magma, yıldırım, güneş ışığı / lazer, gamma bıçağı tarzında saldırılardan bu şekilde yara alır ancak Ace'e karşı olduğu gibi kurtulabilir.

Gördüğünüz gibi Ace, Teach'i alev topuna çevirip öldürecekken, Teach'in karanlık gücü devreye giriyor ve bunu engellemeyi başarıyor, yani Teach plazma türü saldırıları vücudunu kullanarak etkisiz hale getirebiliyor, hasar alıyor, ancak hayatta kalmaya yetecek kadar bir savunma sistemi mevcut.

Aynı şekilde ada büyüklüğündeki alev topundan sağ çıkıyor.

Bunun sebebi hem dayanıklılığı hemde karanlık meyvesinin plazma türü saldırılar karşısında etkili olması.

Yani ben bu tarz, yıldırım, magma, lazer, ışık tarzı saldırılardan bu şekilde hasar alarak hayatta kalabileceğini düşünüyorum.

Şimdi gelelim Teach'in neleri karanlık ile karşılayamayacağına, daha önce gördüğünüz gibi, kesici ve delici saldırıları karşılamakta zorluk çekiyordu, Beyazsakal'ın bisentosu karşısında olduğu gibi, dayanıklı olsada kesilmekten kendini koruyamazdı.

Peki bu saldırılara karşı ne yapacak ? Burada devreye Gura Gura no Mi giriyor.

Gura Gura no Mi - Paramecia türü : Titreşim

Teach, plazma türü saldırılar karşısında bir nevi başarılı olabiliyordu, ancak kesici ve delici saldırılar karşısında yetersiz kalıyordu, bunu engellemekte titreşim paramecia gücü, yani deprem gücüne düşüyor.

Küçük bir örnek ile karşılaştırmalı gidelim, Dev kor-amiral Ronse devasa baltası ile Vista ile çarpışabiliyor.

Ve aynı Vista, rahatça Mihawk ile aşık atacak güçte bir kılıçustası.

Kılıç, balta, mızrak, bu tarz saldırılara karşı deprem meyvesi son derece etkili.

Vista ile balta çarpıştırabilen Ronse, Beyazsakalın depremi karşısında çaresiz kalıyor, önce o keskin baltası titreşim sebebi ile parçalanıyor sonra miğferi.

Başka bir örnekte rahatça kılıç parçaladığını görebilirsiniz.

Devasa çelik içe doğru yamuluyor, ve arkasında şok dalgası bırakacak kadar kuvvetli bir saldırı ortaya çıkıyor.

Bu tarz saldırıları karşılamakta, titreşim meyvesine kalmış durumda, mangaka bu şekilde tasarlamış, peki ya soğuğa karşı ne olacak ? Plazma çeşidi olmayan, maddeyi buza çeviren bir saldırı karşısında karanlık işe yarar mı ? Yoksa titreşim mi daha etkili olacak ? Cevap titreşimde.

Aynı şekilde buz mızraklarıda kılıç gibi titreşim karşısında çatlıyor.

Mangaka tasarlamak istediği son düşmanda en mükemmeli yapmak istemiş gözüküyor, yani hem karanlık hem titreşim, sadece saldırı değil savunmada da son derece etkili durumda, peki geriye ne kaldı ? Kimyasal tarzda saldırılar.

Bunun çaresi halen bulunulmuş değil, ancak benim düşünceme göre mangaka değişik bir zoan türü ile, yani logia - paramecia - zoan üçlemesi yaparak son rakip olarak düşündüğü Teach'i bu konuda da avantajlı kılabilir. Bekleyip görelim.

Ellerine sağlık.
Tamam ateşi, meyvesi sayesinde etkisiz kılabiliyor hatta ateşten yola çıkarak ışını veya magmayı bile dahil edebiliriz. Ama sorun şu bunu yavaş ve acı çekerek yapıyor yani Kizarunun aynı anda yüzlerce ışın saldırısını emebilir mi? Veya magma ateşten çok daha güçlü bi saldırı. Yani acısı da hayli artsacak dayanabilecek mi? Öyle peş peşe saldırılara sadece karanlık meyvesi ile.
Kısaca her plazma saldırını evet emebilir lakin dediğim durumlar bence fark yaratır. Önemli bir fark hemde bu

Zehir konusu ise tamam o olay yahu.
Nasıl Luffy bağışlık kazandıysa Karasakal reis de bağışıklık kazandı. Illa bunun üzerine gidilmesine pek gerek yok

Ve son olarak varsa sağlam bi reis avatarı atsana bana

Birde Lawdan saldırıyı yerse saldırıyı emse dahi organları zarar görmüş olacak yani Pekte bir şey fark etmez.

Zehir konusu ise tamam o olay yahu.
Nasıl Luffy bağışlık kazandıysa Karasakal reis de bağışıklık kazandı. Illa bunun üzerine gidilmesine pek gerek yok
Nasıl tamammış, luffy'nin olayı ile Teach'in zehir olayı nasıl aynı oluyor. Birinine zar zor ivankov hormon tedavisi uyguluyor, diğerine ise Shiliew panzehir veriyor. Ayrıca o panzehir sadece Magellan'ın zehiri için, daha bu zehire benzer niceleri vardır.

Nasıl tamammış, luffy'nin olayı ile Teach'in zehir olayı nasıl aynı oluyor. Birinine zar zor ivankov hormon tedavisi uyguluyor, diğerine ise Shiliew panzehir veriyor. Ayrıca o panzehir sadece Magellan'ın zehiri için, daha bu zehire benzer niceleri vardır.
Yahu niye Luffy CC'nin zehrini tümden içine çektide hiç tınlamadı veya niye balıkadam Adası'nda Chopper şaşırdı?
Çünkü Luffy Megallan dayı sağolsun zehirlere karşı direnç kazanmış ee aynısı Karasakal için miye geçerli olmasın?
Ha şunu dersen evet Megellandan daha ağır zehirler varsa ve yerse işler değişebilir ama Karasakalda aynı Luffy gibi zehirlere karşı şuan dayanıklı. Megallandan iyileri çıksa dahi bu çok az bir sayıdır. cidden bu konuda bence az çok paçayı kurtardı.

Son düzenleme:
Yahu niye Luffy CC'nin zehrini tümden içine çektide hiç tınlamadı veya niye balıkadam Adası'nda Chopper şaşırdı?
Çünkü Luffy Megallan dayı sağolsun zehirlere karşı direnç kazanmış ee aynısı Karasakal için miye geçerli olmasın?
Ha şunu dersen evet Megellandan daha ağır zehirler varsa ve yerse işler değişebilir ama Karasakalda aynı Luffy gibi zehirlere karşı şuan dayanıklı. Megallandan iyileri çıksa dahi bu çok az bir sayıdır. cidden bu konuda bence az çok paçayı kurtardı.
Luffy ile Teach bakteri mi virüs mü, zehire karşı nasıl direnç kazanıyor. Vücutları kendiliğinden panzehir mi üretiyor.

Şimdi Magellan bu ikisini tekrar zehirlese, ikiside geberir gider. Shiliew ve İvankov gibi müdahale eden birileri olmazsa.

Dostum eline sağlık tespitlerini beğendim.
Bu adamda ayrıca D'nin iradesi var (Cesaret yıkan bir güç)

Öncelikle eline sağlık güzel derleme olmuş lakin Yami Yami'nin esas özelliklerine değinmemişsin, orasını eksik buldum açıkçası.

Yami Yami yeteneği her şeyi karanlığa çeken bir yetenek. Köyün tamamını, I.D.deki kapıyı ve muhafızları ve hatta şeytan meyvelerini bile içine çekebiliyor Gura Gura örneğinde olduğu gibi. Şimdi Yami Yami bunu nasıl yapıyor ? Meyvenin kendisi bir boyut açıyor ve dünyadaki nesneleri veya canlıları o boyuta yolluyor. Daha sonra bu olayı tersini yaparak içine çektiği şeyleri dışarı atıyor. Ben Teach'in yeteneğine tam hakim olamadan savaşa geldiğini düşünüyorum açıkçası. Teach'in meyveyi yemesi ile savaşa gelmesi arasında 1 yıldan az bir süre var çünkü. Şahsen 2 yıllık aranın ardından Yami Yami yeteneklerini daha iyi kontrol edebildiğini düşünüyorum Teach'in.

Misal Yami Yami'nin boyut açma yeteneğini geliştirip Marvel'deki The Spot (Dr. Jonathan Ohnn) gibi olabilir.
[/url][/IMG]
Karanlığı ellerinde toplamak yerine portal olarak etrafına yayabilir, rakibin lazer, magma, ateş, buz vs bütün saldırılarını daha üzerine gelmeden diğer boyuta gönderebilir. Yakın dövüşte ise yukarıda Spiderman'a olan şeyin aynısını itme - çekme yeteneğini seri hale getirmek suretiyle yapabilir. Misal WB'nin bisentosunu o daha omzuna gelmeden, omzunda açacağı bir portalla karadeliğe gönderebilir, WB'nin yanında açacağı başka bir portalla da WB'ye yansıtabilir. Tabi bu iş için seri olmak lazım. Orası ayrı konu.

Diğer bir husus, karanlığın çekiminin sonsuz olması. Böyle bir boyuta sahip olan Teach sınırsız sayıda şeytan meyvesini içerisinde barındırabilir. Ben 2-3 tane değil 5-10 tane meyve yeteneği göreceğimizi umuyorum Teach'ten. Beyblade'den tut Dorohedoro'ya kadar çoğu seride işlenen bir olgudur bu, One Piece serisinde de göreceğimizi umuyorum.

Karanlık ateşi emiyorda,zehiri niye ememiyor ?

Akainu Teachin böğrüne delik açsa,ne olur ?

Law organlarını yok ederse,karanlık meyvesiyle onarabilir mi?

Öncelikle eline sağlık güzel derleme olmuş lakin Yami Yami'nin esas özelliklerine değinmemişsin, orasını eksik buldum açıkçası.

Yami Yami yeteneği her şeyi karanlığa çeken bir yetenek. Köyün tamamını, I.D.deki kapıyı ve muhafızları ve hatta şeytan meyvelerini bile içine çekebiliyor Gura Gura örneğinde olduğu gibi. Şimdi Yami Yami bunu nasıl yapıyor ? Meyvenin kendisi bir boyut açıyor ve dünyadaki nesneleri veya canlıları o boyuta yolluyor. Daha sonra bu olayı tersini yaparak içine çektiği şeyleri dışarı atıyor. Ben Teach'in yeteneğine tam hakim olamadan savaşa geldiğini düşünüyorum açıkçası. Teach'in meyveyi yemesi ile savaşa gelmesi arasında 1 yıldan az bir süre var çünkü. Şahsen 2 yıllık aranın ardından Yami Yami yeteneklerini daha iyi kontrol edebildiğini düşünüyorum Teach'in.

Misal Yami Yami'nin boyut açma yeteneğini geliştirip Marvel'deki The Spot (Dr. Jonathan Ohnn) gibi olabilir.
[/url][/IMG]
Karanlığı ellerinde toplamak yerine portal olarak etrafına yayabilir, rakibin lazer, magma, ateş, buz vs bütün saldırılarını daha üzerine gelmeden diğer boyuta gönderebilir. Yakın dövüşte ise yukarıda Spiderman'a olan şeyin aynısını itme - çekme yeteneğini seri hale getirmek suretiyle yapabilir. Misal WB'nin bisentosunu o daha omzuna gelmeden, omzunda açacağı bir portalla karadeliğe gönderebilir, WB'nin yanında açacağı başka bir portalla da WB'ye yansıtabilir. Tabi bu iş için seri olmak lazım. Orası ayrı konu.

Diğer bir husus, karanlığın çekiminin sonsuz olması. Böyle bir boyuta sahip olan Teach sınırsız sayıda şeytan meyvesini içerisinde barındırabilir. Ben 2-3 tane değil 5-10 tane meyve yeteneği göreceğimizi umuyorum Teach'ten. Beyblade'den tut Dorohedoro'ya kadar çoğu seride işlenen bir olgudur bu, One Piece serisinde de göreceğimizi umuyorum.

Bu dediklerin olursa Teach yenilmez olur ama beğendim yani oluru var.Belkide meyvesini uyandırırsa bunları yapabilir.

Güzel bir inceleme olmuş eline sağlık. Ben Teach'de üçüncü meyve göreceğimizi sanmıyorum nedense.
Ama yami meyvesini farklı şekilde göreceğiz diye umuyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık