Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben schicibukai'lıkla ilgili soru(lar) sorucam:
1. dünya hükümeti scicibukaiları (yazılışı yanlış büyük iht:D) illa korsanlardan mı seçiyor yoksa korsanlarda korku etkisi yapabilcek kişiler de olabilir mi? bu sorunun içinde Mihavk korsan mıydı sadece güçlü olduğu için mi shicibukailık verildi? de var.
2. bi korsan shicibukai olunca tayfasına ne oluyo? kuja korsanları sonrasında bile aktifti ama Law'ın tayfasını artık göremiyoruz mesela, dağıtmış mıdır tayfayı yoksa Law "ben bikaç sene oyalancam sonra buluşuruz tekrar" falan mı demiştir?

Peki o zaman soruyu şu şekilde değiştireyim.
Kaktüs adasında Zoro'nun kestiği 100 ödül avcısının hepsi ölmüş müydü?
Hayır.

ben schicibukai'lıkla ilgili soru(lar) sorucam:
1. dünya hükümeti scicibukaiları (yazılışı yanlış büyük iht:D) illa korsanlardan mı seçiyor yoksa korsanlarda korku etkisi yapabilcek kişiler de olabilir mi? bu sorunun içinde Mihavk korsan mıydı sadece güçlü olduğu için mi shicibukailık verildi? de var.
2. bi korsan shicibukai olunca tayfasına ne oluyo? kuja korsanları sonrasında bile aktifti ama Law'ın tayfasını artık göremiyoruz mesela, dağıtmış mıdır tayfayı yoksa Law "ben bikaç sene oyalancam sonra buluşuruz tekrar" falan mı demiştir?
Doğrusu: Shichibukai.

1. O iş iki türlü oluyor. Ya Hükümet güçlü korsanlara bu teklifi yapar (örn: Ace), ya da güçlü ve kötü şöhretli korsanlar bu unvan için başvurur (örn: Teach).
2. Tayfasını tutmak ya da dağıtmak kendi elinde. Law'ın tayfası da duruyor. Şu an Zo denilen bir yerde Law'ı bekliyorlar.

En iyilerin Savaşı ile ilgili bi soru demeyelimde Düşünce

O bölümleri animeden takip ettiğim icin mangada varmı bilmiyorum ama büyük ihtimal vardır Wb nin Yoluna Kaido cıkmıştı Shanks de kaido yu durdurdu Kaido Hic Karşı cıkmasaydı Shanks Wb nin yanında Savaşırmıydı Ace kurtarmak icin

En iyilerin Savaşı ile ilgili bi soru demeyelimde Düşünce

O bölümleri animeden takip ettiğim icin mangada varmı bilmiyorum ama büyük ihtimal vardır Wb nin Yoluna Kaido cıkmıştı Shanks de kaido yu durdurdu Kaido Hic Karşı cıkmasaydı Shanks Wb nin yanında Savaşırmıydı Ace kurtarmak icin
Hayır, savaşmazdı.

1-2 sorum olcak.
1- Bizim Monster trio amiral seviyesine gelmiş midir? Yani 3 ü dalarsa amiral alabilir mi?
2- Eğer daha o seviyeye gelmedilerse Dressrosa arc sonunda gelirler mi?

peki neden diye sorsam ben?
Amiral dediğimiz adamlar, Dünya Hükümeti'nin askeri kanadı olan Denizciler'in en büyük güçleri konumundalar. Bu adamlardan birini, henüz çaylak sayılan 3 tane korsan yenebiliyorsa, güçlerinin ve korkutuculuklarının bir anlamı kalmaz. Üstelik bizimkilerden çok daha güçlü olan adamlar bir Amiral'e karşı kazanamadı, en fazla bir süre kafa kafaya gitti. İki Amiral arasındaki bir mücadale (ki bunlar tamamen zıt güçlere sahipler) on gün sürüyor ve adanın iklimini komple değiştiriyor.

Amiraller bu kadar üst düzeyler ancak şu anda genel kanı Yonkolar hariç amirale en yakın güçteki 2 aktif korsan var onlarda Schi bu 2liden bir Dof diğeri de Mihawk ve muhtemelen arc sonunda Dof muhtemelen Luffyye yenilecek ve bu durumda bili amiral alamayacaklarını düşünüyorsun.

Bu durumda sana göre bu 2 Schi ile amiraller kapışabilecek düzeyde midir?
Eğer kapışabilecek düzeydeyse Luffynin arc sonu Dofu yenmesi abartı olmaz mı?
Son olarak sence Dof üzerinde ileriye dönük bir planı olabilirmi Odanın Smile olsun Kaido ile bağı olsun Kutsal Ejderlerden daha yüksek birisi olduğunu belirtmesi olsun?

Bide avatar seninkinin çakması gibi olmuş kusura bakma. :bilmem:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık